Nejlepší knihy o kosmetice

Nyní, s internetem a sociálními médii, může každý vyzkoušet kosmetiku a vyjádřit svůj názor na ni. Nevidím na tom nic špatného, ​​ale mám pocit, že toto, podobně jako medicínu, nelze jen tak snadno doporučit.

Nejsem první ani chemik, ani lékárník, ani dermatolog, ale považuji se za člověka dostatečně vzdělaného v kosmetice na to, aby mi dal rigorózní názor na tuto problematiku. Ve skutečnosti to byl jeden z důvodů, proč jsem to udělal Blog Testovaná kosmetika.

Jako většina z vás ví, jsem novinář specializující se na kosmetikuA ano, pracoval jsem ve firmách v tomto sektoru, pracoval jsem bok po boku s chemiky a mám skvělé farmaceutické přátele, na které se obracím vždy, když mě propadnou pochybnosti nebo zvědavosti.

Můj je koníček, ano, ale velmi slušný, používám internet vždy, když chci něco vědět (ano, umět rozlišit bezpečné zdroje těch, kteří nejsou, že jako dobrý novinář jsou informace kontrastní a ne všechno funguje!). Dalším z nejcennějších zdrojů informací, které vždy používám, jsou knihy. Knihy napsané profesionály, kteří ovládají toto téma jako žádné jiné a kteří pomáhají poznat důkladné a vnitřní znalosti kosmetiky.

Doporučené knihy o kosmetice ve španělštině

Proto jsem dnes chtěla napsat další příspěvek, protože si myslím, že existují určité knihy o kosmetice, které se velmi vyplatí a které nám mohou pomoci poznat svět kosmetiky reálnějším způsobem az hlasu odborníka.

Tento seznam rozšířím, když budu poznávat nové knihy, takže pokud víte o nějaké, která v příspěvku není, nechte ji v komentářích a já si ji ráda přečtu a pokud se mi bude líbit, přidejte to. v seznamu těch, kteří jsou pro mě některými z nich nejlepší knihy o kosmetice

Intelektuální. kosmetická inteligence

Cristina Carvajal je chemická inženýrka a v této knize nám pomáhá lépe porozumět kosmetice z vědečtější stránky, ale velmi jednoduše, aby jí porozuměl každý.

Tato kniha se zabývá nejobecnějšími tématy a objasňuje běžné pochybnosti, jako například: mohu použít hydratační krém jako krém na kontury očí?, může vitamín C obarvit pokožku? a tak dále

Na začátek svět kosmetiky je podle mě nejlepší volba v celém tomto seznamu doporučených knih.

cena: 15,15 € (Přímý odkaz)

Ultracosmetica: Příručka krásy pro zvědavé, znalé a nadšené pro krásu

Pokud jste nedávno vstoupili do tohoto fascinujícího, ale ohromujícího světa kosmetiky, tato kniha vám může být velkou pomocí. S ním se snadno naučíte základy kosmetiky od jejích autorek Anabel Vázquez a Maríe Martínez, zakladatelů internetového obchodu Laconium, a dvou milovnic kosmetiky, které procestovaly celý svět a hledaly kvalitní kosmetiku, kterou znáte v této zajímavé knize.

cena: 16 EUR (Přímý odkaz)

Korejská tajemství krásy pro zářivou pleť

Korejskou kosmetiku mám velmi ráda a přestože nejsem odborník, snažím se o jejích produktech informovat a zařadit je do své rutiny. Díky blogu jsem poznala i další blogerky, které vědí o korejské kosmetice hodně, jako např. Východní vítr, Kráska s K nebo Kráska Moiko a právě oni mi ukazují nové produkty. Chcete-li se však dostat do tohoto zajímavého světa, existuje několik takových knih, které zábavným a jednoduchým způsobem vysvětlují, co je korejská kosmetika, v tomto případě od autorky Charlotte Cho.

cena: 16 EUR (Přímý odkaz)

Korejské umění péče o pleť

Aniž bych opustil korejskou kosmetiku, která je v poslední době tak módní, vám ukážu tuto další knihu, která stojí za to.

Jedná se o důležitý manuál nebo příručku, která shromažďuje všechny triky, pochybnosti a základní informace o tom, jak v Koreji pečovat o svou pleť. Jasně vysvětluje, co je za korejskou rutinou „10 Step“ a vysvětluje každý z produktů používaných k dosažení zářivé a zdravé pleti.

cena: 16 EUR (Přímý odkaz)

Problém s kůží (osobní růst)

Kůže je největším orgánem našeho těla, ale často nevíme, jak o ni správně pečovat. Aby osvětlila, jak pokožka funguje, jak o ni pečovat a ošetřovat, napsala německá dermatoložka Yael Adler tuto zajímavou knihu, kterou si určitě zamilujete.

Zábavnou formou bourá mýty a nabízí kromě jiných zajímavých témat i doporučení o naší stravě, vráskách, poškozeních sluncem či akné.

cena: 17 EUR (Přímý odkaz)

Průvodce líčením Bobbi Brown

Toto není kniha o kosmetice jako takové, ale zjistila jsem, že stojí za to být na tomto seznamu, zvláště pokud jste jako já a ta věc s make-upem je pro vás trochu velká.

Líbí se mi to, protože se s ním můžete naučit techniky líčení a dá vám základy, jak spravovat a vědět, které produkty jsou lepší a horší v závislosti na typu vaší pleti, když si nalíčíte. Popisuje korektory, rtěnky, make-up, tvářenky a všechny jejich textury velmi uceleným způsobem.

Miluji fotografie krok za krokem při vytváření různých make-upů a technik, protože jsou jako jakési mini grafické návody, které jsou po ruce.

cena: 20 € (Přímý odkaz)

Kupujme si lži: potraviny a kosmetiku rozebrané vědou

Profesor a chemik José Manuel López Nicolás vytvořil tuto fantastickou knihu, ve které budeme pokračovat v objevování kosmetiky a potravinářského průmyslu. Co se skrývá za hvězdičkami na etiketách, malými písmeny či marketingem, který se skrývá ve známých produktech a snaží se nás „propašovat“.

cena: 20,85 EUR (Přímý odkaz)

Úvod do dermofarmacie a kosmetologie

Pro ty, kteří už chtějí kosmetiku na „profi“ úrovni, doporučuji tuto knihu, která nám techničtějším způsobem, ale ne méně důsledným, pomáhá pochopit tento svět. Mluvíme o legislativě, příčinách stárnutí pokožky, kosmetických alergiích, vypadávání vlasů, přípravcích na celulitidu a mnoha dalších problémech, které se nás týkají. Kromě toho budete moci objevit velmi zajímavé údaje o formulářích a budete moci konzultovat pojmy z jeho indexu, abyste o nic nepřišli.

cena: 42,75 EUR (Přímý odkaz)

Slovník kosmetických přísad

Toto je také odbornější kniha, která nás učí více než 10 000 kosmetických přísad s novými názvy INCI. S ním můžete objevit kosmetiku od začátku až po balení. Především se však naučte veškerou terminologii používanou v kosmetice, a to vám nepochybně objasní mnohé otázky.

cena: 25 € (Přímý odkaz)

Pokud víte o dalších kosmetických knihách, které se vám líbí, napište mi do komentářů a seznam budeme průběžně rozšiřovat.

Napsat komentář