Nejlepší jídlo proti stárnutí pro vaši pokožku– Tipy, jak pečovat o pleť Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Poznámka redakce: Všichni víme, že mladě vypadající pleť je v konečném důsledku o tom, jak zdravé je celé naše tělo. Jak ale zjistíme, zda přijímáme ty správné živiny? Abychom odpověděli na tuto otázku, požádali jsme odborníky VitaMedica, aby nám poskytli informace o nejprodávanějším doplňku Anti-Aging Formula. Jaké výživné látky obsahuje a jak spolupracují na udržení naší pokožky a vlasů v perfektním stavu? Čti víc.

Můžete si myslet, že vaše kosmetická rutina proti stárnutí má všechny správné možnosti, ale co nejdůležitější část vašeho režimu proti stárnutí: vaše celkové zdraví? Stejně jako cihly ve zdi, čím zdravější jsou vaše buňky, tím lépe budou odolávat procesu stárnutí.

„Derm je komplexní, multifunkční živá tkáň, která je rozhraním mezi námi a naším prostředím,“ říká zakladatel VitaMedica Dr. David H. Rahm. „Jako taková je první obrannou linií proti vícenásobným silám a tlakům vyvíjeným na naše tělo. Jako živá tkáň potřebuje dermis údržbu, která zahrnuje výživu, hydrataci, hydrataci a ochranu.

Stárnutí může být nevyhnutelné, ale rychlost stárnutí není. Nejúčinnější strategií pro krásně vypadající pleť v každém věku je oboustranný přístup, který kombinuje vysoce kvalitní produkty péče o pleť a profesionální ošetření s optimální výživou z potravin a doplňků. Zde je 5 hlavních skupin živin, které je třeba pravidelně konzumovat, abyste si zajistili zářivou pleť, která vydrží po celý život.

1. Vitamíny A, C a E.
Chcete-li vybudovat silné a zdravé kožní buňky a opravit poškození buněk, představte si vitamíny A, C a E jako „ACE obvaz“ pro péči o pleť. Vitamin A redukuje vrásky, vybledne zabarvení a je životně důležitý pro růst a opravu kožních buněk. Pomáhá také pokožce hlavy produkovat kožní maz pro vlasy, které vypadají a jsou zdravé a jemné. Vitamin C má vynikající antioxidační vlastnosti pro prevenci vrásek a ochabnutí. Tento vitamín je nezbytný pro produkci kolagenu a pro hojení skvrn, působí na vyblednutí tmavých skvrn a zesvětlení pokožky. Vitamin E je dalším silným antioxidantem, který chrání před rozpadem kolagenu, pomáhá pokožce udržet vlhkost, zabraňuje poškození sluncem a dokonce může napomoci při růstu vlasů.

Tyto živiny naleznete v bobulích, tmavě zelené a oranžové zelenině.

2. Vitamin B komplex
B komplex, známý jako „antistresové“ vitamíny, podporuje energii a metabolismus spolu se zdravou pokožkou, nervy, játry, vlasy, očima a ústy. Nezbytný je zejména biotin a kyselina pantotenová. Pokud máte dermatitidu, suchou pokožku, řídnoucí vlasy, vypadávání vlasů nebo lámavé nehty, možná vám chybí biotin. Někdy nazývaný vitamín H (kde „H“ je zkratka pro „Haar und Haut“, v němčině „vlasy a pokožka“) biotin posiluje a udržuje vlasy zdravé, zvětšuje tloušťku nehtů a zabraňuje třepení a řídnutí vlasů. Kyselina pantotenová je součástí koenzymu A (CoA), který je důležitý při štěpení potravy na využitelnou energii. I když je nedostatek vzácný, může být charakterizován únavou, apatií a pocitem slabosti.

Tyto živiny najdete v libovém mase, drůbeži, mořských plodech, mléce a vejcích.

3. Minerály
Zinek pomáhá při růstu tkání a tvorbě kožního mazu, aby se zabránilo lámavosti vlasů a nehtů, jakož i suché pokožce. Tento minerál působí jako antioxidant a je nezbytný pro tvorbu kolagenu. Měď je další kritickou složkou kolagenu, která funguje v rovnováze se zinkem a vitamínem C, aby udržela pokožku pružnou a bez vrásek. Selen také chrání elasticitu pokožky, kromě toho inhibuje oxidaci tuků a chrání vitamín E pro jemnou a pružnou pokožku.

Tyto živiny naleznete v zelené listové zelenině, libovém mase, mléčných výrobcích, ořechách a celozrnných výrobcích.

4. Fytonutrienty
Případ čj. 1 stárnutí pokožky je poškození sluncem. Fytonutrienty dodávají rostlinám jejich živé barvy a poskytují mnoho výhod, v neposlední řadě opalovací krém. Lutein a zeaxantin zvyšují přirozenou odolnost pokožky vůči škodlivým UV paprskům a dodávají pokožce mladistvý a zářivý vzhled. Karotenoidy, jako je alfa/beta karoten a beta kryptoxanthin, jsou skupinou sloučenin, které se přeměňují na vitamin A k použití v kůži. Jiné karotenoidy, které se místo toho nepřemění na vitamin A, mají silné antioxidační ochranné výhody.

Tyto živiny naleznete v ovoci a zelenině, celozrnných výrobcích, fazolích, ořechách, semenech, bylinkách a kořeních.

5. Omega-3
Sucho je hned za poškozením sluncem, pokud jde o vaše stárnutí. Ztráta vlhkosti pokožky v průběhu stárnutí je normální a je hlavním faktorem při tvorbě jemných linek a vrásek. Omega-3, podobně jako ALA nacházející se ve lněném oleji, jsou zdravé, esenciální tuky, které působí v nejhlubších vrstvách dermis, aby zadržovaly vlhkost a mazaly kožní buňky uvnitř. EPA a DHA nacházející se v rybím oleji pomáhají regulovat produkci oleje a rozkládají kolagen, čímž zabraňují vysychání vlasů a pokožky hlavy. Rybí olej, vynikající přírodní protizánětlivý prostředek, je důležitý pro kardiovaskulární zdraví a zdraví očí a nový výzkum † zjistil jeho roli při poskytování UV ochrany ke snížení rizika rakoviny kůže.

Kromě lněných semínek a mastných ryb, jako je losos a sardinky, najdete tyto živiny v ořechách, chia a konopných semínkách a vaječných žloutcích.

Napsat komentář