Nejlepší ingredience pro ošetření tmavých kruhů a váčků pod očima– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla Doporučení A. Skarkova

Příčiny tmavých kruhů a váčků kolem očí jsou různé. Více než nedostatek spánku předešlou noc, ztenčení pokožky způsobené věkem zvyšuje viditelnost malých krevních cév pod očima, čímž vzniká tmavší barva a nerovnoměrný tón. Dalším důležitým faktorem je ucpání dutin, které omezuje přirozené proudění tekutiny kolem očního okolí a způsobuje rozšíření krevních cév kolem něj. Mezi další málo známé příčiny patří alergické reakce, dieta s vysokým obsahem sodíku, hormonální změny a základní zdravotní problémy, jako je hypotyreóza, dysfunkce slzných žláz a infekce oka.

Naštěstí, dnešní nová generace očních ošetření je vybavena účinnými přísadami navrženými tak, aby pomohly tyto problémy odstranit. Níže jsou moje tři nejlepší doporučení.

1. VITAMIN K-1

Co je to: Vitamin rozpustný v tucích také známý jako fytonadion.

Co to dělá: Hlavním úkolem vitamínu K-1 je aktivace proteinů srážení krve, které pomáhají předcházet nekontrolovanému krvácení nebo krvácení do celého těla. Díky své rozpustnosti v tucích a schopnosti podporovat koagulaci je vitamín K-1 ideální jako lokální léčba všech poruch vyplývajících z poškození cév. Při lokální aplikaci vitamín K-1 snadno proniká do pórů pokožky a je transportován hluboko do dermis, kde účinně cílí na poškozené kapiláry. Vitamin K-1 působí přirozeně na podporu procesu srážení krve a na zastavení infiltrací, což nakonec umožňuje pokožce, aby se sama zahojila. Působivé výhody obnovy vitamínu K-1 již dlouho uznávají plastičtí chirurgové, kteří již mnoho let používají krémy s vitamínem K k minimalizaci tvorby modřin a pooperačních jizev.

Co potřebuješ vědět: Kromě pozoruhodné schopnosti hojit modřiny a otoky je vitamín K-1 cenný i pro zlepšení jemnosti a pružnosti pokožky. Důvodem, proč pokožka ztrácí velkou část své pružnosti, je vysoká koncentrace vápníku a fosfátu, které ukládají tvrdé krystaly na měkké pojivové tkáně pokožky a způsobují jejich ztuhlost. Jeden z klíčových proteinů podílejících se na zpomalování tohoto škodlivého hromadění vápníku je aktivován enzymem závislým na vitamínu K na jeho výrobu. Studie potvrdily zásadní význam vitamínu K-1 při prevenci kalcifikace extracelulární matrix a udržování pružnosti pokožky. Nejlepším přírodním zdrojem této živiny je zelená zelenina, jako je špenát, brokolice, chřest a růžičková kapusta. Najdete jej také v mnoha produktech péče o pleť.

2. peptid

Co je to: Peptidy, které se nacházejí téměř v každé tkáni ve vašem těle, jsou jedním z hlavních prvků života.

Co to dělá: Peptidy se v podstatě skládají ze série aminokyselin držených pohromadě tvrdými vazbami dusíku a uhlíku. Dlouhé řetězce aminokyselin známé jako proteiny nemohou vstoupit do epidermis kvůli jejich molekulové velikosti, ale peptidy mohou kvůli jejich kratší délce řetězce. Když se peptidy dostanou do epidermy, fungují jako poslové, kteří vysílají signály, které receptorům na kožních buňkách říkají, jak by měly fungovat. Tato schopnost ovlivnit reakci vaší dermální matrice učinila z peptidů velmi žádanou složku v moderních výrobcích péče o pleť.

3. ARNIKA

Co je to: Arnika, odvozená z okvětních lístků rostliny arnica montana, má další účinnou látku – blahodárný olej zvaný tymol.

Co to dělá: Bylo klinicky prokázáno, že tymol, koncentrovaný v kořenech rostliny, způsobuje kontrakci hladkého svalstva ve stěnách krevních cév, čímž se rozšiřuje a zvyšuje průtok krve. Tím, že thymol zlepšuje cirkulaci, pomáhá rozkládat a podporuje transport krve a nahromaděných tekutin, díky čemuž je velmi účinný při zmírňování zabarvení a modřin.

Co potřebuješ vědět: Tymol také pomáhá maximalizovat absorpci vitamínu K-1 přes kožní bariéru.

ČTĚTELE – Byl tento článek užitečný? Podělte se s námi o své myšlenky v sekci komentářů níže – kromě toho pokračujte v posouvání, abyste viděli naše topy pro odstranění váčků pod očima!

Napsat komentář