Nejlepší hydratační krémy na obličej pro všechny typy pleti – našich 13 nejlepších výběrů– Tipy, jak pečovat o pleť

Pokud čtete tento článek, jste na správném místě, abyste se dozvěděli o Nejlepší hydratační krémy na obličej pro všechny typy pleti – našich 13 nejlepších výběrů

.

Pokud byste měli zredukovat všechny produkty péče o pleť na jeden, co byste si vybrali? Pro většinu lidí by to byl zvlhčovač. Ale ty nejlepší hydratační krémy na obličej mají mnoho výhod kromě podpory jemné, kypré pokožky a zářivé pleti.

Související: Nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku

Nejlepší hydratační vlastnosti obličeje? Dobrý krém by měl brát v úvahu i další problémy, jako jsou známky stárnutí, mastná pleť, akné a citlivost. S tímto vědomím musí každý hydratovat, ať už je jeho pokožka suchá, mastná, mladá nebo zralá. Klíčem k úspěchu je vybrat si nejlepší pleťové mléko pro váš typ pleti a věk a správně jej aplikovat.

Jste připraveni najít ten nejlepší hydratační krém, ale nevíte, kde hledat? Žádný strach. Tady v Derm Recenze jsme prozkoumali stovky vědeckých produktů na čočky, abychom se ujistili, že vytváříte bezpečný a účinný režim péče o pleť. Tady je 11 nejlepších hydratačních krémů na obličej, které pomáhají podporovat zdravou a vyváženou pleť.

Nejlepší pleťové mléko: seznam

Nejlepší pleťové mléko? Máme 13 nejlepších tipů.

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

Celkově nejlepší: Carrot & Stick The Moisturizer, 60 PLN

Nejlepší suchá pokožka: Krém na opravu mrkve a tyčinek, 60 dolarů

ÚPLNÝ SEZNAM

Nejlepší mastná pleť: Hydratační gel z mrkve a tyčinky60 dolarů

Nejlepší hydratační krém proti stárnutí: Formulistický noční krém proti vráskám s retinolem59 PLN

Nejlepší hydratační krém pro dehydratovanou pokožku: Intenzivní hydratační rovnováha Dermalogica44 PLN

Nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku: Kiehl’s Ultra Facial Cream58 dolarů

Nejlepší hydratační krém pro mastnou pleť: Automaticky doplňující zvlhčovač vzduchu Clinique Moisture Surge 100H, 56 PLN

Nejlepší hydratační krém pro smíšenou pleť: Intenzivní světlo La Roche-Posay Hydraphase36 PLN

Nejlepší hydratační krém pro pleť se sklonem k akné: Origin Clear Improvement Hydratace, čištění pórů38 dolarů

Nejlepší hydratační krém pro citlivou pokožku: First Aid Beauty Ultra Repair Cream36 PLN

Nejlepší zvlhčovač SPF: DR. Jart Cicapair Tiger Grass Ošetření pro úpravu barvy19 dolarů

Nejlepší tónovací mléko s SPF: Laura Mercier Tónovaný hydratační krém Natural Skin Perfector širokospektrální SPF 3047 PLN

Nejlepší hydratační krém v drogerii: Hydratační krém CeraVe11,62 dolarů

Jak vybrat nejlepší pleťové mléko?

Nejlepší hydratační krémy na obličej přicházejí v mnoha formulacích včetně gelů, krémů, pleťových vod, mastí a pěn. Všechny jsou účinné, ale ten správný závisí na typu pleti a problémů.

Související: Nejlepší zvlhčovače pro mastnou pleť

Faktorem je i počasí. Uprostřed zimy může vaše pleť potřebovat dekadentnější krém, ale když je horko a vlhko, lehčí hydratační gel, který hydratuje bez pocitu potíže. Stejné pravidlo platí, pokud žijete v suchém, chladném podnebí ve srovnání s teplým a vlhkým podnebím. Pamatujte, že hustší krém se ne vždy rovná lepšímu krému – přebytek hydratačního krému se může ve skutečnosti vrátit zpět, brání vaší pokožce dýchat nebo je na ní příliš závislá.

Určete svůj typ pleti

Před investicí do nejlepšího pleťového mléka musíte pochopit, jak určit typ pokožky a zvážit další faktory, jako je citlivost, akné, věk, dehydratace atp.

Existují čtyři základní typy zdravé pleti: normální, suchá, mastná a smíšená pleť. Pochopení typu vaší pleti je nedílnou součástí každé rutiny péče o pleť. Nejenže vám tyto informace pomohou vybrat si ty správné produkty (včetně hydratačního krému), aby vyhovovaly vašim specifickým potřebám, ale také vám poskytnou obraz o tom, jak bude vaše pokožka stárnout.

  • Normální pleť: Normální pleť může být klasifikována jako rovnoměrný tón pleti, zářivá pleť, jemné (téměř neviditelné) póry, ani příliš mastná, ani příliš suchá a bez skvrn. Jistě, normální pleť se může zdát jako nejjednodušší typ pleti, o který je třeba pečovat, a do určité míry to může být pravda. Ve skutečnosti však normální pokožka nemůže uniknout procesu stárnutí. Stejně jako u všech ostatních typů pleti, pokožka se věkem stává sušší a méně pružnou, takže vrásky jsou nezbytné a krém proti stárnutí je něco, co je třeba zvážit. Obvykle postačuje lehčí přípravek na vodní bázi.
  • Suchá kůže: Lidé se suchým typem pokožky produkují méně kožního mazu (olej) než normálně, což má za následek nedostatek hydratačních a ochranných lipidů, které chrání před vnějšími faktory, jako je znečištění ovzduší, UV záření, klimatické změny atp. Suchá pokožka bývá napnutá, svědivá a drsná na dotek. Zrudnutí se může objevit, i když se stane senzibilizovaným. S přibývajícím věkem se hladina oleje a lipidů ještě více snižuje, takže suchá pokožka je ještě viditelnější. Kromě ztráty kolagenu mohou být jemné linky, vrásky a suchá místa viditelnější než u jiných typů pleti. Vyberte si těžší recepturu na bázi oleje.
  • Mastnou pleť: Antitéza suché pleti, mastná pleť produkuje více mazu než obvykle. Charakteristickým znakem mastné pleti je mastný lesk, který se objeví v polovině dne – ne-li 20-30 minut po umytí obličeje, v závislosti na tom, jak aktivní jsou vaše mazové žlázy. Mezi další vlastnosti patří rozšířené póry, černé tečky, černé tečky a pupínky. Make-up je také obvykle náročný na údržbu. Stejně jako u běžných typů pleti ani mastným typem pleti neprojde zcela bez vrásek jen proto, že jejich pleť je více hydratovaná. Nejlepší je lehčí hydratační krém na vodní bázi.
  • Smíšená pleť: Smíšená pleť může být frustrující, protože T-zóna (čelo a nos) je mastná, ale zbytek obličeje vypadá a působí sucho nebo normálně. péče o pleť, která efektivně funguje pro oba typy pleti. Budoucí tvorba vrásek může být podobná mastné pleti.V tomto případě je žádoucí receptura na vodní bázi nebo lehká pleťová voda.

Vyhněte se potenciálně škodlivým složkám

V ideálním případě by to nejlepší pleťové mléko nemělo obsahovat potenciálně škodlivé složky, jako například „Podezřelý 6“ – esenciální oleje, vysušující alkoholy, silikony, chemické filtry, vůně/barviva a SLS.

Ne všechny Suspicious 6 jsou však urážlivé – některé například esenciální oleje a silikony jsou skutečně čisté. Zakladatelka populární značky Drunk Elephant Tiffany Masterson nicméně pro L & # 39; Offiel Baltic řekla, že je všechny vynechala, protože „nevěří, že umožňují pokožce fungovat a rozvíjet se tak, jak by mohla“. Elle, naše interní biochemička v The Derm Recenze, také věří v tuto filozofii.

S největší pravděpodobností se tyto složky používají k tomu, aby produkt vypadal atraktivněji, ale ve skutečnosti naší pokožce nepomáhají. Ve skutečnosti mohou někdy způsobit nežádoucí reakci nebo poškození.

Věci jsou však poněkud matoucí, když značka používá průmyslová obchodní tajemství, která jsou před spotřebitelem skryta, což ztěžuje rozhodování o produktu na základě informací.

Co mají společné nejlepší hydratační krémy na obličej

Jak již bylo zmíněno, nejlepší pleťové mléko poskytuje více výhod než jen hydrataci. V závislosti na typu pleti hledejte vzorce, které:

  • Léčba a prevence suchosti: Ať už jde o klimatické změny, vedra v interiéru, klimatizaci, některé léky, pobyt na slunci nebo používání nevhodných přípravků na obličej, vaše pokožka může být zbavena potřebné vlhkosti. Nejlepší hydratační mléko nejen doplní ztracenou vlhkost, ale také zabrání další ztrátě.
  • Poskytněte výhody proti stárnutí: Žádný zázračný krém nedokáže odstranit všechny vaše jemné linky, vrásky a sluneční skvrny. Čím dříve však začnete používat svůj hydratační krém, tím větší je šance na zpomalení jemných linek a vrásek. To platí zejména tehdy, používáte-li přípravek obsahující složky proti stárnutí, jako je retinol (derivát vitaminu A), vitamin C, peptidy a kyselina hyaluronová, abychom jmenovali alespoň některé.
  • Zklidnění citlivé pokožky: Lidé s citlivou pokožkou potřebují trochu extra TLC, protože se obvykle objevují suché skvrny, svědění, zarudnutí a podráždění. Nejlepší pleťové mléko pro tento typ pleti by mělo obsahovat složky zklidňující pokožku, jako jsou ovesné vločky, heřmánek, aloe vera, azulen atd., které mohou tyto příznaky výrazně snížit. Existují dokonce i zvlhčovače pro lidi s určitými akutními kožními onemocněními, jako je ekzém a rosacea.
  • Pomozte v boji proti mastnotě a akné: Hydratační krém může být posledním produktem, který sáhne na mastnou pleť se sklonem k akné (i když je to nejlepší pleťové mléko), ale realita je taková, když je vaše pleť suchá nebo jí chybí přírodní oleje v důsledku nadměrného čištění nebo používání syrových produktů, produkuje jen více oleje ke kompenzaci ztráty – jde o sebeobranný mechanismus. Správný hydratační krém vyrovná produkci kožního mazu a pomůže udržet ucpané póry a vyrážky na uzdě.

Nejlepší hydratační krémy na obličej

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
Celkově nejlepší: mrkev a hydratační tyčinka
60 dolarů
Toto lehké složení antioxidantů je hydratační hnací silou, která zanechává pokožku výjimečně hladkou a zářivou. Naplněný výkonnými rostlinnými proteiny, vitamíny, peptidy a kolagenovými aminokyselinami, jakož i extraktem kmenových buněk z odolných alpských růží, poskytuje víceúrovňovou hydrataci.

Aktivní komplex tří přírodních biofermentací z Carrot & Stick podporuje vyšší hustotu živin a efektivnější vstřebávání. Kofein dodává energii k revitalizaci pokožky, zatímco pět různých kokosových složek podporuje celkové zdraví. Toto složení je vhodné pro normální, suchou, mastnou a smíšenou pleť.

Nejlepší suchá pokožka: Krém na opravu mrkve a tyčinek, 60 dolarů
Patentovaná probiotická receptura udržuje mikrobiom v chodu s maximální účinností, udržuje pokožku hydratovanou a snižuje viditelné problémy. Vytvořeno pro vyživování a ochranu kožního mikrobiomu. Mikrobiom je ekosystém mikrobů, které žijí na povrchu kůže. Šťastné mikroby jsou zdravý mikrobiom a zdravý mikrobiom je zdravější a zářivější pokožka.

ÚPLNÝ SEZNAM

Nejlepší mastná pleť: Hydratační gel z mrkve a tyčinky60 dolarů
Ideální pro mastnou pleť. Tento hydratační gelový krém odstraňuje přebytečný jas, skvrny a viditelné póry a zároveň pomáhá udržovat rovnoměrnější tón pleti. Obsahuje 10% niacinamidu, který vyrovnává tvorbu kožního mazu, zlepšuje elasticitu a zajišťuje bezvadnou průhlednost pleti. Pružná, rosolovitá textura vytváří lehký, hydratační závoj a zároveň rozjasňuje matnou pleť pro rovnoměrný a zdravý vzhled.

Nejlepší hydratační krém proti stárnutí: Formulistický noční krém proti vráskám s retinolem59 PLN
Formulyst noční krém proti vráskám, speciálně vyvinutý pro viditelné známky stárnutí, hluboce hydratuje a viditelně přeměňuje pokožku během spánku.

Pokročilá noční receptura, která proniká hluboko pod povrch, inovativní technologie zapouzdřeného retinolu dodává pleti vyšší koncentrát esenciálního vitamínu retinolu, který intenzivně omlazuje pokožku a zároveň přirozeně vyživuje jojobový olej a světlicový olej pro dlouhotrvající hydrataci. To vám umožní probudit se s pokožkou, která vypadá a působí nádherně obnovena.

Nejlepší hydratační krém pro dehydratovanou pokožku: Intenzivní hydratační rovnováha Dermalogica44 PLN
Nejlepší hydratační krém pro dehydrovanou pleť? Mám tě. Dermalogica speciálně vyvinula výživný hydratační krém na obličej, který obnovuje lipidovou rovnováhu suché, dehydrované a vyčerpané pokožky a poskytuje optimální ochrannou bariéru. Receptura obsahuje komplex BioReplenish, který poskytuje kombinaci klíčových bariérových lipidů, které pomáhají zvyšovat přirozenou odolnost pokožky a pomáhají při rekonstrukci bariéry.

Tento vzorec také obsahuje dvě formy kyseliny hyaluronové – hyaluronát sodný a hydrolyzovaný hyaluronát sodný – které pomáhají zvyšovat hydrataci pokožky a redukovat výskyt jemných vrásek.

Nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku: Kiehl’s Ultra Facial Cream58 dolarů
Kiehl’s Ultra Facial Cream je Kiehl’s nejvíce hydratační krém pro suchou pokožku, který poskytuje ultralehkou 24hodinovou hydrataci. Doporučuje se pro všechny typy pleti, včetně citlivé.

Krém obsahuje vysokou koncentraci skvalánu, který se nachází v lipidové bariéře lidské a zvířecí kůže, proto hraje důležitou roli při hydrataci a ochraně pokožky. Produkované množství a zadržované v pokožce se však časem sníží. Lokální aplikace skvalánu pomáhá doplnit lipidovou bariéru pokožky, díky čemuž je pokožka jemnější a hladší.

Nejlepší hydratační krém pro mastnou pleť: Automaticky doplňující zvlhčovač vzduchu Clinique Moisture Surge 100H, 56 PLN
Upgrade na fanoušky oblíbený a nejprodávanější Clinique Moisture Surge Intense, Moisture Surge 100H poskytuje dalších 28 hodin hydratace déle než původní složení značky – dokonce i po umytí obličeje.

Tento bezolejový gelový krém je ideální pro mastnou pleť díky své lehké textuře a nekomedogenním složkám včetně kyseliny hyaluronové a biofermentu aloe vera. Značková patentovaná technologie automatického doplňování – aktivovaná aloe vera voda a kofein – aktivuje hydratační systém pleti. Nenajdete zde parabeny, ftaláty ani vonné látky.

Podívejte se na tyto další zvlhčovače, které jsou skvělé pro mastnou pleť.

Nejlepší hydratační krém pro smíšenou pleť: Intenzivní světlo La Roche-Posay Hydraphase36 PLN
Pro svoji lehkou konzistenci je výborným hydratačním přípravkem pro smíšenou pleť – i citlivou. Poskytuje dlouhotrvající hydrataci po dobu 24 hodin díky kyselině hyaluronové a termální vodě La Roche-Posay. Mastná místa nikdy nebudou mastná a suchá a dehydrovaná místa zmizí.

Nejlepší hydratační krém pro pleť se sklonem k akné: Origin Clear Improvement Hydratace, čištění pórů38 dolarů
Tento populární hydratační krém od Origins, vyrobený s 1% kyselinou salicylovou, účinnou beta hydroxykyselinou, která má úžasné vlastnosti pro čištění pórů, pomáhá předcházet vyrážkám ještě předtím, než se objeví. Obsahuje také bambusové uhlí, vysoce absorpční složku, která pomáhá udržovat čisté póry.

Přečtěte si o dalších top hydratačních přípravcích pro pleť se sklonem kakné.

Nejlepší hydratační krém pro citlivou pokožku: First Aid Beauty Ultra Repair Cream36 PLN
Tento hydratační krém od hlavy až k patě od First Aid Beauty lze použít jako denní hydratační krém, který zabrání vysušení pokožky a pomůže zklidnit suchou, svědivou a zarudlou pokožku. Říká se, že pokožka je hladká, hydratovaná a pohodlná již po jednom použití.

Hlavní aktivní složkou First Aid Beauty Ultra Repair Cream Intense Hydration je 0,5% koloidní ovesná kaše, produkt péče o pleť, který se již po staletí používá ke zklidnění a hojení pokožky a zmírnění zánětu a zarudnutí. V krému Ultra Repair Cream je také několik změkčovadel, včetně bambuckého másla a skvalánu.

Podívejte se na tyto další špičkové hydratační produkty pro lidi s citlivou pokožkou.

Nejlepší zvlhčovač SPF: DR. Jart Cicapair Tiger Grass Ošetření pro úpravu barvy19 dolarů
Tento oblíbený krém pro korekci zelené až béžové barvy od Dr. Jarta odstraňuje zarudnutí a pomáhá chránit pokožku před agresory z prostředí. Poskytuje ochranu SPF 30 před UV zářením a dokonce vytváří prachovou bariéru pro ochranu pokožky před vnějším prostředím a zároveň zvyšuje životaschopnost pokožky.

Poohlédněte se po ostatních úžasné hydratační krémy s SPF.

Nejlepší tónovací mléko s SPF: Laura Mercier Tónovaný hydratační krém Natural Skin Perfector širokospektrální SPF 3047 PLN
Kosmetické redaktorky milují tónovaný hydratační krém od Laury Mercier, neboť poskytuje správně množství pokrytí k vyrovnání tónu pleti a zanechává vaši tvář jemnou a zvlhčenou – a přirozenou. Hydratační krém se dodává v nemastném a zvlhčujícím složení.

Přečtěte si o našich dalších top tónovaných hydratačních krémech.

Nejlepší hydratační krém v drogerii: CeraVe Moisturizing Cream, 11,62 dolarů
Nenechte se zmást jednoduchým balením a nízkou cenou. Téměř 40 000 pětihvězdičkových recenzí vám řekne, že tato pleťová voda má sílu. Dermatologové vyvinuli tento hluboce hydratační krém na obličej, ale lze jej použít i na tělo.

Nemastný hydratační krém CeraVe obsahuje patentovanou technologii dodávání MVE, která uvolňuje stabilní proud kyseliny hyaluronové a tří základních ceramidů během dne a noci.

Podívejte se na naše další oblíbené hydratační krémy z drogerie.

Nejlepší hydratační krémy na obličej: Sečteno a podtrženo

Jaké je nejlepší pleťové mléko?

Celkově je nejlepší pleťové mléko? Mrkev a hydratační tyčinka, lehké složení bohaté na antioxidanty, které poskytuje víceúrovňovou hydrataci díky patentovanému, aktivnímu komplexu tří přírodních biofermentů. Carrot & Stick The Repair Cream doporučujeme i na suché a Mrkev a tyčinka zvlhčovače vody pro mastnou pleť.

Nejlepší hydratační hydratační krém léčí a zabraňuje suchosti, poskytuje výhody proti stárnutí, zklidňuje citlivou pokožku a pomáhá bojovat proti kožnímu mazu a akné. Pokuste se najít recept bez „podezřelé šestky“ a dobře složený s přísadami založenými na důkazech, jako je retinol, antioxidanty, kyselina salicylová a výživné rostlinné oleje – důležitá je také jejich koncentrace a způsob balení mléka.

Jaký je podle vás nejlepší hydratační krém? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Často kladené dotazy

Klinicky jsou krémy nejběžnějšími systémy dodávání zvlhčovačů. Krémy jsou dvoufázový systém (emulze) obsahující dvě nemísitelné kapaliny – olej a vodu, z nichž jedna je rozptýlena ve druhé jako mikroskopické nebo submikroskopické kapičky. Aby byl účinný, je důležitý poměr oleje a vody, jakož i typ oleje a množství a druh ostatních složek.

Vždy začněte s čistýma rukama. Hydratační krém se má aplikovat dvě až tři minuty po nanesení séra. Přípravek lehce rozetřete mezi čisté konečky prstů. Potom jemně vmasírujte hydratační krém do různých oblastí obličeje – na čelo, tváře, nos a bradu – abyste zajistili rovnoměrné rozložení produktu po celém obličeji.

Vmasírujte přibližně množství niklu na obličej (více produktu je nepraktické) pohyby nahoru a ven. Můžete dělat jemné krouživé pohyby, ale nešoupejte ani netahejte příliš silně.

Nejlepším hydratačním krémem na obličej může být cokoli, od nákupu v drogerii až po luxusní vitrínu v naší knize. Důležitější než cena je, jak dobře je pleťová voda složena, včetně toho, zda obsahuje složky založené na důkazech (a v jaké síle) a zda obal tyto důležité složky chrání.

Pokud ne, jen plýtváte penězi, protože produkt rychleji oxiduje, čímž ztrácí svou účinnost.

Zvlhčování a zvlhčování jsou dvě různé věci, ačkoli pojmy se někdy (nesprávně) zaměňují. Zvlhčovač, jakým je kyselina hyaluronová, nasává vodu do pokožky pomocí zvlhčujících látek, které ji zpevňují, zvlhčují a zvyšují její schopnost absorbovat vlhkost a důležité živiny.

Hydratace funguje tak, že blokuje hydrataci a vlhkost, aby chránila přirozenou bariéru pokožky. S ohledem na to obvykle chcete použít zvlhčovač, jako je kyselina hyaluronová, se zvlhčovačem, který je vhodný pro váš typ pleti.

Pokud máte aknózní nebo mastnou pleť, možná byste si mysleli, že hydratační krém můžete vynechat, ale opak je pravdou. Příliš suchá pokožka může zhoršit akné, což vede k zánětům a vzplanutím akné. Máte-li sklony k akné, pořiďte si bezolejové a nekomedogenní produkty, což znamená, že vám nebudou ucpávat póry.

Správná pleťová voda může pomoci kontrolovat přebytečný maz a lesk; některé receptury obsahují mikrojemné prášky, které absorbují oleje a maskují póry. Adapalen, benzoylperoxid a kyselina salicylová jsou účinné v boji proti akné a hnisu.

Každý, kdo má suchou, šupinatou pokožku, by měl hledat ultra hydratační produkty s obsahem kyseliny hyaluronové, aminokyselin, glycerinu a ceramidů. Představte si tyto složky jako magnety vlhkosti, které přitahují a zadržují vodu ve vaší pokožce. Kyselina hyaluronová pojme až 1000 násobek své hmotnosti ve vodě, což má zpevňující účinek na pokožku.
Ceramidy jsou jako stavební kameny buněk – jsou to oleje, které podporují kožní bariéru. Když mluvíme o olejích, může být lákavé sáhnout po oleji pro maximální hydrataci. Přestože hluboce hydratují, nejsou náhradou za skutečný hydratační krém. Myslete na ně spíše než na doplněk. Přidejte kapku nebo dvě do svého krému nebo naneste vrstvu na hydratační krém.

S přibývajícím věkem se na pokožce objevují jemné vrásky a hnědé skvrny. Hydratační krém s retinolem a peptidy může pomoci v boji proti známkám stárnutí a vyhladí texturu pokožky. Další složky, na které je třeba si dávat pozor, jsou antioxidanty jako vitamín C, zelený čaj a ovocné extrakty, které pomáhají bojovat proti škodlivým účinkům volných radikálů. Antioxidanty také pomáhají vyživovat a zklidňovat pokožku a dodávají jí zářivý vzhled.

Máte normální pleť? Máš štěstí. Pokud nemáte žádné kožní problémy nebo fleky na suché/mastné pleti, sáhněte po SPF krému s přiměřenou hydratací. Jděte s tím, co je dobré pro vaši pokožku. Někteří lidé mají rádi krémovou texturu, zatímco jiní upřednostňují lehčí gel. Cílem je udržet pokožku hladkou a pružnou.

Zvlhčování však činí pro vaši pokožku více, než jen udržovat ji jemnou a pružnou. Pokud například nemáte čas na natírání se samostatným opalovacím krémem, vyberte si denní krém s SPF, který je spolehlivým způsobem ochrany pokožky.

Další bonus? Vrstva hydratačního krému vytvoří hladký podklad pod make-up. V opačném případě se může základ a pudr ponořit do jemných linií a zvýraznit záhyby. I samotné nanesení hydratačního krému dokáže udělat spoustu dobrého – vtírání do pokožky zlepšuje krevní oběh a stimuluje novou generaci buněk.

Zdroje:
„Klinický přínos zvlhčovačů“, ResearchGate, prosinec 2005.
„Zvlhčovače: Možnosti pro jemnější pokožku,“ Mayo Clinic.
„Chemické expozice: ošklivá stránka kosmetického průmyslu,“ Americká národní lékařská knihovna, Národní centrum pro biologii USA.

Napsat komentář