Nejlepší čističe oleje a jak je používat– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Napsala Andrea

Pokud jste dosud bojovali s přebytečným mazem, ucpanými póry a častým akné, pravděpodobně jste se stáhli už jen při pomyšlení na čištění obličeje olejem. Ale toto jsme se naučili od odborníků na péči o pleť: Naše pokožka produkuje maz, protože jej potřebuje. Promašťuje, hojí a chrání naši pokožku. A pokaždé, když odstraníme mastnotu z pokožky našimi tradičními čistícími prostředky, naše pokožka to nadměrně kompenzuje produkcí ještě většího množství mazu. A víme, co se stane, když se přebytečný maz smíchá s bakteriemi a jinými kožními nečistotami – naše póry jsou ucpané a zanícené. Jak tedy očistit pokožku, aniž bychom narušili rovnováhu vlhkosti pokožky? Jednoduché: Bojujme olej olejem!

„Čistící prostředky na vodní bázi nejsou tak účinné při odstraňování nečistot na bázi oleje jako kožní maz a make-up, stejně jako olej,“ říká kosmetická a bylinná akupunkturistka Kathleen Funk. „Olej je jemný způsob, jak si pleť vyčistit do hloubky, aniž byste ji museli silně třít nebo ji odstraňovat z přírodních olejů. Pokud jste již slyšeli o asijském dvojitém čistícím rituálu, čištění olejem je vlastně prvním krokem.“

Sandra Velandia, newyorská kosmetička, souhlasí a říká, že zatímco myšlenka používání oleje na zbavení se oleje zní neintuitivně, čistící oleje jsou ve skutečnosti jemným a mimořádně účinným způsobem, jak hluboce vyčistit póry a měl zdravější lipidovou bariéru. „Olej rozpouští olej, takže předčištěním [with a cleansing oil] dáváme našim pórům hlubší čištění, aniž bychom pleť nadměrně odstraňovali,“ říká. „Chemické látky v naší vodě a drsnost některých čistících prostředků mohou narušit přirozeného ochránce naší pokožky, kožního mazu. Proto je čištění olejem jemnějším a méně agresivním způsobem čištění naší pokožky.

Jak používat čistící oleje

Když používáte čisticí olej na mytí obličeje, začněte masírováním oleje na suchou pokožku. „Ujistěte se, že masírujete, dokud se olej neohřeje,“ radí Velandia.

Po odstranění nečistot, mastnoty a make-upu si obličej jednoduše opláchněte teplou vodou. V případě potřeby postupujte podle tohoto kroku s čisticím prostředkem na vodní bázi. Zde je rychlé video o tom, jak používat olejový čistič:

Nejlepší čistící oleje pro váš typ pleti

Všeobecným pravidlem při nakupování čistících olejů je, že čím méně přísad, tím lépe, říká Valendia. Hledejte také takový, který má vysokou koncentraci oleje. Níže jsou uvedeny některé z našich oblíbených čistících olejů pro každý typ pleti.

 1. Kupte nyní v

  Normální pleť: DHC hloubkově čistící olej

  [listimage brand_id=501928 prod_id=37986]
  Tento ve vodě rozpustný čistící olej, vyrobený s olivovým olejem, prakticky taje na pokožce a odstraňuje jakýkoli make-up a zbytky ze dne. A protože olivový olej je bohatý na lipidy, mastné kyseliny a vitamíny A a E, tento čistící prostředek nabízí také další hydratační a antioxidační výhody. Není divu, že je to jeden z nejoblíbenějších čisticích prostředků v Dermstoru s více než 500 pětihvězdičkovými recenzemi!
  Jeden kupující v Dermstoru říká, že „funguje skvěle, když odstraním veškerý make-up a zároveň zanechám pokožku tak jemnou a čistou“, zatímco další říká, že odstraní dokonce každý úlomek mé voděodolné řasenky, aniž bych si popálil oči.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Pleť se sklonem k akné: detoxikační čistící olej Erno Laszlo

  [listimage brand_id=502038 prod_id=68111]
  Lidé s aknózní pletí mohou být z nanášení oleje na pleť nervózní, ale podle Velandie jsou čistící oleje skvělé pro zbavení se přebytečného kožního mazu, aniž by pokožka zůstala suchá. Ještě lepší: kromě oleje z hroznových jader obsahuje tento olejový čistič také dřevěné uhlí, které stahuje a zachycuje bakterie způsobující akné ve vašich pórech. Kupující tvrdí, že „po jeho použití zůstává moje pokožka hydratovaná, čistá a upravená. Věřím [it] pomáhá také minimalizovat erupce.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Mastná pleť: Čistící olej Caudalie

  [listimage brand_id=505407 prod_id=76090]
  Podobně, pokud máte mastnou pleť, potřebujete čistící prostředek k odstranění přebytečného lesku a mastnoty. Tento jemný čistící olej to dokáže a zároveň rozpustí i zažrané stopy make-upu. S jemným mandlovým olejem a viniferinem tento čistící prostředek hloubkově čistí póry, aniž by zanechal mastný nebo mastný povrch.

 4. Kupte nyní v

  Suchá pleť: TULA Skincare Kefír Replenishing Cleansing Oil

  [listimage brand_id=504373 prod_id=72574]
  „Suchým typem pleti se metoda čištění olejem daří velmi dobře, protože olej zajistí hloubkové čištění pleti a zároveň pomůže při opětovném zavedení lipidů,“ říká Velandia. Naštěstí tento čistící olej obsahuje to, co se nazývá Kefír Hydro-Complex, kombinaci čtyř kmenů kefírových probiotik, které zklidňují pokožku a zlepšují hydratační bariéru pokožky plus Ceramidový komplex, který podporuje zadržování vody. Když se olej setká s vodou, změní se na hedvábnou, mléčnou texturu, která připomíná tradiční čistící prostředek na obličej.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  Čistící olej pro citlivou pokožku: Eminence Organic Skin Care Stone Crop

  [listimage brand_id=500221 prod_id=71016]
  Ti, kteří mají citlivou pokožku, budou chtít zvážit tento čistící olej díky jeho jemné kombinaci zklidňujících a zvlhčujících složek: rozchodník hydratuje a zklidňuje zarudnutí, zatímco silná směs komplexu microvreen chrání pokožku před environmentálními stresy. A protože obsahuje i jojobový olej – který obsahuje voskové estery a mastné kyseliny podobné lidskému mazu – a slunečnicový olej bohatý na vitamíny, je dostatečně jemný na to, aby se dal použít i na citlivější pokožku. Kupující v Dermstoru komentuje: „Moje pleť je kombinovaná/citlivá/hormonální akné a díky tomuto produktu se cítím úžasně a čistě!“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  se sklonem k ekzému: Avene XeraCalm AD čistící olej pro vyplnění lipidů

  [listimage brand_id=500107 prod_id=55988]
  Pro ty, kteří trpí ekzémem, může být obtížné najít produkt, který je dostatečně jemný pro vaši pokožku. Ale tento čistící olej obsahuje termální vodu z pramene Avène, u které bylo klinicky prokázáno, že zklidňuje citlivé a podrážděné typy pleti. Kupující v Dermstoru říká: „Toto je jediný čistící prostředek, který mohu použít od hlavy k patě, který mi nijak nedráždí pokožku, způsobuje vyrážku, začervenal mě nebo mě svědí na kůži, když přijdu. ven ze sprchy.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  Zralá pleť: Čistící olej Juice Beauty STEM CELLULAR

  [listimage brand_id=500174 prod_id=56658]
  Čistící prostředky mají jen zřídka vliv na vzhled jemných linek a vrásek, ale tento čistící olej od Juice Beauty rozhodně stojí za vyzkoušení! Tento olej, který obsahuje ovocné kmenové buňky a resveratrol, silný antioxidant, dává vaší pokožce větší šanci bojovat proti volným radikálům, které urychlují stárnutí. Organické kyseliny v ovoci pomáhají odlupovat odumřelé kožní buňky a zesvětlují tón pleti, čímž připravují pokožku na zbytek vaší stravy. A možná nejdůležitější faktor, který je třeba zvážit, pokud máte zralou pleť: tento exfoliační čistící přípravek nezanechá vaši pokožku napnutou ani suchou. Kupující v Dermstoru říká: „Používám ho k dvojímu čištění a moje tvář je pak vždy velmi jemná a hydratovaná.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář