Nebezpečí DIY péče o pleť– Zdravá kůže Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

S dnešním přebytkem samozvaných beauty guru a life hackerů je snadné nechat se pohltit trendem DIY beauty. Jsou však tato domácí jídla tak dobrá jako jejich komerční protějšky? Většina odborníků si to nemyslí. Zde je pět produktů péče o pleť, které byste nikdy neměli dělat a proč.

1. JÁČKY NA TVÁŘ – Použití mletých skořápek z vlašských ořechů a cukrových peelingů jako peelingů na obličej.

NEBEZPEČÍ: „Tření syrové pokožky – pomocí peelingů, které nejsou určeny na obličej – povede jen ke katastrofě: strupy, jizvy, infekce a změna barvy,“ říká kosmetička Breanna Thomas.

MÍSTO: Pokud nemáte rádi tradiční peelingy na obličej, použijte houbičky nebo hadříky z přírodních měkkých vláken, abyste zabránili lámání pokožky.

2. MASKY – Vytvořte si domácí masky pomocí ingrediencí z vaší kuchyně.

NEBEZPEČÍ: „Není žádným tajemstvím, že ingredience, které naleznete v kuchyni, jsou podobné typům ingrediencí, které naleznete v produktech péče o pleť,“ říká kosmetička Haley Kulow. „Problémem je, když se lidé snaží vyrobit si vlastní masky nebo produkty, aniž by plně pochopili, jak spolu fungují. To může vést k velkému nepořádku bez velkých kožních změn.“

MÍSTO: Určete svůj kožní problém a poté hledejte naprosto přirozenou masku, která odpovídá vašemu typu pleti a problémům.

3. PEVNÉ KRÉMY A ZESVĚTLUJÍCÍ SÉRA – Syrová vejce použijte k napnutí pokožky a bělidlo k ošetření hnědých skvrn.

NEBEZPEČÍ: „To lze udělat jen s vyrážkami, puchýři, strupy a jizvami,“ říká Thomas. Z dlouhodobého hlediska můžete ušetřit mnohem více peněz tím, že budete mít pouze jedno nebo dvě profesionální ošetření pleti k vyřešení vašich problémů, namísto 10 nebo více ošetření k nápravě škod způsobených tím, co jste dělali doma.“

MÍSTO: Poraďte se se svým lékařem a vyberte si produkty speciálně určené k léčbě vašich specifických kožních problémů.

4. LÉKAŘSKÁ SÍLA

NEBEZPEČÍ: „Při použití na tmavší pleť mohou některé kyseliny skutečně vytvářet hypo- nebo hyperpigmentaci (ztrátu nebo přidání barvy pleti),“ vysvětluje kosmetička Kim Laudati. „Zbarvení a následné poškození vyžadují měsíce odborného léčení. V extrémních případech může být poškození trvalé.“

MÍSTO: Dotkněte se lehčích peelingů na peeling doma a odborníkům nechte silnější dávky chemického peelingu. Pamatujte, že autorizovaná a zkušená kosmetička má zkušenosti s dešifrováním typu, barvy a stavu pleti. Vaše zdravotní anamnéza, návyky péče o pleť a cíle péče o pleť jsou všechny faktory z hlediska typu použitého chemického peelingu, jaké procento kyseliny je nejlepší a zda potřebujete namíchat vlastní chemický peeling pro vaše potřeby.

5. LÉČBA AKNÉ – Použití nůžky k vytrhávání pupínků nebo použití zubní pasty k léčbě akné.

NEBEZPEČÍ: Říkáme tomu „koupelnová operace“. Problémem při provádění vlastních extrakcí je nedostatečná dezinfekce rukou a obličeje, a tedy šíření bakterií z jedné oblasti do druhé, což má za následek bolest a další propuknutí,“ říká Kulow.

MÍSTO: Pokud potřebujete rychlejší způsob léčby akné, hledejte ošetření na místě s antibakteriálními a protizánětlivými složkami, jako je síra, heřmánek, čajovníkový a mátový olej.

Další věci ke zvážení:

  1. Domácí produkty neobsahují konzervační látky, takže bakterie mohou snadno růst a vést k vyrážkám.
  2. Masky vyrobené ze surovin, jako jsou vejce, mohou obsahovat škodlivé bakterie (čti: salmonela).
  3. Neleštěné peelingy mohou vytvářet mikroskopické řezy na kůži, což vede k tomu, že se do ní dostane více bakterií.
  4. Nakonec pozor na potravinové alergie!

ČTĚTELE – Zkoušeli jste si někdy vyrobit vlastní produkty péče o pleť? Které fungovaly a které ne? Co můžete poradit těm, kdo to ještě nikdy nezkusili? Podělte se s námi o své myšlenky v sekci komentářů níže.

Napsat komentář