Návod na péči o tetování– Tipy, jak pečovat o vlasy přečtěte si moje doporučení

Po několika letech práce a účasti v tetovacím průmyslu (jako nadšenec, ne umělec) je jedna z nejčastějších otázek od začínajících klientů až po zkušené sběratele, samozřejmě kromě „Bude to bolet?“ k následné péči o tetování: „Jak ho vyléčím?“

Zdá se, že mezi tetovacím obchodem a ordinací existuje mezera ve znalostech o preferované následné péči. Tetování se svými podzemními kořeny jako ilegální obchod nezahrnuje a nevyžaduje žádný proces ani ověřené lékařské vzdělání, i když by se dalo tvrdit, že jde jak o kosmetický zákrok, tak o uměleckou praxi. To neznamená, že tetovací obchody nepřijímají náležitá lékařská opatření pro poskytované služby: veškeré vybavení je sterilizováno podle lékařských norem a všechny použité materiály jsou likvidovány v souladu s příslušnými předpisy o biologických rizicích. Umělci tetování však nejsou vyškoleni stejným standardizovaným způsobem jako studenti medicíny.

Mluvil jsem s dermatologkou Dr. Heather Rogersovou, abych pomohl překlenout propast mezi lékařskou ordinací a tetovacím obchodem. „Jako lékař vždy doporučuji opatrnost a edukaci před jakýmkoli volitelným zákrokem,“ říká Rogers. „Takže když budete pokračovat, vždy si udělejte průzkum.“

Návod na péči o tetování: 3 věci, které dělat a co nedělat

Díky jejím bohatým informacím, jakož i mým zkušenostem s prací na tetovací části divize, jsem sestavil seznam co dělat a co nedělat péče o tetování. Většina základního seznamu je dohodnuta každou stranou v rozhovoru; Hlavní divize však přichází s typem produktu péče o pleť, který usnadňuje nejefektivnější a nejprospěšnější proces hojení.

1. K omytí tetování použijte horkou vodu a jemný čistící prostředek.

Během procesu tetování se do kůže dostane spousta cizích těles, včetně několika různých typů inkoustu a vazelíny používaných během aplikace tetování. Krev a plazma ve vašem těle se přimíchávají i do tetovacích nástrojů, které v podstatě vyplní vaše póry až po okraj. Použití horké vody vytváří větší otvor v pórech, což umožňuje hladké uvolnění těla a inkoustu, což dále urychluje proces hojení. K odstranění bakterií z pokožky použijte jemný čisticí prostředek bez vůně. Pro dosažení nejlepších výsledků si nové tetování umývejte jednou až třikrát denně.

2. K čištění tetování použijte čistou, otevřenou dlaň.

Když každý den procházíte procesem čištění, otevíráte póry a necháváte tetování dýchat, k čištění vždy používejte plochou, otevřenou dlaň. Vyhněte se hrubým čistícím prostředkům, jako jsou mycí ručníky nebo lufa, protože hrubý materiál může podráždit vaše tetování a narušit proces hojení. Použití otevřené dlaně k vyčištění přebytečných ucpaných pórů, jakož i aplikace jemného mýdla na vaše čerstvé tetování, podporuje hladké a jemné hojení pokožky. Tato praktická metoda vám také pomůže vyhnout se největšímu spouštěči v každém rozhovoru o péči o tetování: krustám.

3. Ne, za žádných okolností si nevybírejte kůru na tetování.

Považujte to za zlaté pravidlo jakéhokoli tipu pro péči o tetování. Toto pravidlo je vsazeno do kamene (nebo kůže, chcete-li). Na rozdíl od kůry každodenního řezu nebo škrábanců je kůra tetování vyrobena většinou z inkoustu, takže výběr kůry může vést ke světlejším barevným skvrnám (běžně nazývaným díry) v tetování, když je zcela zhojené. Kůra je samozřejmě pro vaše tělo přirozená k hojení jakéhokoli druhu aktuální rány. Čím více se však budete řídit prvními dvěma radami v tomto seznamu, tím méně bude vaše tělo náchylné k strupu.

Péče o tetování po vyčištění

Po umytí tetování horkou vodou a otevřenou dlaní se vždy doporučuje použít určitý typ lokálního mléka k ozdravení a zvlhčení vašeho nového díla. Toto je místo, kde se konverzace rozjíždí a kde dostaneme pomoc Dr. Rogerse. Každý tetovací obchod, pro který jsem pracoval, obecně propaguje používání léčebných mastí na bázi oleje. Dr. Rogers nachází stejné návrhy v dermatologické komunitě.

„Podle mých zkušeností mnozí tetovači (například mnozí dermatologové) během procesu hojení doporučují Aquaphor nebo volně prodejné antibiotické masti, které obvykle způsobují alergické reakce,“ říká Rogers. „Volně prodejné antibiotické masti používané k hubení bakterií, které se běžně vyskytují na kůži, se používají již více než 40 let.“ [thus] většina bakterií je vůči nim odolná.”

Rogers připisuje propagaci ropných produktů nedostatečné informovanosti o složkách v těchto produktech, které mohou způsobit závažné alergické reakce a narušení procesu hojení při tetování i bez tetování.

Co byste tedy měli použít k vyléčení tetování?

Dr. Rogers vytvořil produkt, který je bylinný i hypoalergenní a kombinuje výhody jemných, chemikáliemi zatížených produktů a jejich bylinných alternativ: RESTORE Healing Balm.

„Byl jsem úspěšný, protože jsem byl tak frustrován množstvím alergických reakcí, které jsem viděl z mastí, které lidé používali po procedurách,“ říká Rogers. „Je to všechno, co používáme po operaci a laserování v mé dermatologické praxi a mnozí moji pacienti to používají k hojení nových tetování.“

Takže pamatujte, že předtím, než se dáte tetovat, vzdělávejte se a buďte velmi důkladní při výběru designu, výběru umělce a výběru salonu – ale ne vybrat konečný produkt.

Napsat komentář