na co je každý?| Zdravápleť

1. květen Typy štětců na make-up: kdy je použít?

Zveřejněno v 10:00 v nástrojích na líčení od Fabra Comunicación

Neexistuje žádný profesionál nebo fanoušek make-upu, který by nevěděl o důležitosti produktů, to je samozřejmé, ale stejně tak je důležité, aby nástroje používané k jejich aplikaci byly stejně kvalitní jako ty, které jsou uvedeny pro každý typ. Proto je nezbytné vědět co typy štětců na make-up existují i ​​způsoby jejich použití. A dokonce i jak je čistit. Protože jen s nejlepšími nástroji dosáhneme toho nejlepšího make-upu.

Pro ty, kteří jsou ve světě líčení nováčky nebo je nikdy nezajímali všechny možnosti, které nabízí svět štětců k líčení, bude tento návod velmi užitečný. Každý z nich má specifickou funkci, používá se pro určitý typ produktu nebo poskytuje specifickou povrchovou úpravu a jejich hloubkové znalosti zajišťují od začátku optimální výsledek.

Typy štětců na make-up a funkce

Abyste uměli rozlišit typy štětců na make-up a pochopili jejich složení ak čemu se který používá, vytvořili jsme tento jednoduchý expresní manuál s klasifikacemi a nějaké základy ve které budete skutečným odborníkem v dané oblasti.

Podle typu vlasů

Nejprve najdete dva typy kartáčů na vlasy: přírodní a syntetické. K aplikaci různých typů make-upu jsou zapotřebí oba typy vlasů. Obecně se tedy tekutiny nanášejí štětci na syntetické vlasy, protože jsou odolnější a lépe se jim daří, zatímco pudrové produkty se nanášejí štětci na přírodní vlasy.

Kromě toho zde naleznete sady levných štětců na make-up vyrobené pouze ze syntetických štětců na vlasy, jejichž technologie úspěšně napodobuje kvalitu přirozených vlasů. I tak, Logika je taková, že kompletní sada kartáčů obsahuje kartáče na syntetické vlasy i kartáče na přírodní vlasy.

Kvůli účesu.

Kabuki plochý kartáč pro lepší syntetické vlasy (5,54 EUR)

Ploché řezací kartáče: Používají se hlavně k nanášení pudrů a podkladových bází na celý obličej, tekutých i kompaktních. Umožňují jednotný a přirozený povrch, neboť zachytávají velké množství produktu a uvolňují jej rovnoměrně, což nám umožňuje rovnoměrné promíchání.

Pinzeta Maiko Luxury Grey Blush (8,94 EUR)

Kulaté řezané kartáče: Umožňují určitou přesnost při nanášení make-upu a zachycují menší množství než ty s plochým střihem. Používají se například k nanášení rtěnky na líčka, ale také k nanášení všelijakých pudrů na obličej.

Krystalový korektor Neve Cosmetics (13,99 EUR)

ostré kartáče: umožní vám zachytit méně produktu a aplikovat jej přesněji. Používají se například k nanášení korektorů a kontur nebo, jde-li o štětce na oči, k nanášení tmavých tónů pod banán nebo k definování vnějšího V.

Hasu Fude Shiseido zkosený kartáč (24,25 EUR)

Zkosené brože: diagonální střih se přizpůsobí speciálním tvarům naší tváře. Používá se k překrytí oblastí, které nejsou ploché, jako jsou lícní kosti nebo banánová část oka, a nanášení produktu difúznějším způsobem.

Kromě toho zde naleznete unikátní štětce jako je ten ve tvaru o ventilátorurčené k nanášení jemných doteků make-upového pudru nebo průsvitného pudru nebo kuponu na řasenku.

podle délky vlasů

Štětce můžeme rozlišit také podle délky vlasů. štětce, které mají krátké a husté vlasy chytit více produktu než dlouhé vlasy, které umožňují lepší vyblednutí. Zvykne se to shodovat se skutečností, že hustší kartáče na vlasy mají plochou objímku, která vytváří větší tlak na štětiny a udržuje je kompaktnější. Na rozdíl od toho, kartáče s dlouhými vlasy mají obvykle okrouhlou objímku, která umožňuje větší volnost pohybu pro smíšenější povrch.

kvůli velikosti

Kromě vlasů lze štětce rozlišit také podle jejich velikosti, která označuje oblast obličeje, pro kterou jsou určeny. Proto se k nanášení make-upu používají velké štětce větší plochy obličeje (bázi pod make-up a pudry), malé na oblasti jako oči, nos nebo kontura úst a střední se používají k přesnějšímu nanášení ve velkých nebo středních oblastech (k nanesení tvářenky, korektoru). nebo například obrys) .příklad).

multifunkční kartáče

Obecně, skunk a kabuki štětce (ve všech formách: zaoblené, ploché, zkosené nebo ostré) se používají k aplikaci téměř jakéhokoli produktu na obličej, od podkladových bází až po kontury, včetně pudrů, tvářenek a rozjasňovačů.

Na druhé straně, huňaté štětce na oči lze použít i na různé funkce. Naneste barvu, rozmixujte nebo smíchejte a zvýrazněte malé oblasti, jako například pod obloukem obočí, kolem nosu nebo na tvářích.

Stejně tak ten ploché štětce na obličej Neslouží jen k nanášení bází pod make-up či BB krému. Lze je použít ik nanášení korektorů a fluidních či krémových kontur, jakož i rozjasňovačů.

Napsat komentář