Můžete pít své vrásky?

V tomto článku budeme hovořit o Můžete pít své vrásky?

.

Kdo by neslyšel vyprávět fanouška džusové očisty o tom, jak její pleť „září“ po přechodu na tekutou stravu? Ale čistící šťávy jsou studentskou zdravotní torturou. V poslední době značky zdraví a krásy zvýšily pozornost s nabitými elixíry krásy, jako je tekutý kolagen, limonáda s aktivním uhlím, hliněné kuličky a nyní i orální prášky, které jsou navrženy tak, abyste vypadali co nejlépe.

Myslete na kosmetické prášky jako péči o pleť – smíchejte je s vodou a voila! – zářivá pokožka, není třeba žvýkat. S koncentrovanými složkami, které slibují vše od pevnější pokožky až po obnovenou vitalitu, ájurvédsky inspirovaný „prach“ od Moon Juice a super elixír WelleCo naplněný zelenými ingrediencemi byly prosazovány dívkami z plakátů zdraví jako Gwyneth Paltrow a Zdravaplet MacPherson.

Odborníci jsou k účinnosti těchto prášků skeptičtí, ale úplně je nezavrhují. „Některé prášky obsahují vysoké dávky živin, antioxidantů a probiotik,“ říká Jessica Weiser, MD, dermatologka z New York Dermatology Group. „Upřednostnil bych, aby moji pacienti užívali tyto důležité složky z přírodních zdrojů a čerstvých produktů namísto prášku nebo jiných doplňků.“ Dana James, certifikovaná výživová poradkyně s trojím stravováním (mimochodem nabízí vlastní verzi prášku) a specialistka na funkční medicínu, souhlasí. „Nejlepší možností je spíše čerstvá zelená šťáva než prášková forma. Pokud to však nemáte k dispozici, prášková forma může být dobrou volbou,“ říká.

Nejstrašnější věc na těchto produktech byla pro mě potenciální chuť. (Jako Tan. Yuk.) Zde je úplný rozpis chuti každého z nich, jaké jsou předpokládané výhody a názory odborníků.

MOON JUICE BEAUTY DUST

Složení: perlový prášek, goji, citrónová tráva, remání.

Údajné výhody: Pomocí ajurvédských principů a přísad je prach určen k „uklidnění nervů, zvýšení produkce kolagenu, posílení tkání a posílení vlasů, pokožky a nehtů.“

Odborný názor: Gwyneth Paltrow podpořila Moon Juice na Goop. James cituje výzkum citrónové trávy, který ukazuje, že se jedná o adaptogen, který dokáže stabilizovat stresovou reakci, jakož i antioxidační a jiné fyziologické vlastnosti.

Chuť: S jemnou zemitou dochutí lze považovat za ledový čaj s nádechem sladkosti. Ve studené vodě se však úplně nerozpustil a na dně sklenice se mi nahromadila hustá usazenina.

Hodnocení: 7/10

65 dolarů/25 porcí

SUPER ELIXÍR

Složení: 45 ingrediencí včetně pšeničných klíčků, goji bobule, laktobacily, spirulina, extrakt z hroznových jadérek, extrakt z ostropestřce mariánského, zinek, biotin a mnohé další.

Údajné výhody: Tento „celojedlý elixír“ schválený Zdravaplet Macpherson je navržen tak, aby „zlepšil váš nutriční profil a udržel vaše tělo v požadovaném alkalickém rozsahu“.

Názor odborníka: „Nemohu doporučit produkty s milionem složek,“ říká Valorie Treloar, MD, dermatoložka a certifikovaná nutriční terapeutka, která praktikuje integrativní dermatologii. „Čím více přidáváte, tím vyšší je riziko, že se někdo dostane do problémů. [with an ingredient] jako látka dráždivá střeva nebo jako alergen nebo nesnášenlivost.“ Kromě toho odborníci dávají smíšené recenze o alkalické stravě.

Chuť: Po smíchání s vodou chutná tento nápoj z jezírkové vody úžasně dobře. Zkoušel jsem většinou citrón s některými zelenými podtóny. Je však špatně rozpustný ve vodě.

Hodnocení: 6/10

80 dolarů/300 g

BEAUTY CHEF GLOW VNITŘNÍ PRÁŠEK KRÁSY

Složení: Cizrna, čočka a jiné luštěniny; lněná semínka, bobule maqui, chia semínka, prášek ze zeleného čaje, zázvor, kurkuma, quinoa a další „fermentované potraviny a probiotika“.

Údajné výhody: „Vyživuje a posiluje pokožku zevnitř.“

Názor odborníka: Určitě existují důkazy, že probiotika mohou být pro pokožku prospěšná. Treloar i Weiser však doporučují nikdy nepoužívat žádný z těchto produktů jako náhradu jídla. „V konečném důsledku jsem přesvědčen, že jíst dobře vyváženou, celozrnnou stravu bohatou na čerstvou zeleninu, ovoce, bílkoviny, zdravé tuky, celozrnné výrobky a samozřejmě hodně vody,“ říká Dr. Weiser.

Chuť: Vypadá a voní jako hroznová šťáva. Zpočátku to bylo poněkud sladké, ale nakonec to bylo chutné. Má mírnou chuť mechu, ale jinak byl ze všech nejchutnější.

Hodnocení: 9/10

59,95 USD/30 porcí

SPARKLE KOLAGEN PEPTIDOVÝ DOPLNEK

Složení: Kolagen, vitamín C, kyselina hyaluronová.

Tvrzené výhody: Klinická studie prokázala 7-15% zvýšení elasticity pokožky po použití orálního kolagenu obsaženého v tomto prášku.

Názor odborníka: James je skeptický k výhodám perorálního kolagenu. Když trávíte bílkoviny je kolagen, rozkládá se na aminokyseliny. „Je to opravdu na těle [the amino acids] budou použity,“ říká James. Takže pokud je vaše tělo potřebuje pro důležitější funkce, jako je produkce neurotransmiterů nebo oprava svalů, vaše tvář nemusí vykazovat výsledky.

Chuť: Po smíchání s vodou připomíná zakalenou limonádu. Umělé sladidlo se pojí s kyselou citrusovou příchutí jako Crystal Light. Celkově to bylo vynikající, i když lépe by chutnalo ve šťávě nebo smoothie. Nebo ji smíchejte s ginem a limetkovou šťávou a udělejte si gimlet.

Hodnocení: 5/10

43,50 $ / 30 dní dodávky

PERRICONE MD SUPER BERRY S ACAI DOPLNEK STRAVY V PRÁŠKU

Složení: Výtažky z bobulí s obsahem antokyanů, kyseliny elagové, polysacharidů a kyseliny chinové.

Předpokládané výhody: Podle společnosti tento produkt poskytuje „antioxidační ochranu, která pomáhá oddálit výskyt viditelných známek stárnutí.“

Názor odborníka: Treloar je silným zastáncem #TeamWholeFood. „Snězte místo toho misku smíšených bobulí!“ ona doporučuje. „Nejsou to jen polyfenoly [and antioxidants] které jsou prospěšné. Hodně těžíme z nestravitelné vlákniny a jejího vlivu na střevní flóru, který může být dost významný.“ Podle Weisera „je známo, že vitamin C je do určité míry absorbován z doplňků stravy.“

Chuť: dobře rozmícháme ve studené vodě a získáme barvu červenočervené šťávy. Sladká ovocná chuť (díky Stévii) byla až příliš sladká. Připomínalo mi to Gatorade, ale vsadím se, že by to bylo vynikající jako nanuk nebo rozmixované do smoothie.

Hodnocení: 6/10

Zásoba 65 USD/30 dní

BEAUTY SCOOP BEAUTY DOPLNEK

Složení: protein (ze syrovátky a sóji), hořčík, kolagen, různé vitamíny, oxid zinečnatý a jiné doplňky.

Tvrzené výhody: Společnost tvrdí, že tento prášek má prokázáno výhody pro pokožku, vlasy a nehty. Mají výzkum na podporu svých tvrzení.

Názor odborníka: Neliší se až tak od mnoha proteinových práškových doplňků. James poznamenává, že kolagen obvykle pochází ze zvířat, jako jsou krávy a prasata, takže pokud jste vegetarián, nezapomeňte zkontrolovat štítek.

Chuť: NEPIJTE tento obyčejný. Zkoušel jsem to ve vodě a chutnalo to jako rozdrcené oplatky Nilla smíchané se sádrovým prachem. Tak jsem do Kusmi Chai přimíchala půl odměrky. Byl trochu zakalený a nerozpouštěl se lehce. Přidejte jej do vanilkového koktejlu a máte hotovo.

Hodnocení: 1/10

70 dolarů měsíčně

.

Napsat komentář