Může se ricinový olej použít k růstu vlasů?

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Může se ricinový olej použít k růstu vlasů?

.

Ricinový olej se nejčastěji používá jako projímadlo. Ale přirozené antivirové a antimikrobiální vlastnosti ricinového oleje z něj činí populární léčbu kožních problémů známých jako dermatóza, jakož i plísňových infekcí. Používá se také pro růst vlasů.

Někteří lidé používají ricinový olej k pěstování delších vlasů nebo k léčbě vypadávání vlasů, známého také jako alopecie. Prodává se jako léčba suché pokožky hlavy a jiných stavů pokožky hlavy.

Zatímco průměrný lidský vlasový folikul naroste o něco více než centimetr za měsíc, někteří neoficiálně tvrdí, že používání ricinového oleje jednou za měsíc může urychlit růst tří až pětinásobně oproti normální rychlosti. Neexistují však žádné klinické údaje, které by to podpořily.

Pokud přece jen chcete vyzkoušet ricinový olej na vlasy, tady je bezpečná a jednoduchá domácí metoda. Budete potřebovat následující zásoby:

 • Ricinový olej
 • staré tričko
 • gumové rukavice
 • štětec na nanášení
 • hřeben
 • sprchová čepice
 • velký ručník
 1. Oblečte si staré tričko, abyste si neušpinili oblečení.
 2. Rozdělte si vlasy.
 3. Nasaďte si gumové rukavice a pomocí aplikačního kartáče začněte nanášet ricinový olej na pokožku hlavy. Vetřete olej do pokožky hlavy.
 4. Naneste ricinový olej na zbytek vlasů pomocí hřebene, abyste zajistili rovnoměrné pokrytí. Nemusí se namáčet v oleji, ale všechny vlasy by měly být vlhké.
 5. Po aplikaci si nasaďte sprchovou čepici a ujistěte se, že všechny vlasy jsou zastrčeny dovnitř.
 6. Případné kapky oleje odstraňte utěrkou.
 7. Sprchovou čepici nechte nasazenou alespoň dvě hodiny. To dává oleji dostatek času, aby pronikl do pokožky hlavy, vlasových folikulů a vlasového kmene.
 8. Po dvou hodinách si umyjte vlasy šamponem a kondicionérem.

Důkazy o účinnosti ricinového oleje nejen jako laxativa, ale pouze neoficiální. Existuje mnoho tvrzení o ricinovém oleji, včetně toho, že lokální ricinový olej může pomoci předcházet nebo léčit rakovinu kůže. Neexistují však žádné důkazy na podporu jeho použití.

Ricinový olej můžete použít k vypadávání vlasů, ale nejlepší je promluvit si se svým poskytovatelem zdravotní péče o léčbě, která prokazatelně funguje. Ricinový olej mohou doporučit pouze k léčbě občasné zácpy.

.

Napsat komentář