Může se dětský olej použít na obličej?

Pokud jste zde, protože se chcete dozvědět více o Může se dětský olej použít na obličej?

.

Dětský olej je na trhu již více než 100 let a již dlouho je základem ve školkách mladých rodičů. Je to čirá tekutina vyrobená z minerálního oleje na bázi ropy a vůně.

Podle Johnson & Johnson se dětský olej může nanášet na dětskou pokožku před masáží. Může také pomoci zmírnit suchou dětskou pokožku, zvláště pokud se aplikuje, když je pokožka již vlhká od vody, například po koupání.

Dětský olej působí tak, že na pokožce vytváří poloprodyšnou bariéru. Tato bariéra zadržuje vlhkost již na povrchu pokožky.

Někteří dospělí také používají dětský tělový olej ke zmírnění suché pokožky. Někteří přísahají, že dodává pokožce zvláštní hladkost a zářivost. Lidé používají dětský olej také na mnohé jiné části těla, ve vlasech a jako lubrikant.

Dle omezeného množství výzkumů může mít dětský olej schopnost vyplňovat a zjemňovat pokožku. Tady je to, co potřebujete vědět, pokud uvažujete o tom, že si ho nanesete na obličej.

Dětský olej je hypoalergenní a bez parabenů, ftalátů a barviv. To znamená, že pro většinu lidí je bezpečné jej aplikovat na pokožku bez obav z alergické reakce.

Existuje omezený vědecký výzkum o tom, jak dětský olej ovlivňuje pokožku, a téměř žádný výzkum o tom, jak ovlivňuje tvář. Podle stávajících výzkumů je dětský olej bezpečný pro pokožku, včetně obličeje.

Může se dětský olej použít jako hydratační krém na obličej?

Dětský olej nezpůsobuje akné, to znamená, že neucpává kožní póry. Proto, pokud máte suchý nebo normální typ pleti, můžete použít dětský olej ke zvlhčení obličeje.

Ve studii z roku 1993 vědci testovali čtyři různé běžné hydratační složky, aby zjistili, jak ovlivňují pokožku lidí. Jedním z nich byl minerální olej, hlavní složka dětského oleje.

Ve srovnání s ethanolem, glycerinem a vodou poskytuje voda a dětský olej nejsilnější hydratační účinek ze všech složek při aplikaci na pokožku. Vědci zjistili, že minerální olej pomáhá vyplňovat pokožku a dodává jí hydratovanější vzhled.

Snižuje dětský olej výskyt jizev a strií?

Neexistují žádné přímé studie, které by dokazovaly, že dětský olej může snížit výskyt jizev na obličeji a strií na těle. Avšak stejná studie z roku 1993, která zjistila, že dětský olej je účinným hydratačním prostředkem, naznačuje, že toto tvrzení je pravděpodobně pravdivé.

Většina jizev a strií je vtlačena do kůže. Aplikace dětského oleje může napnout pokožku v těchto oblastech, čímž se sníží celkový vzhled jizev a strií. Dřívější studie z roku 1975 ukázala, že účinky dětského oleje pominuly do 48 hodin po aplikaci. Aby tedy pleť vypadala hydratovaně a pružně, je nutná opakovaná aplikace.

Zmírňuje dětský olej nepohodlí pokožky?

Vědci našli důkazy, že dětský olej může pomoci zmírnit nepohodlí pokožky, včetně těch, které jsou spojeny se suchou pokožkou a stavy, jako je psoriáza.

Podle studie z roku na lidech podstupujících hemodialýzu dětský olej pomohl výrazně snížit svědění, když se vtíral do svědivých částí těla alespoň 15 minut denně po dobu 3 týdnů.

Dětský olej na obličej si můžete natřít kdykoli během dne nebo v noci, abyste se vzbudili s pevnější a pevnější pokožkou. Tomu se však vyhněte, máte-li sklony k akné, protože to může situaci zhoršit.

Většina tvrzení o dětském oleji, kromě jeho hydratačních a změkčujících vlastností, není prokázána. Tady je to, co byste měli vědět:

Může dětský olej na obličej léčit akné?

Neexistuje žádný důkaz, že používání dětského oleje může léčit akné. Zatímco mnozí lidé si mohou nanést dětský olej na obličej, aniž by zvýšili riziko vzniku akné, měli byste se jeho používání vyhnout, pokud máte pleť se sklonem k akné.

I když dětský olej sám o sobě neucpává póry, bariéra, kterou vytváří na vaší pokožce, může zachytávat nečistoty a maz, které se zachytí ve vašich pórech a zhorší vaše akné.

Může dětský olej odstranit make-up?

Neexistují žádné jasné důkazy o tom, že dětský olej lze použít k odstranění make-upu. Mnoho lidí to však činí neoficiálně. Jelikož se jeho používání považuje za bezpečné, pravděpodobně vám neublíží. Pokud však máte pleť se sklonem k akné, měli byste se vyhýbat používání dětského oleje na obličej.

Dá se použít místo krému na holení?

Neexistují žádné studie, které by naznačovaly, že dětský olej je vhodnou náhradou krému na holení. Pravidelné používání dětského oleje však může udržet vaši pokožku hydratovanou a pružnou, díky čemuž bude holení jednodušší.

Dětský olej je obecně bezpečný. Existuje však několik vedlejších účinků, na které byste si měli být vědomi, pokud ho plánujete použít na obličej. Tyto možné vedlejší účinky zahrnují:

Alergická reakce

Podle výzkumů je alergická reakce na minerální olej, běžnou složku dětského oleje, velmi vzácná. Máte-li však citlivou pokožku a obáváte se reakce, zvažte nanesení malého množství na jinou, méně viditelnou část těla.

Počkejte 24 hodin, abyste zjistili, zda máte reakci. Pokud nepozorujete zarudnutí nebo podráždění, můžete si jej bez problémů nanést na obličej.

Spouštěč Breakouts

Dětský olej je nekomedogenní. Neucpává tedy póry, i když u těch, kteří jsou náchylní k vyrážce, může vyvolat akné.

Neschopnost potit se

Dětský olej vytváří na vaší pokožce bariéru. Takže v horkém dni může držet příliš mnoho vlhkosti. To vám zabrání potit se, neboť se vaše tělo přirozeně snaží ochladit.

Pokud se rozhodnete aplikovat dětský olej na obličej, postupujte takto:

  1. Umyjte si tvář jemným čistícím prostředkem nebo mýdlem.
  2. Osušte a nechte na povrchu pokožky trochu vlhkosti.
  3. Naneste malé množství dětského oleje do dlaně.
  4. Konečky prstů si olej jemně vmasírujte do tváře.

Dětský olej je syntetický produkt. Rostlinné oleje jsou přirozenější volbou v péči o pleť. Pokud hledáte alternativní oleje pro dodání objemu a hladkosti vašeho obličeje, zvažte tyto přirozenější možnosti:

  • Mandlový olej je mírně hydratační olej. Je skvělý pro ty, kteří mají suchou a citlivou pokožku.
  • Arganový olej je ideální pleťový olej pro lidi s normální pokožkou. Je hydratační a plný vitamínů, které mohou pomoci chránit váš obličej před sluncem a jiným poškozením pokožky.
  • Jojobový olej je skvělý pro ty, kteří mají mastný typ pleti. Je lehký a hydratační, ale zároveň snižuje mastnotu.
  • Šípkový olej funguje dobře pro ty, kteří mají pleť se sklonem k akné. Tento olej je hydratační, ale obsahuje také mastné kyseliny, které redukují zarudnutí a mohou zesvětlit jizvy po akné.

Dětský olej je oblíbeným produktem péče o pokožku původně určeným pro miminka, ale používají jej i dospělí. Může pomoci naplnit, naplnit a hydratovat pokožku uzamčením vlhkosti na obličeji a celém těle.

Přestože se jedná o syntetický olej, je poměrně mírný a vzácně způsobuje alergické reakce. Pokud však máte pleť se sklonem k akné, měli byste se vyhnout aplikaci tohoto produktu na obličej, protože může způsobit vyrážky.

Také, chcete-li se rozhodnout pro přirozenější pleťový olej, existuje řada bylinných olejů dostupných pro všechny typy pleti.

.

Napsat komentář