Může lokální léčba vrásek konkurovat injekčním?

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Může lokální léčba vrásek konkurovat injekčním?

.

Asi před šesti lety se moje kamarádka dívala na mé čelo s takovým znepokojením, kolik jí dobře botoxované obočí sneslo. Její obočí se pokoušelo spojit jako prsty Adama a Boha na stropě Sixtinské kaple, což způsobilo, že se jí na čele objevily velmi jemné vlny. „Co se stalo?“ zeptal jsem se, zamrače se a nepochybně jsem animoval zlomovou linii mezi obočím jako v San Andreas. „Přetěžujete své svaly v čele. Tvé obočí je velmi aktivní,“ řekla mi. „Potřebuješ botox.“

Ve věku 33 let to bylo poprvé: nikdy jsem nebyl obviněn z hyperaktivity. Zatímco zbytek mého těla už dávno ukázal schopnost trávit volný čas, mé divadelní obočí bylo zjevně zaujato kompenzačním šílenstvím aktivity.

Zpočátku jsem se rozhodl odmítnout nabídku mého „kamarády“. Koneckonců, trvalo to desetiletí úsměvu, pláče, smíchu a stresu, než jsem si vytvořil vrásky a vrány. „Měli bychom být hrdí na to, že jsme na tomto světě žili tak dlouho, ale na druhé straně se nemusíme dívat sklesle a rozzlobeně, když tomu tak není,“ říká oftalmolog a kosmetický chirurg Jean Carruthers z Vancouveru. MD, je matkou botoxu. Koncem 80. let používala botulotoxin k léčbě očních problémů, jako jsou oční křeče, když narazila na vyhlazující vlastnosti injekcí. Od té doby se podílela na vlastním objevování. „Nemračím se od roku 1987,“ říká mi vesele do telefonu. Pro Carrutherse je kouzlo tohoto „penicilinu pro vaši sebeúctu“ v tom, jak jeho používání mění způsob, jakým se k vám lidé chovají. „Pomyslete na řecké masky. Pokud stále nosíte smutnou masku, lidé vás tak čtou. Jste energický, šťastný člověk nebo frustrovaný darebák? Nebudete vypadat rozzlobeně a nebudete vypadat smutně. Není to lepší?“

Konečně jsem to zažil před pěti lety, kdy mi zavolalo pár manželských přátel plastických chirurgů. Bylo slunečné nedělní odpoledne, měli další láhev bo‘, kterou doufali, že dojedí, a pozvali mě, abych se k nim přidal – jako kdyby to byla pozvánka podělit se o láhev francouzského rosé. Ukázalo se, že většina mých výhrad byla finanční, protože jsem se ani nesnažila odolat bezplatnému botoxu. O týden později byla pokožka v čele tónovaná a hladká jako gala jablko. Bez těchto jemných linek a vrásek, přesně jako Carruthers předpověděl, jsem nejen vypadal lépe, ale také jsem se cítil lépe: jak úžasně neočekávaný bonus mě léčba zbavila tenzných bolestí hlavy.

Potenciálně jsem si užil i některé dlouhodobé výhody proti stárnutí: jihokorejská studie z roku došla k závěru, že botox zlepšuje kvalitu stávajícího kolagenu naší pokožky a recenzovaná studie publikovaná v červenci v časopise Journal of the American Medical Association of Facial. Plastická chirurgie zjistila, že už jedno sezení botoxu zlepšuje elasticitu pokožky v ošetřované oblasti. „Zdá se, že botox přestavuje kolagen organizovanějším způsobem a zároveň stimuluje produkci nového kolagenu a elastinu – vláken, která dodávají pokožce pevnost, pevnost a nadnášení,“ říká dermatolog Robert Anolik z New Yorku. výhody jsou kumulativní. „Stále se snažíme přijít na to, jak a proč.“ Botox může také zlepšit celkovou strukturu pokožky inhibicí tvorby mazu. „Věří se, že Botox může způsobit zmenšení velikosti mazových žláz. Díky tomu může pleť vypadat hladší a póry by měly vypadat menší,“ říká Anolik. Na akademické půdě se prosazuje další teorie: „Botox může sloužit jako antioxidant, který zabraňuje zánětlivému poškození okolního kolagenu a elastinu.“

Určitě jsem byl opakovaným zákazníkem, který občas navštívil moji dermatologii. Pak jsem loni otěhotněla a musela jsem přestat se studeným krocanem. (Allergan, výrobce botoxu, doporučuje, aby se těhotné a kojící matky vyhýbaly užívání neurotoxinů.) mohli vyzvat k akci, učinit agresivní návrat. Jelikož stále kojím a času – a REM spánku – je nedostatek, rozhodl jsem se hledat další nejlepší věc testováním sortimentu místních léků, produktů a zařízení, něco jako alternativní toxinový režim.

Aby bylo jasné, neexistuje nic, co by dokázalo účinně zacílit na dynamické linie obličeje (ty aktivované pohybem) a inhibovat aktivitu svalů obličeje jako injekční neurotoxin. To ovšem v žádném případě neodrazuje značky péče o pleť od reklamy na produkty s účinky podobnými botoxu. (Biofarmaceutická společnost Revance je zaneprázdněna vývojem lokální verze botoxu, který se bude podávat injekčně přes kůži. Krém, který je údajně stejně účinný jako injekční, ale specificky zaměřený na vrání nohy, je momentálně ve fázi 3 testování FDA, zatím se čeká na jeho vzhled Několik let.) Existuje Erasa XEP-30, která obsahuje patentovaný neuropeptid navržen tak, aby napodoboval paralyzující účinek jedu australského šneka. A vy jste si mysleli, že botulotoxin je exotický!

Co se týče mého přístupu bez použití jehly, rozhodl jsem se začít podle toho u Dr. Brandta. Eagle už není. Dermatolog z Miami Joelie Kaufman, MD, který spolupracoval se zesnulým Dr. Brandtem na vytvoření rychle působícího krému na redukci vrásek, říká, že klíčovou složkou „navrženou tak, aby napodobovala účinky, které vidíme při injekcích botulotoxinu“ je peptid. směs, která po vstřebání blokuje signály mezi nervy a svalovými vlákny, které způsobují kontrakce. Pro další uvolnění svalů byl do smoothie přidán minerál uvolňující svaly hořčík. V interní recenzované studii působivých 100 procent subjektů uvedlo, že jejich linie obočí byly viditelně hladší už za jednu hodinu. Lehké, mírné mátové sérum aplikuji hojně a dosáhnu uspokojivého efektu vyhlazení vrásek. Během několika následujících týdnů se přistihnu, jak mhouřím a mračím se v zrcadle v koupelně a napjatě hodnotím svůj aktualizovaný nový vzhled – pravděpodobně to není nejproduktivnější strategie redukce vrásek.

Zatímco většina dermatologů považuje botox za zlatý standard pro krátkodobou redukci vrásek, existuje také jiný úhel pohledu. Dermatolog z Connecticutu Nicholas Perricone, MD, desetiletí hlásal doktrínu, že vrásky nás nedělají starými. „Mládí pochází z vypuklin. Když máme 40 let, tyto vypukliny se začnou zplošťovat a potom, když opravdu zestárneme, jsou konkávní,“ říká Perricone. „Když jsem začal pracovat s celebritami, vždy jsem předpokládal, že jsou geneticky nadaní, protože mají krásnou symetrii. Ale sblížil jsem se a nebyla to jen symetrie.“ Místo toho měli všichni jeho klienti celebrit „výraznější tvář než průměrný člověk“, což znamená baculaté, plné tváře, čelo a spánky, plyšové zaoblení, které pochází z tónovaných, zdravých svalů. Botox je pro něj v rozporu se zdravým rozumem: neměli bychom ochromit svaly obličeje, měli bychom je napumpovat. „Problémem nejsou svaly. Problémem je jejich absence,“ říká Perricone, který doporučuje aerobizovat obličejové svaly pomocí elektrických stimulačních přístrojů.

Jednou v hotelu Bel-Air jsem si užil 90minutovou elektrickou tvář se zařízením NuFACE. Ruční zařízení stimuluje svalové kontrakce mikroproudovou energií dodávanou přes dva kovové nástavce. Pamatuji si, jak jsem se vznášel z lázní, moje pokožka byla svěží a jemná jako okvětní lístky pivoněk rozkvetlých v hotelových zahradách. „Elektrická stimulace podporuje tvorbu glykosaminoglykanů, které [bind with] proteiny plovoucí v extracelulární matrici,“ říká fyziolog pleti z Pennsylvánie Peter Pugliese, MD. Vystavení pokožky elektřině podle něj funguje i na buněčné úrovni, spouští tvorbu ATP (adenosintrifosfát, molekula potřebná pro buněčnou energii), jakož i kolagenu a elastinu a časem zredukuje viditelné vrásky a zároveň zvětší svalovou hmotu. tón.

Dostanu svůj vlastní NuFACE a pět minut denně si ho poslušně natírám na tváře tahy nahoru. Díky němu vypadá moje tvář plnější, svěžejší, hladší a ještě zářivější. I když se ukázalo, že dělat to v mé koupelně, když dítě spalo, nebylo tak dobré jako 90minutová lázeňská léčba v hotelu Bel-Air.

Je zde ještě jedna zastávka na exprese proti vráskám, a proto přeskočím z high-tech na low-tech – velmi nízké – a dostanu balík náplastí na tvář Frownies. Ikonický produkt vytvořila v roce 1889 domácí paní Margaret Creusen pro svou dceru, koncertní klavíristku, kterou léta soustředěného hraní trápily vrásky. Papírové a lepící náplasti přitahují pokožku, díky čemuž je hladká a rovnoměrná během spánku. Gloria Swanson je nosila na Sunset Boulevard; Raquel Welch ocenila jejich schopnosti ve své knize Raquel: Beyond Cleavage. Někteří lidé nosí negližé, pomyslím si, když se dostanu do postele. Mně? Nálepky s nahými tvářemi. Ale následující ráno se vzbudím a zjišťuji, že moje čelo vypadá pozoruhodně odpočaté (i když všechno ostatní není).

V kombinaci s mým novým arzenálem léčebných postupů působím o něco ostražitěji, o něco méně vyčerpaně; tváře mám baculatěji, možná i trochu vypouklejší. Dívám se na své dřímající devítiměsíční dítě, na jeho buclaté tváře zarudlé spánkem a žasnu nad tímto množstvím kolagenu, elastinu a glykosaminoglykanů, tohoto účinného ATP, těchto živých fibroblastů, které věkem ještě nejsou letargické. Nejvíce mě však překvapuje, že nic z toho neví, nezná vrásky a linky a je mu to jedno – má se na čem smát a mračit se.

Tento článek se poprvé objevil v únoru ve vydání časopisu Zdravaplet. rok.

Olivia Stren je spisovatelka na volné noze se sídlem v kanadském Torontu. Její práce byly publikovány v Zdravaplet (USA), National Geographic Traveler, Globe and Mail, National Post, Conde Nast Traveler’s concierge.com a Marie-Claire Australia, amon.

.

Napsat komentář