Mořské složky v péči o pleť– Tipy, jak pečovat o pleť Doporučení A. Skarkova

Přístup k moři pro složky péče o pleť je populární praxí, která předchází (a přijala ji) samotná Kleopatra. „Složky na mořském základě mají dlouhou historii přínosů pro zdraví i krásu,“ řekla zdravotnická kosmetička DMK Elizabeth Rabena, majitelka Moxie Skin Care v San Diegu. „Algec například absorbuje toxiny a je jedním z největších zdrojů minerálů, vitamínů a aminokyselin. Je to aktivní složka v jednom z mých oblíbených produktů.“

Podívejte se na některé složky péče o pleť na bázi moře níže a objevte výhody, které každá z nich nabízí.

1. Řasy

Rozděleno do dvou skupin – makrořasy (řasy a mořské řasy uvedené výše) a mikrořasy (mikroskopické, jednobuněčné organismy) – mořské řasy mají změkčující, antioxidační a antibakteriální vlastnosti. Bohatý na vitamíny a minerály hydratuje pokožku a zároveň ji napíná a detoxikuje, díky čemuž jsou řasy preferovanou složkou pleťových masek a očních krémů, jakož i hydratačních krémů a pleťových vod. Zejména červené řasy jsou chváleny pro jejich léčivé vlastnosti, zatímco zelené řasy podporují tvorbu kolagenu a podporují zdraví elastinu.

Najdete ho v: Babor Fluids Moist and Lipid Algae Active Fluid

2. Minerály z Mrtvého moře

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je Mrtvé moře ve skutečnosti jezero se slanou vodou, které obsahuje 26 základních minerálů – z nichž tucet je exkluzivních pro jeho vody – které jsou klíčové pro stimulaci obnovy buněk. Tyto koncentrované minerály se vstřebávají přes pokožku, bojují proti suchosti, zánětům a příznakům předčasného stárnutí. Dokonce se propagují, aby působily proti účinkům ekzémů a akné. Produkty zahrnují pleťové masky obohacené o sůl, vodu a bahno z Mrtvého moře, pleťové hydratační krémy a tělová mléka, tělové peelingy a čisticí prostředky na obličej.

Najdete jej v: Denní krém AHAVA Time to Hydrate – Normální až suchá pleť

3. Enzymy a výtažky z jikry ryb

Stejný enzym, který lososová kuřata uvolňují do vody, když se vylíhnou z vajec, se při aplikaci na lidskou pokožku projevuje jako přirozený a jemný exfoliant. Odumřelé buňky se rozpustí, zatímco zdravé buňky zůstanou nedotčeny, čímž se pokožka zbaví zarudnutí a zánětu, které jsou někdy spojeny s používáním jiných produktů na bázi enzymů. Je odstraněna matnost, jemné linky a vrásky jsou zmenšeny a hyperpigmentace je mírná. Výtažky z kaviáru získané z rybích vajíček jsou chváleny za to, že jsou bohaté na vitamíny, hydratují pokožku a podporují obnovu buněk, jakož i lifting a zpevnění. Obě složky se nacházejí v pleťových krémech, tonerech, sérách a čisticích prostředcích na obličej.

Najdete ho v: Matis Paris Pure Lotion – Toner

4. Mořská voda

Vysoký přirozený obsah minerálů z mořské vody – včetně vápníku, hořčíku, draslíku a sodíku – je tajemstvím jejích léčivých vlastností a schopností čištění pleti. Buněčná komunikace je posílena přílivem vitamínů a minerálů do pokožky, hydratuje a hydratuje, přičemž odstraňuje suchost a podráždění. Ukázalo se, že dokonce i akné a dermatitida se zlepšují, a to zejména díky vysoké koncentraci hořčíku v mořské vodě. Mezi oblíbené produkty péče o pleť, které obsahují mořskou vodu, patří tonery, pleťové mlhy, pleťové vody, hydratační krémy, texturovací spreje na vlasy a koupelové soli.

Najdete ho v: Phytomer Souffle Marin Sparkling Cleansing Cream

5. Perlový extrakt

Výtažky z perel, které se získávají drcením perel na prášek nebo jejich enzymatickým rozpuštěním ve vodě, jsou po staletí oblíbenou složkou ajurvédské medicíny a asijské péče o pleť. Tyto extrakty nabité antioxidanty a aminokyselinami jsou nejznámější pro své rozzářené účinky na pokožku, dosahují vysokého jasu exfoliací a infuzí minerálů, které podporují obnovu buněk. Výtažky z perel jsou dostupné v pleťových maskách, krémech proti stárnutí, sérách a pigmentových korektorech.

Naleznete ho v: Sjal Pearl Enzyme Exfoliating Mask

ČTĚTELE – Znáte nějaké další mořské ingredience, které jsou dobré pro vaši pokožku? Sdělte nám to v sekci komentářů níže!

Napsat komentář