MOJE KAŽDODENNÍ PÉČE O PLEŤ

moje každodenní péče o pleť

Moje každodenní péče o pleť by měla být ráno ideálně rychlá a jednoduchá. Večer už mi nevadí strávit třeba 45 minut patláním produktů na obličej. U sledování oblíbeného seriálu na to mám času dost. I produkty mají dostatek času se vstřebat předtím, než jdu spát.

Možná bych měla zmínit svůj typ pleti, abyste si udělali obrázek, jestli by tohle byla i pro vás ta správná péče o pleť. Mám tedy smíšený typ pleti. Někteří to asi znáte – mastná T-zóna a na ní ucpané póry a na druhou stranu suché tváře, na kterých se občas můžou tvořit i šupinky. Hlavně teda v zimě.

V tomto článku se s vámi chci podělit o svoje produkty, které momentálně používám. Dozvíte se v něm, jaké vlastnosti mají jejich nejdůležitější aktivní látky a moje osobní pocity z jejich používání. Fungují – nefungují? Toť otázka. Třeba vás i některý z produktů zaujme a já vás tak inspiruji k novým testovačkám.

Chtěla jsem sem přidat celou moji kosmetickou rutinu od čištění pleti až po poslední produkt, ale to by článek byl moc dlouhý. Proto v tomhle příspěvku budu psát jenom o tom, co zahrnuje moje každodenní péče o pleť až po jejím vyčištění.

Produkty zmíněné v tomto článku jsou:

  • Truelogie Pleťové sérum s peptidy
  • The Ordinary Kyselina mléčná
  • Beauty Bay Thirst Class rich moisturiser
  • 0,2% Retinol The Ordinary

Pojďte se teď se mnou podívat na první produkt, který používám v mojí kosmetické rutině. A tím je…….

PLEŤOVÉ SÉRUM S PEPTIDY

každodenní péče o pleť - PLEŤOVÉ SÉRUM S PEPTIDY
PLEŤOVÉ SÉRUM S PEPTIDY OD TRUELOGIE

Tohle pleťové sérum s peptidy mám od Truelogie. Když jsem krabičku, ve které bylo sérum zabalené, poprvé otevřela, moje první reakce byla “wow“. Tohle totiž bylo moje úplně první pleťové sérum na obličej, které mi přišlo v úplně černém obalu. Černá barva s jednoduchým psaním dává lahvičce luxusní vzhled. Lahvička bude nejspíš z hliníku, protože je opravdu lehká.

Samotné pleťové sérum s peptidy má spíše vodovou konzistenci a průhlednou až lehoulince zkalenou barvu. Nevoní vůbec nijak, protože neobsahuje žádnou parfemaci.

Nanáším ho na vyčištěnou pleť. Po nanesení se opravdu rychle vstřebá a nezanechává vůbec žádný mastný film na pleti, protože je na bázi vody.

PLEŤOVÉ SÉRUM S PEPTIDY
PLEŤOVÉ SÉRUM S PEPTIDY

A teď rovnou k peptidům, které má tohle sérum na obličej jako hlavní aktivní složku.

JAKOU FUNKCI PLNÍ PEPTIDY V KOSMETICE?

Peptidy ve složení kosmetiky poznáte podle přípony – peptide, tudíž docela jednoduše. Peptidy v kosmetice patří mezi aktivní látky, které zpomalují stárnutí pleti. Zvyšují produkci kolagenu a elastinu a zabraňují jejich štěpení. Účinek se projevuje pevnější pletí a vyhlazením vrásek.

JAKÉ MÁM JÁ S PEPTIDY ZKUŠENOSTI?

Takže jaké mám s peptidy zkušenosti já? Pravdou je, že peptidy v kosmetice potřebují i několik měsíců, aby se na pleti projevila nějaká změna. Já tohle sérum na obličej používám teprve 6 týdnů, tudíž si netroufám říct, že na 100% funguje, ale na druhou stranu je docela příjemné na používání. Myslím, že pro někoho s mastící se pletí by to bylo vhodné sérum na obličej vzhledem k jeho super lehké konzistenci.

NEJLEPŠÍ HYDRATAČNÍ SÉRUM NA OBLIČEJ S KYSELINOU MLÉČNOU

NEJLEPŠÍ HYDRATAČNÍ SÉRUM NA OBLIČEJ S KYSELINOU MLÉČNOU - každodenní péče o pleť
NEJLEPŠÍ HYDRATAČNÍ SÉRUM NA OBLIČEJ S KYSELINOU MLÉČNOU OD THE ORDINARY

Tohle hydratační sérum na obličej mám od The Ordinary a jeho nejdůležitějšími složkami jsou kyselina mléčná v množství 5% a kyselina hyaluronová na pleť.

Má moc hezkou, růžovooranžovou barvu. Konzistence je také velmi lehká, skoro až vodová. Při nanášení tohle sérum na obličej nemá výraznou vůni, voní pouze lehoulince jakoby po ovoci.

Předešlé sérum nechám takových 10 minut vstřebat a hned na to nanáším hydratační sérum na obličej od The Ordinary.

NEJLEPŠÍ HYDRATAČNÍ SÉRUM NA OBLIČEJ S KYSELINOU MLÉČNOU
NEJLEPŠÍ HYDRATAČNÍ SÉRUM NA OBLIČEJ S KYSELINOU MLÉČNOU

JAKOU FUNKCI MÁ KYSELINA MLÉČNÁ V KOSMETICE?

A jaký účel má kyselina mléčná v kosmetice? Kyselina mléčná patří mezi AHA kyseliny. Pomáhá k lepší textuře a rozjasnění pleti. Pokud vás trápí unavená a mdlá pleť, tohle hydratační sérum na pleť vám určitě k rozjasnění pleti pomůže.

Kyselina mléčná dále může zesvětlit fleky po akné, jizvy po akné i pigmentaci.

Tyto benefity jsou dány i tím, že kyselina mléčná v kosmetice odstraňuje odumřelé kožní buňky, Z toho stejného důvodu se i ucpané póry na nose můžou zdát menší.

Chová se jako humektant a to znamená, že přitahuje vlhkost ze svého okolí do pleti. Díky tomu pleť zůstane hydratovaná a pružná.

The ordinary hydratační sérum na pleť obsahuje i kyselinu hyaluronovou. Ta patří mezi známé humektanty. Dokáže pleť hydratovat ještě lépe než kyselina mléčná a často ji najdete v produktech proti vráskám.

JAK POUŽÍVAT KYSELINU HYALURONOVOU?

Je ale důležité vědět, jak používat kyselinu hyaluronovou. Při jejím zařazení do rutiny, dbejte na to, abyste použili ještě další hydratační produkt (např. hydratační krém na obličej). Pokud byste tak neudělali, kyselina hyaluronová by si vlhkost brala ze spodních vrstev pleti a to vy nechcete. Vy právě potřebujete tuto vlhkost v pleti udržet. Díky tomu, že nanesete hydratační krém na obličej, si tuto vlhkost vezme z krému.

Někdy se nedoporučuje používat produkty s kyselinou hyaluronovou v prostředí s nízkou vlhkostí vzduchu z toho samého důvodu.

KYSELINA MLÉČNÁ V KOSMETICE OD THE ORDINARY A MOJE ZKUŠENOSTI

No a co moje pleť na tohle hydratační sérum na obličej? Používám tohle pleťové sérum už 3 měsíce a za mě můžu říct, že vidím výsledky. Opravdu vidím změnu k lepšímu co se rozjasnění pleti týče. Mám teď daleko sjednocenější prozářenější tón pleti. K tomu se mi i viditelně zmenšily póry na nose a na bradě. Řekla bych, že se i moje mastící se pleť na T-zóně méně leskne.

Je pravda, že už nemívám červené fleky na tváři po akné, ale pořád mi nezmizely jizvy po akné. To je asi jediné malé mínus ode mě pro tohle hydratační sérum na pleť.

Doporučila bych ho i pro citlivější typ pleti, pokud budete správně hydratovat.

Jako poslední podotknu, že kyselina mléčná v kosmetice, a celkově produkty s AHA, BHA a PHA kyselinami se používají spíš večer, protože kyseliny můžou zvýšit citlivost pleti na slunce. Možná jste už slyšeli, jak důležité je používat opalovací krém při ranní rutině, ale při zařazení kyselin je to důležité 2krát tolik.

KAŽDODENNÍ PÉČE O PLEŤ A V NÍ TEN NEJLEPŠÍ HYDRATAČNÍ KRÉM NA OBLIČEJ

NEJLEPŠÍ DENNÍ HYDRATAČNÍ KRÉM NA OBLIČEJ - každodenní péče o pleť
NEJLEPŠÍ DENNÍ HYDRATAČNÍ KRÉM NA OBLIČEJ OD BEAUTY BAY

Tenhle Thirst Class rich moisturiser od Beauty Bay je nejlepší hydratační krém na obličej jaký jsem kdy měla. Moje každodenní péče o pleť tento pleťový krém jednoduše nesmí postrádat.

Barva je bílá s lehoulinkým béžovým nádechem. Má jemnou, moc příjemnou vůni. A ta konzistence… Bohatá, krásně krémová a hladká. Na to, že je tento pleťový krém trochu hustější, pleť po něm není mastná, ale přitom je na dotek krásně jemná, měkká a hydratovaná. Nemohla jsem si vybrat lepší hydratační krém na obličej. V zimě byl úplně skvělý, ale budu s ním pokračovat i teď, když už se otepluje, protože mi vážně sednul.

NEJLEPŠÍ DENNÍ HYDRATAČNÍ KRÉM NA OBLIČEJ
NEJLEPŠÍ DENNÍ HYDRATAČNÍ KRÉM NA OBLIČEJ

Hydratační krém na obličej od Beauty Bay má za hlavní složku ovesný lipidový olej (Avena sativa (Oat) Kernel Oil) a koloidní oves (Avena sativa (Oat) kernel Flour), která je ve formě světlého prášku.

HYDRATAČNÍ KRÉM NA OBLIČEJ OD BEAUTY BAY A MOJE ZKUŠENOSTI

Pokud vás trápí podrážděná pokožka, narušená kožní bariéra, nebo hledáte způsob, jak se zbavit svědění kůže, určitě této složce dejte šanci. Oves pleť hydratuje a zároveň je plná lipidů jako jsou triglyceridy a mastné kyseliny a tím tak posiluje kožní bariéru.

Doporučila bych tento hydratační krém na obličej všem, kdo mají suchou i svědící pleť, a těm, kdo si kožní bariéru potřebují dát dohromady.

PLEŤOVÉ SÉRUM PROTI AKNÉ S RETINOLEM 0,2%

PLEŤOVÉ SÉRUM PROTI AKNÉ S RETINOLEM 0,2% OD BEAUTY DROPS
PLEŤOVÉ SÉRUM PROTI AKNÉ S RETINOLEM 0,2% OD BEAUTY DROPS

Moje každodenní péče o pleť by nebyla kompletní bez mého séra proti akné. Tohle pleťové sérum proti akné mám od značky Beauty Drops. Hlavní složkou je skvalenový olej s 0,2% retinolu.

Na začátek zmíním, že tohle sérum na obličej používám jenom obden, vždy v den, kdy nenanáším hydratační sérum na obličej s kyselinou mléčnou od The Ordinary. Některý typ pleti může snést retinoidy spolu s kyselinami v jedné rutině, já jdu ale na svou pleť ráda pomalu.

Jde o olejové sérum na pleť s nažloutlou barvou, které se obvykle celkem dobře absorbuje do hodiny. Přijde mi, že na pleti docela dlouho sedí. Opět není parfemované, proto má velmi jemnou vůni typickou pro nosné oleje.

PLEŤOVÉ SÉRUM PROTI AKNÉ S RETINOLEM 0,2%
PLEŤOVÉ SÉRUM PROTI AKNÉ S RETINOLEM 0,2%

Na téma vitamín A na pleť jsem napsala celý článek, pokud byste se rádi dozvěděli, jaké má účinky na pleť víc do detailu, nebo jak ho používat, abyste se vyhnuli jeho vedlejším účinkům, je to článek pro vás.

Mohl by se vám líbit i článek Skvalenový olej, kde se dočtete, proč na něj v kosmetice narazíte tak často.

PLEŤOVÉ SÉRUM S RETINOLEM OD BEAUTY DROPS A MOJE ZKUŠENOSTI

Tohle pleťové sérum jsem si pořídila hlavně na akné. Musím říct, že už po prvních 4 týdnech používání tohoto séra, moje dost zanícené akné, které občas opravdu bolelo se viditelně zredukovalo. Toto sérum na pleť mi zlepšilo i tón pleti. Předtím jsem mívala lehce začervenalé tváře, teď má moje pleť hezky sjednocený tón..

Jak už jsem zmínila, nevstřebává se úplně rychle, proto ho obvykle používám jenom 2-3 kapky na celý obličej. Díky tomu ani při pravidelném používání už asi od října nejsem ještě ani v polovině lahvičky.

Je to moje první pleťové sérum proti akné s retinolem, a ačkoliv mojí pleti hodně pomohlo, už bych si ho kvůli té konzistenci asi nekoupila. Ale vy, které trápí suchá pleť s akné a používáte lehčí krém, můžete mu dát šanci.

BRUTNÁKOVÝ OLEJ NA OBLIČEJ

BRUTNÁKOVÝ OLEJ NA OBLIČEJ - MOJE KAŽDODENNÍ PÉČE O PLEŤ
BRUTNÁKOVÝ OLEJ NA OBLIČEJ OD THE ORDINARY

Brutnákový olej na obličej (borage oil) paří mezi přírodní nosné oleje na pleť. Tento pleťový olej mám od The Ordinary. Má skoro průhlednou barvu, vůni typickou pro nosné oleje na pleť a lehkou konzistenci. Jako všechny předešlé produkty neobsahuje parfumaci, ani žádné jiné složky. Je to čistě přírodní olej na pleť.

Nanáším ho pouze na tváře a na spánky, tam kde se mi pleť nemastí. Mojí mastnější T-zóně se vyhýbám. V zimě jsem ho používala jako extra péči, kdy jsem díky němu přes den chránila pleť před větrem a zimou a v noci mi pleť vyživoval. Ráno jsem se vždycky probudila s hezky jemnou napapanou pletí.

Podotknu, že ho používám každý den ráno. Večer potom jenom v ty dny, kdy nepoužívám moje pleťové sérum s retinolem.

BRUTNÁKOVÝ PLEŤOVÝ OLEJ A JEHO VLASTNOSTI

A jaké má brutnákový olej na obličej vlastnosti? Brutnákový olej na obličej je bohatý na kyselinu gama-linolenovou. To znamená, že tento brutnákový pleťový olej urychluje regeneraci buněk, dodává pleti zdravý vzhled a napravuje narušenou kožní bariéru. Jako emolient má tento nosný olej schopnost pleť hezky vyhladit a zjemnit. Je vhodný pro všechny typy pleti a to i pro pleť suchou a citlivou.

MOJE KAŽDODENNÍ PÉČE O PLEŤ – PÁR SLOV NA ZÁVĚR…

Při ranní rutině používám jenom některé z těchto produktů. Jak už jsem řekla – po ránu to mám ráda rychle a jednoduše. Pleť pouze vyčistím. Jak to dělám se dozvíte v příštím příspěvku. Někdy použiju moje pleťové sérum s peptidy, jindy ho vynechám. Na něj nanesu můj hydratační krém na obličej a na závěr už přidám jenom opalovací krém.

Každodenní péče o pleť by měla být samozřejmostí pro každého, kdo si chce pleť udržet zdravou a krásnou, proto se i té svojí snažte věnovat pozornost.

Napsat komentář