mluví s Indie Lee– Pečujte o svůj obličej přirozeně Doporučení A. Skarkova

Pro většinu lidí je 22. duben Den Země a projevují tak svoji podporu péče a ochraně životního prostředí. Pro Indie Lee, zakladatelku a výkonnou ředitelku její ekologické řady produktů péče o pleť, je to den, kdy se probudila po úspěšné operaci mozku a rozhodla se, že by měla přestat používat produkty péče o pleť, které mohou poškodit jeho tělo. Zde mluví o svém úžasném životním příběhu a lekcích, které se naučila a které ji vedly k vybudování vlastního impéria krásy.

Indie, vybudovali jste úspěšnou kosmetickou společnost s úžasnou řadou přirozeně odvozených produktů péče o pleť. Jak to celé začalo?

Moje cesta k podnikání v oblasti krásy je zcela odlišná od většiny. Mnozí jsou překvapeni, když se dozvědí, že jsem začal svou profesionální kariéru v oblasti účetnictví a financí. Zatímco moje kariéra šla podle plánu, finance nebyly mojí vášní. S tímto úspěchem jsem se rozhodl uzavřít své kostýmy, abych mohl trávit víc času se svými malými dětmi a vrátit se k přírodě. Jednodušší a tišší život není jazyk, kterým mluvím, ale za krátký čas si tato dívka typu A postavila za domem skleník o rozloze 750 metrů čtverečních a pěstovala pokojové rostliny pro místní podniky a školní zahrady.

V roce 2008 mi diagnostikovali revmatoidní artritidu a nemohl jsem pracovat ve skleníku. Jelikož mám po ruce příliš mnoho měsíčku a levandule, rozhodla jsem se vyrobit produkty pro moji těhotnou sestru (děti se rodí s toxickou zátěží a některé toxiny mohou souviset s výrobky osobní péče, které matky během těhotenství používají) a pro všechny od ní. dětská sprcha. Produkty byly hitem a hosté mě vybízeli, abych začal podnikat, ale nebylo to něco, co jsem v té době chtěl dělat.

Kdy sis konečně uvědomil, že jsi připraven?

O pár měsíců později jsem začal ztrácet periferní vidění. Magnetická rezonance našla vzácný a potenciálně smrtelný nádor na mozku, o kterém lékaři řekli, že s největší pravděpodobností souvisí s toxiny v životním prostředí číhajícími v mých výrobcích – možná výsledkem článků, které jsem použil na svoji pokožku, největší orgán těla. Myslelo se, že mi zbývají jen měsíce života, zkoumal jsem lékaře a příčiny mé nemoci. Co jsem se mimo jiné naučila, je, že až 60% toho, co se nanese na pokožku, se vstřebá do krve. V tu chvíli jsem si uvědomil, že musím něco udělat.

Některým lidem se nabízí nový dech. Ta moje začala na Den Země, 22. dubna 2009, kdy jsem se vzbudil na úspěšnou operaci mozku. Od té doby jsem se bezvýhradně zavázal pomáhat ostatním činit zdravější rozhodnutí a vytvářet luxusní, přírodní, efektivní produkty, které nevyžadují oběti z hlediska zdraví, úspor nebo požitku z produktů.

Už jsou to dva roky, co jsem s vámi naposledy mluvila o „čisté“ péči o pleť. Jak se tato nová kategorie péče o pleť vyvinula za poslední dva roky?

Nárůst čistého pohybu byl v posledních letech explozivní, stejně jako přístup k čistým produktům, přičemž do hry vstupuje tolik maloobchodníků. Myslím si, že hlavní ponaučení, které jsem viděl, je, že spotřebitelé jsou připraveni na čistotu a transparentnost, zejména nyní, kdy technologie umožňuje, aby čisté výrobky byly stejně účinné, ne-li více, než běžné výrobky na trhu.

Teď, když existuje tolik „přírodních“ a „čistých“ značek péče o pleť, jak se Indie Lee umístila? Čím vynikají produkty Indie Lee?

Je to skutečně díky naší oddanosti vzdělávání a posílení postavení. Vždy jsem chtěl vybudovat komunitu a umožnit ostatním, aby žili svůj nejzdravější život prostřednictvím vědomostí – protože vědomosti jsou síla. Znalosti jsou to, co mě katapultovalo do tohoto odvětví. Produkty slouží pouze ke zdůraznění tohoto poselství.

Jaké jsou hvězdné ingredience z kolekce Indie Lee? Proč jsou tak prospěšné a jak jste na to přišli?

U každého produktu pečlivě vybíráme ingredience záměrně – každý má svůj účel. Skladujeme ty nejlepší ingredience a spolupracujeme s chemiky a podobnými formulátory, abychom na trh přinesli čisté a účinné produkty.

Některé z mých oblíbených ingrediencí byly formulovány od začátku značky a stále žiji v některých z našich pokročilejších formulací, což je tak zajímavé. Jeden, který osobně miluji, je squalan. Může pocházet z různých zdrojů, jako jsou olivy a cukrová třtina. Skvalán napodobuje přirozenou produkci těla a v důsledku toho je výborný k hydrataci, pomáhá způsobovat hyperpigmentaci, pomáhá vyrovnávat produkci mazu a jiné.

Jakých je pět nejlepších ingrediencí pro péči o pleť/krásu, od kterých byste se určitě drželi co nejdál? proč?

Jen pět? Srandoval jsem; toto je opravdu oblast, která mě nadchla a snažím se zvyšovat povědomí. Právě jsme spustili naši novou webovou stránku a věnujeme jí celou sekci složky, se kterými nebudeme formulovat a proč. Uvidíte tam běžné podezřelé, jako jsou parabeny, sulfáty a jiné, ale i nějaké skromnější. Také jsem vytvořil a index složek Používáme jej jako zdroj pro ty, kteří by chtěli získat informace o složkách.

Co byste poradili těm, kteří trochu váhají či přejít na produkty přírodního původu?

I když se někomu může zdát myšlenka na „úklid“ zdrcující, nemusí tomu tak být. Život přece nemusí být všechno nebo nic. Namísto vyhazování každého produktu, který vlastníte, jednoduše při plnění nahraďte produkty, které nepoužíváte, přírodní alternativou. Myslím si, že dva nejdůležitější a nejsnazší spínače péče o pleť by měly být hydratační krémy na tělo a obličej. Přiznejme si, že vás zakrývá od hlavy k patě. Doporučuji hledat nějaké s botanickými složkami, které vám nebudou ucpávat póry – například jojobové, squalanové či bambucké máslo.

Malé změny ve vaší kosmetické rutině mohou z dlouhodobého hlediska znamenat obrovský rozdíl. Jsem zastáncem střídmosti a změny, která vám vyhovuje. Pokud a když jste připraveni provést změnu, čekají vás úžasné a čisté možnosti, které objevíte a budete si je užívat.

Co je pro spotřebitele, jako jsme my, první věc, kterou musíme udělat, abychom se vzdělávali a vyhnuli se toxinům v produktech péče o pleť?

Přečtěte si a pochopte etikety svých složek. Zdá se mi ironické, že jako společnost jsme často posedlí čtením etiket na potravinách, ale nevěnujeme dostatečnou pozornost tomu, co je v našich výrobcích osobní péče. Společnosti jsou povinny uvádět všechny složky v pořadí podle objemu, od největšího po nejmenší. Když si ingredience prohlédnete, na první pohled mohou vypadat jako talíř, protože jsou uvedeny pod názvem INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients). INCI je směsí latinských, anglických a vědeckých názvů. Proto se nezalekněte, pokud namísto vitaminu E uvidíte seznam tokoferolů. Rychlé vyhledávání Google vám může pomoci pochopit, co jednotlivé INCI znamenají. Mnohé značky obsahují v závorkách také anglické názvy.

Co si myslíte o těch, kdo zahánějí přirozenou péči o pleť do extrému, například o ty, kteří si sami vyrábějí své vlastní produkty péče o pleť ve vlastní kuchyni? Existuje v tomto směru nebezpečí nebo je třeba přijmout nějaká preventivní opatření?

Osobně jsem velký kutil (ve skutečnosti jsem tak začal formulovat v začátcích značky), ale to neznamená, že nezkoumám a nezačnu věci míchat, abych viděl, co se stane. Opravdu se musíte ujistit, že víte, co děláte s přísadami, a ujistěte se, že je všechno hygienické. Na trhu je několik úžasných knih, které vám pomohou porozumět tomu, co potřebujete vědět, jak správně dezinfikovat nástroje a jaké jsou míry a kontraindikace vašich ingrediencí. Pamatujte také, že to, že je složka přírodní, neznamená, že je bezpečná pro místní použití… dokonalý příklad: břečťan.

Pro ty z vás, kteří jsou v Indie Lee noví, jaké jsou tři nejlepší produkty, které by lidé chtěli vyzkoušet jako první? Co se vám na nich líbí a jak byste je měli používat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků?

 1. Kupte nyní v

  1. Indie Lee I-Waken oční sérum

  [listimage brand_id=502733 prod_id=77648]
  Toto sérum je mou volbou pro simulaci plnohodnotného spánku. Obsahuje arniku, pupeny popela a spirulinu, což pomáhá zlepšit vzhled otoků, jemných linek a vrásek. Je také super lehký, takže skvělý pro ty, kteří nejsou fanoušky hutnějších očních krémů. Název je také dost symbolický pro mou cestu, „probudil jsem se“, mé probuzení, že život je třeba žít živěji.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Toner Indie Lee Co. Q10

  [listimage brand_id=502733 prod_id=52985]
  Toto je jeden z našich bestsellerů a změna v mé rutině. Je to tak uklidňující a zvlhčující. Je to skvělý produkt, který si můžete sbalit do sportovní tašky pro osvěžení po tréninku, jakož i začlenit do komplexnějšího rituálu péče o pleť, abyste pleť připravili na další kroky.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Indie Lee Blemish Lotion

  [listimage brand_id=502733 prod_id=52963]
  Naše pleťová voda Blemish je skvělou alternativou ke konvenčním čistým produktům. Neobsahuje mastek a velmi dobře se hodí k Banish Stick.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Témata na této stránce

Napsat komentář