Měsíček: vlastnosti pro vaši pokožku

Měsíček se používá v kosmetice k výrobě mnoha produktů, jako jsou krémy, séra nebo tonery. Je to jedna z nejpoužívanějších rostlin a v tomto příspěvku vám vysvětlím co to je, jaké vlastnosti má měsíček a jakou měsíčkovou kosmetiku doporučuji.

co je měsíček

Měsíček je aromatická rostlina, která se kromě okrasné, nenáročné na pěstování v zahradách či květináčích, pokud se sbírá, lze využít i jako léčivá či léčivá rostlina.

K čemu je měsíček?

Výhody této rostliny se získávají z jejího květu, který se sklízí, když je v plném květu. Tato květina je místem, kde se získává extrakt z měsíčku, hydrosoly a měsíčkový olej.

Vlastnosti měsíčku

  • zánětlivé
  • analgetika
  • jizva

Měsíček se používá jako přírodní protizánětlivé činidlo, aplikuje se zejména lokálně při ekzémech, vyrážkách nebo dermatitidách.

Jeho uklidňující vlastnosti uvolní tyto kožní záněty nebo nepohodlí při citlivé pokožce. Proto se široce používá při léčbě rosacey nebo zarudnutí, alergií a podráždění způsobených exfoliací, epilací nebo jakýmkoli onemocněním kůže.

Další z jeho léčivých vlastností je, že regeneruje poškozenou pokožku.

Na trhu se vyskytuje ve formě měsíčkového oleje, který díky svým hydratačním, zklidňujícím a regeneračním účinkům velmi prospěje citlivé pokožce.

Nejjednodušší formou by byl měsíčkový hydrosol nebo měsíčkový extrakt, který najdeme v mýdlech, tonikách či sérách, které pomohou zmírnit záněty pokožky.

Měsíček je jedním z nejlepších spojenců pro citlivou nebo atopickou pokožku.

Podívejte se na další příspěvky na blogu, například ten, který jsem věnoval Lidl cr krému

Témata na této stránce

Napsat komentář