Mercadona čistící mléko – zkušební kosmetika

K čištění pleti lze použít různé produkty, které budou v závislosti na jejich texturách víceméně určeny pro různé typy pleti. Dnes vám ukážu čistící mléko Mercadona, protože je to jeden z čistících prostředků, na který se mě nejvíc ptáte.
Čistící mléko může použít každý typ pleti, který má rád tuto texturu, ale já bych doporučila zejména čistící mléko pro citlivou nebo suchou pleť.

Musíte si myslet, že používání čistícího mléka Mercadona by bylo stejné jako používání jakéhokoli produktu, který se používá jako první krok při dvojím čištění. Jinými slovy, čistící mléko je produkt, který se nanáší přímo na suchou pleť k odstranění make-upu nebo jakéhokoli druhu nečistot, které se denně hromadí v pórech.

Jak aplikovat čistící mléko Mercadona

Jeho tradiční forma aplikace je bavlna, ale v případě citlivé pleti ji nedoporučuji používat, neboť čistící bavlna je živý produkt, který se bude otírat o obličej a tedy pleť ještě více upraví. . Pro citlivou pokožku je nejlepší aplikovat čistící mléko Mercadona přímo rukama, krouživým pohybem, tak jak nanášíte čistící olej při dvojitém čištění.

Když už máme čistící mléko zapracováno, je čas jej odstranit. A tady vždy doporučuji dělat s vodou a čistícím prostředkem šetrným k pokožce.

Vždy si pamatuji, jak moje babička měla v koupelně mléko a čistící tonik a tyto dva produkty byly její čistící prostředky. No teď, když už více rozumím kosmetice, nemyslím si, že je to dokonalé kombo. Tonikum nečistí, ale pouze upravuje pH a připravuje pleť na další kroky rutiny. Pokud si tedy budete tvář čistit jen čistícím mlékem Mercadona, možná si tvář nevyčistíte dobře.

Hydratační a čistící mléko Mercadona

  • Suma: 400 ml
  • cena: 69 Kč
  • Složení (INCI): voda, glycerinparaffinum liquidum, cetearyletylhexanoát, isododekan, cetearylalkohol, alantoin, TOCOPHEROLtokoferylacetát, PANTENOL, heřmánkový květ recutitta přesněglyceryl citrát stearát, parfémglycerylstearát, sorbitolhydroxyetofenon, akryláty / C10-30, alkylakrylátový křížový polymer, xantanová guma, propylenglykol, fenoxyetanol, disodná sůl EDTA, hydroxid sodný, sorban draselný, benzoan sodný, pantolakton.

Výrobce tvrdí, že čistící mléko Mercadona je hydratační čistící mléko, neboť obsahuje alantoin, pantenol a sorbitol a má pravdu. Je to ideální mléko pro suchou pleť, která upřednostňuje tento typ čištění.

Je super, ale to je ta vůně. Naznačila jsem to žlutou barvou a už dávno jsem neviděla kosmetiku s tak výraznou vůní, která si vzala tolik zpátky. V mém případě je to víc než dostatečný důvod nekoupit si ho znovu, i když vím, že mnoho z vás má rádi kosmetiku, která velmi voní.

Dalším problémem, který parfém obvykle způsobuje, je to, že existují odstíny pokožky, které jsou na něj citlivé a mohou reagovat alergiemi, takže pokud máte velmi citlivou pokožku, měli byste věnovat pozornost tomuto čistícímu mléku Mercadona.

Mé názory na čistící mléko Mercadona

Považoval jsem za důležité vysvětlit vám toto všechno předtím, než vám povím svůj názor na toto čistící mléko, protože je třeba vědět, jak funguje, abyste pomocí něj dosáhli správné očisty.

Při mé smíšené/mastné pleti nikdy nepoužívám čistící mléko. Pro tento typ pleti si myslím, že existuje mnoho lepších možností čištění. Ale chtěla jsem otestovat toto čistící mléko Mercadona, abych vám o něm mohla vědomě sdělit.

Jak už jsem vám řekla, nepoužívám s ním čistící kotouče, ale nanáším ho ručně, masírováním. To je stejně účinné a nepoškozuje pokožku (kterou bavlna „poškrábe“).

Pak to trochu emulguji vodou a odstraním a aniž bych si přímo utíral obličej, nanesu čistící gel na dočištění pleti přípravkem na bázi mýdla, který nám pomáhá odstranit složky z čistícího mléka Mercadona, jako je tekutý parafín. nebo něco silikonového, co obsahuje.

Moje doporučení je, aby byl tento čisticí obličejový prostředek šetrný k pokožce, jako například Bioderma Facial Cleanser nebo Skintegra Facial Cleanser. Dva mýdlové čisticí prostředky, které tvoří můj seznam nejlepších čistících prostředků na obličej.

Čistící mléko Mercadona obsahuje příliš mnoho parfému

Nemám ráda toto čistící mléko Mercadona, protože obsahuje příliš mnoho parfemace. Je běžné, že produkt má vůni, ale po jeho aplikaci je normální, že se tato vůně rozplyne a přesto vás s tímto produktem doprovází celé hodiny. Toto je pro mě negativní bod.

Nelíbí se mi ani, že obsahuje parafín, nedémonizuji ho, ale myslím si, že jsou i jiné složky, které dokážou plnit svou funkci stejně dobře jako on. Také chápu, že to používám, protože je to super levná přísada.

Myslím, že kromě tohoto všeho plní svou funkci dobře a je to možnost ke zvážení, pokud nemáte citlivou pokožku a nezklame vás přebytek parfemace v kosmetice. Osobně si ho už nekoupím, protože mi ta věc s parfemací nevyhovuje a je to i typ produktu, který bych zvolila pro dvojí čištění na smíšené pleti jako je ta moje.

Už jste někdy použili čistící mléko Mercadona? Řekněte mi své zkušenosti.

Napsat komentář