Méně je více: proč může váš hydratační krém způsobit, že vaše pokožka bude líná

Při pozorném čtení tohoto příspěvku najdete některé informace týkající se Méně je více: proč může váš hydratační krém způsobit, že vaše pokožka bude líná

.

„Máš nádherný baculatý obličej,“ říká mi superpersonalista Keith Kerr, štípne mě do líc ​​a analyzuje mou pleť pod neúprosnými světly reflektorů. „Je kyprý na dotek, což naznačuje, že je plný zdravého kolagenu.“ Pak mě poplete: „Ale můžu říct, že máš línou pleť.“

Toto je velmi upřímná analýza mé preference jídla a boxů před tělocvičnou. Ale moje tvář? Strávila jsem roky každodenní prací, dodržováním přísné rutiny a zkoušením všech úžasných hydratačních krémů v knize – jsem přece kosmetická redaktorka. Jak tedy můžeš být líný?

Už jen při pohledu na to můžu říct, že vaše pokožka je líná.

Kerr vysvětluje, že pokud jde o péči o pleť, příliš mnoho dobrých věcí může být ve skutečnosti pravý opak. Když si na obličej naneseme produkty, které za nás odvedou veškerou těžkou práci, jako jsou husté hydratační krémy a oleje, naše pleť bude ochablá a spokojená. To, co skutečně potřebujeme, říká Kerr, jsou produkty, které dávají naší pokožce nástroje, které potřebuje k tomu, aby mohla dělat svou práci lépe. Nebo raději přestat dávat naší pokožce vše, co je na talíři, a dát jí spoustu do epidermy.

„Od mladého věku máme zakořeněnou touhu doplňovat naši pokožku nadbytkem zvlhčovačů,“ poznamenává Kerr. „Myslíme si, že je to nezbytné pro všechny typy pleti, ale ve většině případů si pleť dokáže udržet svou vlastní úroveň hydratace. Přílišné zvlhčení povrchu naší pokožky vysílá signál do jejích vodních nádrží, aby přestali produkovat. Když se to stane, pokožka se stává pomalou a chybí jí skutečná vlhkost, což nás nutí používat ještě krémovější přípravky, čímž se problém zhoršuje.“

Imaxtri

Lékařka a specializovaná dermatologka Dr. Stephanie Williamsová souhlasí: „Pokožka přetížená příliš mastnými, těžkými a okluzivními texturami. [which form like a film on the skin] může ucpat póry a zpomalit přirozenou obnovu povrchu pokožky.“

Jasné příznaky syndromu líné kůže zahrnují těsnost, suchost, matnost, přetížení a reaktivní pokožku náchylnou k praskání – všechny příznaky pomalého obratu buněk (když staré buňky přetrvávají a brání tomu, aby se objevily nové lesklé buňky). Nejlepší to můžu přirovnat k mé vlastní „kůže na kocovinu“ – když vypadá unaveně a mdle, ale večer předtím si to připíšu k přílišnému požitkářství. Když problém přetrvává, uvědomím si, že moje pleť není po kocovině, ale líná. Možná si toho na první pohled ani nevšimnete, ale tyto odumřelé buňky vytvářejí vrstvu drobných blokátorů, které brání vaší pokožce odrážet světlo, což znamená, že ve skutečnosti kradou vaši zářivost.

Přílišné zvlhčení povrchu naší pokožky vysílá signál do jejích vodních nádrží, aby přestali produkovat.

Na druhé straně pleť, která je dobře vyvážená, klidná, silná a tvrdě pracující na podpoře zdravé obnovy buněk, vypadá zevnitř zářivě. Pokud je toto konečný cíl, doktor Williams doporučuje zhodnotit svoji každodenní rutinu a vrátit se k základům.

„Nanášení příliš velkého množství produktů s různou texturou dusí pokožku, proto jsem skeptický vůči současnému trendu nanášení produktů péče o pleť vrstvu po vrstvě – někdy i více než 10. To naruší optimální absorpci aktivních složek a může ohrozit interakci produktů. .‘ Namísto toho doktor Williams doporučuje držet se ve třech vrstvách, zvláště pokud máte mastnou, reaktivní pokožku. „Vždy používejte ty nejsnazší formulace, které můžete udělat bez pocitu sucha.“

Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

S tímto přístupem jsou husté a těžké krémy neintuitivní a oleje (které podle Kerr přetěžují pokožku, narušují procesy vlhkosti a zabraňují pronikání produktu) jsou nepřijatelné. Chcete-li zvýšit úroveň hydratace, kterou vaše pleť potřebuje, hledejte produkty s přírodními složkami, jako je močovina, nízký až střední glycerin a kyselina hyaluronová. ZE Skin Health, La Roche-Posay a The Ordinary jsou jen některé z nich.

„Tyto složky jsou již součástí přirozených hydratačních mechanismů naší pokožky, takže při lokální aplikaci nezasahují do funkčnosti pokožky,“ slibuje Kerr. „Pamatujte, že i bez silného hydratačního krému není pokožka holá – pokud používáte aktivní séra, která pomáhají předcházet a korigovat stav pokožky a stárnutí.“

Existuje však jeden konkrétní typ pleti, o kterém se Kerr a Dr. Williams domnívají, že z těchto těžších složení rozhodně profituje: skutečná suchá pokožka. Problém je v tom, že mnozí z nás si myslí, že naše pokožka patří do této kategorie, ačkoli ve skutečnosti může jít o odumřelé kožní buňky.

„Pouze 10 až 15 % populace má geneticky suchou pokožku, protože procesy hydratace pokožky nedokážou efektivní funkci,“ vysvětluje Kerr. „Vždy měli suchou pokožku, nikdy neměli problém s akné či nadměrnou tvorbou mazu, často mají sklony k ekzémům a dermatitidě. Potřebují hydratační krém s ideálním poměrem lipidů, bílkovin a vody, jako například SkinCeuticals Triple Lipid Restore 2-4-2, 129,15 £.“

Podobně, pokud máte pocit, že vaše pokožka je suchá a napnutá, nemusí to nutně znamenat, že je; Pravděpodobně je jen dehydrovaný. „Tento pocit může být také znakem mikrozánětu, který často vidíme na kůži náchylné k růžovce,“ vysvětluje Dr. Williams. „V těchto případech je používání bohatých zvlhčovačů škodlivé, protože mohou zhoršit rosaceu.“

To, že je vaše pokožka suchá a napnutá, ještě neznamená, že je to pravda. Nanášení mastných krémů může stav pokožky zhoršit.

Nedávno jsem dostal růžovku. Mám pálení, červené tváře, které mohou bolet, a ačkoli make-up skrývá, základní problém je třeba řešit. Při růžovce i pleti se sklonem k akné je třeba záněty léčit, nejen je uklidňovat péčí o pleť, která způsobuje budoucí problémy. “Někdy poslouchám radu, abych si na pleť se sklonem k akné nanesla kokosový olej nebo jiný olej, z čehož mám husí kůži! To je to nejhorší, co můžete udělat, protože to ucpává póry a zhoršuje akné,“ varuje doktor Williams.

Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

Ale co ti, kdo mají šťastnou pleť? Nebo spíše „normální“ pleť, která nezpůsobuje mnoho nepříjemností a jednoduše si to potrpí, ať na ni hodíte cokoliv? Pokud stále vypadá poněkud fádně a fádně, je to s největší pravděpodobností důsledek potlačené obnovy buněk, což vede k línému chování pleti a její dehydrataci. Jinými slovy, žádný typ pleti nezůstane nepotrestán.

Dopřejte své pleti motivaci (a zmiňovanou vzpruhu), kterou potřebuje k optimálnímu pohybu pomocí lokálního režimu, který se zaměřuje na obnovu buněk (zbavení se starého a odhalování nového). Deriváty vitaminu A jako retinol a retinaldehyd stimulují buňky, aby se chovaly jako svěžejší, zdravější a mladší verze sebe samých.

Deriváty vitaminu A jako retinol a retinaldehyd stimulují buňky, aby se chovaly jako svěžejší, zdravější a mladší verze sebe samých.

Kromě toho, lokální exfoliátory, jako je Paula’s Choice Skin Perfecting Exfoliant, 25 £, a SkinCeuticals Retexturing Activator, 82,95 £, pomohou zbavit se povrchových lupičů zářivosti a zanechají pleť jasnější. AHA (jako kyselina glykolová nebo kyselina mléčná) nebo polyhydroxykyseliny/PHA (které jsou většími molekulami a jsou šetrnější k pokožce) posunou věci správným směrem (jako Zelens PHA+ Bio-Peel Resurfacing Facial Pads, 65 £). K hydrataci zvolte vysokou dávku kyseliny hyaluronové a vždy používejte ochranný antioxidant a denní SPF, jinak toho budete později litovat.

Chcete-li vytáhnout velké zbraně, vyzkoušejte dermatologickou péči o obličej. Fit Skin Forever značky Eudelo kombinuje jemný chemický peeling, pokročilou mikrodermabrazi a odstranění ucpaných pórů. Ošetření, jako jsou tato, urychlí proces, ale mějte na paměti: Restartování pokožky pomocí účinných postupů péče o pleť se nestane přes noc. Jedná se o dlouhodobou investici s dlouhodobými výhodami, které musíte udělat, abyste dosáhli svého cíle. Představte si to jako kožený maraton, ne sprint.

Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete najít v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

„Očekávejte viditelný rozdíl do 6 týdnů a velký rozdíl do 18 týdnů po třech kožních cyklech. Během přechodného období si můžete všimnout, že vaše pokožka je napnutější, možná trochu šupinatá a produkty mohou trochu brnkat. Ale nepřestávej, znamená to, že to funguje,“ slibuje Kerr.

Je jasné, že postoj proti krémům má silnou vědeckou podporu, ale je důležité poznamenat, že bohaté receptury se nacházejí v téměř každé známé značce na pultech kosmetických salonů po celém světě a mnoho z nich si vysloužilo svůj status, protože ženy milují co dělají. pro jejich pokožku.

Toto je kožní maraton, ne sprint.

Jeden takový oddaný v kanceláři Zdravaplet souhlasí: „Můžete mi dát všechna vědecká séra a mléka, která máte rádi, nikdy se nevzdám svého hustého mastného hydratačního krému. Je to jako pohodlná přikrývka na obličej a dosud mě nezklamala.“

Pak je zde make-up (neboť existuje make-up). Motto nejlepších světových umělců v zákulisí: „Skvělý make-up začíná skvělou péčí o pleť.“ Tito experti řadí svá stanoviště s kelímky s tučným krémem, dózami s hedvábnými balzámy, lahvičkami s oleji barvenými na slunci a tubami klasických francouzských drogerií. proč? Protože tyto formulace poskytují pleti okamžité výsledky – okamžitý klouzání, klouzání a hydrataci, což umožňuje, aby make-up hladce klouzal. Není pochyb o tom, že momentálně fungují, ale z dlouhodobého hlediska to, co je činí tak efektivními, může způsobit jejich selhání.

Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

V konečném důsledku, ať už dáváte přednost dlouhodobé rovnováze pokožky nebo okamžitému selfie vzhledu, vaše pokožka je neuvěřitelně inteligentní orgán a řekne vám, když není šťastná. Pokud vám dává to, co chcete (v rozumné míře – dokonalá pleť je mýtus), pokračujte v tom, co děláte. Pokud je lehce rozrušená, ohromená a nudnější, než byste chtěli, je velká šance, že máte línou pokožku a musíte ji znovu rozhýbat a motivovat.

Nejlepším místem pro začátek je návrat k základům a výběr revitalizačních sloučenin, které převedou váš buněčný obrat do režimu bootcamp.

.

Napsat komentář