Mátový olej, použití, výhody a vlastnosti. ⁇

peprmintový olej Extrahuje se destilací z listů a květů máty (Mentha Piperita), aromatického druhu, který se od starověku používá pro své terapeutické vlastnosti.

Mátový olej je v současnosti široce používán v kosmetice a aromaterapii pro své mnohé výhody, jakož i pro své výborný parfém. Má uplatnění v domácnosti, kde může být dobrým spojencem díky svým antiseptickým vlastnostem.

Esenciální olej z máty peprné obsahuje aktivní složky jako je mentol, brada nebo citron. Kromě toho je bohatý na esenciální mastné oleje.

vlastnosti mátového oleje

Toto jsou nejdůležitější vlastnosti mátového esenciálního oleje:

Kosmetické vlastnosti: Antibakteriální a přírodní baktericidní, antiseptický, protizánětlivý a adstringentní, mátový esenciální olej se používá v kosmetice například k léčbě akné. Na druhé straně, jeho protizánětlivé a dekongestivní vlastnosti z něj dělají vynikající možnost pro uklidnění unavených a oteklých nohou.

Terapeutické vlastnosti: Esenciální olej z máty peprné je osvěžující a uvolňující, pomáhá zmírňovat bolesti svalů, zklidňuje nervy a úzkost a také usnadňuje spánek.

Trávicí vlastnosti: Kromě toho má mátový esenciální olej spasmolytické vlastnosti a pomáhá zmírnit bolest a usnadnit trávení.

Přírodní repelent: Jeho voňavé a osvěžující aroma působí jako přírodní repelent proti hmyzu.

Antifungální účinek: Další vlastností mátového oleje je jeho protiplísňové působení. Je to velmi účinný přírodní prostředek v boji proti plísním nehtů a kůže.

K čemu slouží mátový olej?

Na druhé straně mátový olej je běžnou složkou mnoha kosmetických přípravků, a to jak pro péči o obličej a tělo, tak i na vlasy. Je také součástí deodorantů a zubních past, což mu dodává svěžest a dobrou vůni.

Ale kromě toho lze k přírodní péči použít i samotný mátový esenciální olej. Pokud se tak rozhodnete, dbejte na to, abyste si vybrali esenciální olej 100% čistý a raději je-li organický, tedy byl vyroben ze surovin z přírodního zemědělství, bez toxinů a pesticidů.

Níže uvádíme hlavní použití mátového oleje:

  • V ní vlasymátový olej dodává hydrataci a svěžest, zlepšuje svědění pokožky hlavy, redukuje tvorbu lupů a mastnotu. A je to prostředek proti vším.
  • V ní tvářmátový olej je spojencem jak při léčbě akné, tak při redukci přebytečného kožního mazu u mastné a smíšené pleti. Také zvyšuje hydrataci pokožky, bojuje proti stárnutí, díky obsahu vitamínů A a B.
  • V srst mátový olej osvěžuje tělo, uvolňuje prokrvení a slouží ke zmírnění celulitidy. Pomůže vám například při štípnutí hmyzem; také k boji proti hmotnosti nohou, frekvence, když je teplo; a osvěžuje pokožku po náročném dni na slunci.
  • Na druhé straně je mátový olej dobrým spojencem uvolňuje svaly a může být použit k masáži kontraktur, jakož i ke zmírnění bolesti, jako je menstruace, bolesti hlavy nebo žaludku.
  • V ní Domů, má různé využití. Může se použít v difuzoru esenciálních olejů k ochucení každé místnosti, uvolnění prostředí a v létě odpuzovat komáry. Další možností použití mátového oleje v domácnosti je přidat několik kapek vody pro čištění podlahy nebo jakéhokoli povrchu. Kromě toho, že zanechává příjemnou vůni, působí také dezinfekčně.
  • Nakonec pomáhá mátový olej zmírňuje příznaky nachlazení, uvolňuje nos, má expektorační vlastnosti. K tomuto účelu můžete použít difuzér esenciálního oleje nebo přidat několik kapek mátového oleje do horké vody a několik minut nad ním dýchat.

mátový olej na vlasy

Jedním z nejvyhledávanějších způsobů použití mátového oleje je pro Péče o vlasy. A je to tak, že některé výzkumy naznačují, že máta posiluje vlasy a přispívá k jejich růstu, čímž bojuje proti jednomu z problémů, které nás trápí nejvíce: vypadávání vlasů.

The mentol, který je jednou z hlavních složek mátového oleje, aktivuje cirkulaci v pokožce hlavy, okysličuje ji a činí ji zdravější. Zdravá pokožka hlavy je nezbytná pro zdravé vlasy.

Na druhé straně mátový olej také zabraňuje lupům, což je další problém, který je velmi znepokojující, protože je opravdu nevzhledný. A stejně jako na pokožce pomáhá regulovat nadměrnou tvorbu kožního mazu, který způsobuje mastný vzhled vlasů.

Chcete-li mít zdravé vlasy, můžete do běžného šamponu přidat pár kapek mátového esenciálního oleje. Tímto jednoduchým způsobem si můžete vychutnat veškeré jeho výhody na vlasech.

Další články o esenciálních olejích

Napsat komentář