Máslo z Cupuaçu – Zkušební kosmetika

Co je cupuaci máslo

The Cupuacu nebo cupuaçu je a tropický strom z Amazon který dokáže měřit 20 metrů. Jeho plody jsou velké a těžké, připomínají kokosové ořechy. Uvnitř je několik bělavých vláken a asi 20 hnědých semínek velikosti hroznů. The máslo cupuaçu se získává lisováním těchto semen za studena získání másla s vynikajícími výživnými a zvlhčujícími vlastnostmi.

Připomíná kokosové máslo a používá se jako veganská alternativa lanolinu. Cupuaçu máslo je mnohem výživnější než bambucké máslo a jeho jemnější textura jej činí ideálním pro desítky aplikací.

INCI: Máslo ze semen Theobroma Grandiflorum

Toto máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny, rostlinné polyfenoly a steroly, které poskytují pokožce stejnou ochranu a hydrataci.

Vlastnosti a výhody cupuaci másla

  • Výživné a změkčující
  • zvlhčovače
  • antioxidanty

VÝŽIVNÝ

The cupuacu máslo má mnohem vyšší nutriční kapacitu než bambucké máslo. Díky svému bohatému obsahu vitamínů je ideální pro výživu a jako ideální změkčovadlo suchá nebo velmi suchá pokožka.

Je to skvělý aktuální doplněk stravy pro pokožku našeho těla, který se používá jako vynikající kondiční léčba pokožky.

Používá se na velmi suché oblasti jako jsou lokty, kolena nebo nohy, čímž se podaří odstranit tvrdost a vyhnout se suchosti a svědění, které se může vyskytnout v těchto oblastech těla.

zvlhčovače

Kromě toho, máslo cupuaçu posiluje hydrolipidickou bariéru kůže prevence dehydratace a ztrátou vody. Pokožka si tak zachovává svoji normální hydrataci a dodává jí šťavnatý vzhled, který v závislosti na oblasti vydrží hodiny a dokonce i dny.

antioxidanty

The polyfenoly z másla cupuacu funguje také jako antioxidanty. Jsou zodpovědné za boj s volnými radikály, které ovlivňují naši pokožku a urychlují stárnutí, jako je znečištění, sluneční záření nebo tabák.

K čemu se používá máslo cupuacu?

Díky svým výživným vlastnostem se toto máslo stalo dokonalou složkou v boji proti suché pokožce a vlasům.

Cupuaci máslo na tělo

Jeho nutriční, hydratační a antioxidační výhody realizují a lepší kvalita pleti Proto lze čisté máslo použít přímo na pokožku nebo k ošetření více lokalizovaných oblastí, které jsou suché, jako jsou chodidla, kolena nebo lokty.

Stále více se objevuje kosmetika, včetně skleněného másla v jejích složkách. Další možností, jak jsem vám řekl, je použít máslo přímo na kůži. Zatím jsem ho zkoušel jen v čisté formě 100 ml nádoba av 500 ml nádoba.

Cupuaci máslo na vlasy

Toto máslo se stále více používá v kosmetickém průmyslu jako schopná přísada vyživuje vlasy a zabraňuje vráskám a dává spoustu lesku nemastným vlasům.

Jsou lidé, kteří si toto máslo roztají teplem svých rukou a vyrobí si jakousi masku před mytím, kterou nechají na suchých vlasech hodinu a poté umyjí a opláchnou, aby získali více výživy a kondicionování vlasů.

Ať už pro utilitu, která je a ve formátu, v jakém je, pravdou je, že máslo cupuaçu se začíná v kosmetice používat stále častěji. Existují značky jako Lush nebo Klorane, které jej již obsahují v některých svých produktech. Určitě to bude ingredience, o které budeme v příštích letech slyšet, protože má více výživných látek než bambucké máslo a snáze taje jako zbytek másla na trhu.

Napsat komentář