Make-up pro mastnou pleť: 5 základních produktů| Zdravápleť

01. 10. Make-up na mastnou pleť: 5 základních produktů, které nelze vynechat

Zveřejněno v 10:00 v Makeup od Fabra Communication

Předtím, než prozkoumám, co jsou zač pět zboží v nutnosti make-up pro mastnou pleť, musíme pochopit, co je mastná pleť a co ji definuje. Jak vysvětluje dermatoložka Andrea Combalia ve své knize „Zdravá pleť v Corpore Sano“, „mastná pleť je ta, která má vysokou produkci mazu. Obvykle ten mastnou pleť je hustší a ti, kteří jí trpí, si většinou stěžují na záři, která převládá v oblasti čela, brady a nosu. Lidé s mastnou pletí mají tendenci mít větší póry a jsou náchylní na černé tečky, tmavé komedony a akné,“ vysvětluje. K výběru kosmetiky a make-upu lékařka říká, že „doporučujeme nekomedogenní kosmetiku a hladší textury, které obsahují příliš regulující aktivní složky, které kontrolují tvorbu mazu a zabraňují ucpávání pórů“.

Samozřejmě i mastná pleť potřebuje hydrataci. Ve skutečnosti věřit, že mastná nebo aknózní pleť nemůže být dehydratována, je omyl a jeden z velkých mýtů kosmetiky. „Když se mastná pleť dehydratuje, má tendenci vytvářet více mazu, ale musíte vědět, jak vybrat správnou kosmetiku,“ říká Combalia.

Na základě této definice jsme na skladě Zdravaplet vyhledali pět produktů, které jsou vhodné pro tyto vlastnosti a potřeby pleti.

Rimmel matující půda

© Rimmel primer nebo primer (3,93 EUR)

Speciální BB krém

© Ziaja BB Cream (3,55 €)

červená

© Dermacol Double Blush (5,99 EUR)

Nějaký fixační pudr

© Essence matující pudr (4,84 €)

Fixační sprej od Catrice

Make-up sprej © Catrice (4,05 EUR)

Všechny tyto mastné make-up produkty jsou vhodné. Pleť nesmastí a zejména zvrátí tvorbu kožního mazu, aby vypadala matně, bez nadměrného lesku a hlavně byla na dotek lehká.

Napsat komentář