Makadamiový olej: kosmetické vlastnosti pro pokožku

Co je makadamiový olej

The makadamiový olej je úryvek z makadamový ořech lisovaný za studena. Tento druh se obvykle vyskytuje na místech jako Austrálie, ačkoli se v současnosti úspěšně pěstuje v mnoha zemích Jižní Ameriky.

Určitě mnozí z vás znějí Makadámový ořechNo a právě z něj se získává tento vytoužený olej a má nespočet benefitů pro naši pokožku a vlasy.

palce: Olej ze semen Macadamia Ternifolia

Makadamový olej je jedním z uvažovaných olejů „suché“ oleje. (bez pocitu mastnoty) a to je také všechno nekomedogenní a proto jej může používat každý typ pleti, dokonce i ta nejmastnější nebo s akné.

Vlastnosti makadamiového oleje pro pokožku

  • zvlhčovače
  • numinózní
  • analgetika

zvlhčovače

jako všechny oleje poskytuje určité množství vody na pokožku, aby se zlepšil její stav. Film, který vytváří na pokožce, také pomáhá předcházet ztrátě vody a vyhnout se dobrý dehydratace.

numinózní

Další charakteristickou vlastností olejů jako je makadamiový olej je jeho nutriční působení. Díky tomu a vysokému příjmu mastných kyselin a vitamínů je pokožka „vyživena“, aby jí poskytla větší lesk a zabránila jejímu předčasnému stárnutí.

analgetika

Macadamia je také zánětlivé se získáním uklidňující aktivity snižuje zánět kůže nebo způsobené podrážděním, zarudnutím, ekzémem nebo olupováním.

makadamiový olej na vlasy

Jedno z nejběžnějších použití makadamiového oleje (ternifolia macadamia seed oil) je ve výrobcích pro péči o vlasy.

Je to díky skvělé výživě, kterou vlasům poskytuje a zanechává je hladké a bez vrásek. Dá se použít i jako maska pro vlasovou pokožku, získání hluboké výživy, kterou pokožka hlavy ocení při procesech odlupování.

Mluví se io jeho účinnosti v zabraňuje vypadávání vlasů a protože pomáhá posilovat vlasová vlákna tím, že brání jejich vypadávání. I proto, že jde o suchý nebo nemastný olej využít ji mohou nejen hustší vlasy, ale také jemné s jednou nebo dvěma kapkami můžete využít všech jejích vlastností, aniž byste ji stěžovali nebo vykrmovali.

Na vlasy mám ráda makadamiový olej. Používám ho jako masku na pokožku hlavy, když si všimnu, že je sušší, než je třeba, a jako prostředek proti krepovatění vlasů, který zabrání vráskám a zapečetí konečky. Najdete jej samostatně nebo v kombinaci s jinými oleji jako je arganový či olivový.

Toto důležité pro použití olejů je to být nejdříve lisovány za studena kterým garantujeme větší užitek všech jeho vlastností.

makadamiový olej pro tělo

Jako většina olejů pokožku vyživuje a hydratuje, ale jeho zvláštností je, že nezanechává pocit mastnoty, jak to bývá zvykem. arganový olej nebo Jojobový olej. Díky tomu je ideální pro citlivá, mastná, smíšená nebo aknózní pleť.

Mnohé tělové krémy či tuky obsahují makadamiový olej, který pomáhá vyživovat bez mazání. Při aplikaci na pokožku zanechává méně mastný pocit než jiné oleje nebo které bambucké máslo.

To opravdu je možné použití na obličej díky suchému doteku který zvládne neopustit pokožku jako žárovka. Pleť, které nejvíce prospívá tento typ oleje, je suchá, ale navíc může tento olej použít i mastná nebo smíšená pleť, jelikož je ve 3. stupni komedogenních olejů (gradace od 0 do 6). Více vám povím v příspěvku o komedogenní a nekomedogenní oleje.

Nejlepší kosmetika s makadamiovým olejem

Jak již bylo zmíněno, mnoho produktů péče o vlasy a mnoho dalších produktů péče o tělo obsahuje mezi složkami makadamiový olej. Brzy vám prozradím, které jsou mé nejlepší a oblíbené, abyste i vy mohli těžit ze všech jejich vlastností.

Pokud mezitím chcete zůstat v obraze a dozvědět se více o účinných látkách a kosmetice, která je obsahuje, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice.

Napsat komentář