Léčba pooperačních modřin– Tipy pro dokonalou pleť přečtěte si moje doporučení

Jako u většiny operací, modřiny a otok ve dnech – a možná i týdnech – po kosmetické operaci jsou zcela normální. I s chytrýma rukama chirurga je kosmetický zákrok stále typem traumatu, ze kterého se vaše tělo potřebuje vyléčit. Kromě dodržování všech doporučení po péči od svého lékaře existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zajistili rychlé zotavení.

Příčiny pooperačních modřin

Chirurgický zákrok – dokonce i drobné zákroky a některé injekce – způsobí, že vaše tělo bude reagovat, jako kdyby bylo zraněno. Vaše tělo nedokáže rozeznat rozdíl mezi pádem a poškrábáním kolene a tím, že vám lékař vezme skalpel na bradu. Kapalina vytéká do „zraněné“ oblasti a způsobuje otok. Modřiny se vyskytují, když chirurgický zákrok způsobí prasknutí malých krevních cév, známých jako kapiláry. Krev v těchto cévách je těsně pod povrchem kůže a vytváří modré, černé nebo fialové zbarvení. Rozsah modřin závisí na postupu a metodách používaných chirurgem. Dokonce i některé injekce, zejména ty, které se dělají v oblasti rtů, mohou způsobit modřiny. Modřiny obvykle trvají sedm až 10 dní, ale mohou trvat až tři týdny.

Přímá léčba pooperačních modřin

Udržujte všechny obvazy a obklady na místě rány, dokud vám lékař neřekne, abyste je odstranili. Váš lékař může navrhnout, abyste místo chirurgického zákroku použili vazelínu; jemně ho masírujte, abyste předešli bolesti spojené s modřinami. Pokud jste podstoupili proceduru na tváři nebo krku, první týdny spte s hlavou zvednutou asi na 45 stupňů. Ačkoli to přímo nevyléčí žádné modřiny, pomáhá to snížit otok, který může zhoršit vzhled modřiny. Aplikujte ledové obklady na pohmožděnou oblast, pokud to schválí váš lékař. To pomáhá zmenšit krevní cévy a může zesvětlit odstín černé a modré. Vyhněte se teplu, protože to otevře krevní cévy a modřiny budou vypadat déle. Máte-li kolem procedury velké zarudnutí, doprovázené bolestí a horečkou, nebo pokud je ošetřovaná oblast horká, ihned kontaktujte svého lékaře. Může to být příznak infekce.

Pooperační péče o sebe

Dávejte na sebe po operaci pozor, aby váš imunitní systém fungoval co nejlépe. Nekuřte alespoň týden a prvních 48 hodin po operaci se vyhýbejte alkoholu. Některé protizánětlivé léky a aspirin mohou zhoršit výskyt modřin a způsobit krvácení; zeptejte se svého lékaře, co můžete užívat proti bolesti. Zhmožděná místa chraňte před sluncem, protože to může prohloubit jejich barvu. Po operaci zůstaňte plně hydratovaní, abyste podpořili redukci otoků a vyhnuli se intenzivním aktivitám v prvních týdnech po operaci na podporu hojení.

Kdy obnovit normální činnost

Obnovení normální aktivity ihned po operaci je nezbytné pro podporu zdravého oběhu a zabránění vzniku krevních sraženin. Vstaň a jdi ke stolu; opusťte postel, i když si to uvědomíte. Po několika dnech by mělo být dobré nanést make-up k maskování modřin. Vezměte si to se svým lékařem a držte se dál od otevřených vředů nebo stehů. V některých případech může lékař dokonce nabídnout speciální maskovací make-up na zakrytí modřin.

Tento článek zhodnotil okuloplastický chirurg Dr. Matheson Harris.

Napsat komentář