Laserové ošetření pro stárnoucí pleť– Pečujte o svůj obličej přirozeně Napsala Andrea

Moji pacienti se mě vždy ptají, jak dosáhnout, aby moje pleť vypadala mladší. Jako všichni dermatologové mám své oblíbené krémy, séra a lokální produkty, které doporučuji, aby se moji pacienti cítili skvěle. Ale jak moje praxe dozrává, zjišťuji, že se více spoléhám na lasery, abych šel hlouběji, než to dokážou lokální produkty. Když se podívám na vzorek kůže pod mikroskopem, často mě potěší nemocná, smutně vypadající kolagenová a elastinová vlákna, která se na mě dívají. Tyto změny mohou být dramatické u lidí ovlivněných sluncem, ale jsou přítomny iu mnoha mladších pacientů. Tyto rozbité molekuly jsou příliš hluboké na to, aby se dostaly krémem. Řešením je zaměřit se na tuto hlubší vrstvu zestárlé pokožky pomocí speciálně upravených laserů, aby se vytvořil nový, zdravý kolagen a elastin.

Kromě těchto skvělých laserů proti stárnutí existují i ​​jiné lasery, které používám k ošetření tmavých skvrn a křečových žil ak napnutí pokožky. Dovolte mi nastínit některé z otázek, se kterými se denně setkávám a jak přistupuji ke každému typu pacienta.

Otázka: Mám pocit, že moje pokožka vypadá staře. Textura se stále zhoršuje a vytváří se jemné linky. Chci méně vrásek a lepší pleť, ale nemůžu si vzít volno. Co můžu udělat?

Odpověď: Fraxel Restore (žádné prostoje)

Úplně miluji tento laser. První generace resurfacingových laserů vypařovala prakticky celý povrch kůže a často způsobovala komplikace. Fraxel poskytuje energetické mikropaprsky, které poskytují vynikající výsledky prakticky bez prostojů. Fraxel stimuluje pokožku, aby odstranila poškozený kolagen a elastin a nahradila je novou, čerstvou tkání. Výsledkem je viditelné zlepšení tónu, textury, velikosti pórů, barvy a celkové kvality pleti. Tento laser funguje skvěle také na jizvy po chirurgickém zákroku a jizvy po akné. Nejlepší výsledky se dostaví po třech až pěti sezeních a pleť se zlepší měsíce po zákroku. Věřte mi, vyplatí se počkat.

Otázka: Co můžu udělat s jizvami po akné? Nestojím o prostoji – chci maximální výsledky! Jaká je moje nejlepší možnost?

A: Oprava Fraxel

Toto je náš laser „velké zbraně“. Stejně jako jeho bratr zmíněný výše, tento laser využívá energetické mikropaprsky, ale Fraxel Repair je mnohem, mnohem výkonnější. Výsledkem je absolutně nejlepší zlepšení zestárlé, unavené pleti či jizev na tváři, ale určitě to nějaký čas trvá, než začne fungovat. Obvykle trvá několik dní, než se pokožka zahojí a vrátí do normálu. Ale pokud jste ten typ pacienta, který chce maximální výsledky při jediném ošetření – a zvládnete několik dní hojení a péče o svou pokožku – tohle je laser pro vás. Je to maximální zisk za vaše peníze.

Otázka: Mám sluneční skvrny. Dají se řezat laserem?

Dát! Skvěle jim funguje Q-switched laser. Dají se „obout“ a často po jediném ošetření vypadají mnohem lépe.

Otázka: Mám spoustu malých červených žilek na tvářích a nose. Jak se jich můžu zbavit?

Odpověď: Na výrazné žíly nebo kapiláry používám několik laserů: pulzní barevný laser (PDL) nebo laser Nd:YAG funguje na tyto léze skvěle. Výborně působí i na červené skvrny zvané „třešňové angiomy“, což jsou v podstatě nezhoubné „krtky“ krevních cév. Mám je ráda, protože je lze nastavit tak, aby specificky zacílily na cévy a nechali pokožku navrchu nepoškozenou. Díky tomu jsou tyto lasery velmi bezpečné a nevyžadují prostoje.

Otázka: Co takhle napnout pokožku? Nesnáším své čelisti a dolů tváře.

Odpověď: Na trhu je nové zařízení s názvem Ulthera, které na mě velmi zapůsobilo. Ulthera používá ultrazvuk k napnutí pokožky. Jedná se o stejnou technologii, která se používá při pohledu na děti v děloze, ale upravená tak, aby byla mnohem silnější, aby způsobila kontrakci kůže. Toto je další postup bez prostojů, který se mi velmi líbí pro pacienty, kteří chtějí nechirurgickou možnost napnutí pokožky obličeje.

Abych to shrnul, je jich tolik, co umíme léčit laserem, a aplikace neustále rostou. Pokud zjistíte, že vaše topické produkty vám nepřinášejí požadované výsledky, jděte do ambulance dermatologa, abyste zjistili, jaké možnosti laseru vám doporučují. Vaše pokožka vám za to poděkuje!

ČTĚTELE – Byl tento článek užitečný? Sdělte nám to v sekci komentářů níže – kromě toho přejděte dolů, abyste viděli nejlepší produkty, které dokončí postup pro vaši kancelář.

Napsat komentář