Lanolin, vlastnosti pokožky

co je lanolin

The lanolin je druh přírodní vosk který je vytvořen v ovčí vlny přes vaše mazové žlázy. Funkcí lanolinu u těchto zvířat je izolovat jejich pokožku a pomoci jim lépe se vyrovnat s nepřízní počasí.

INCI: lanolin

Kvůli své živočišné povaze je snadno absorbován naší pokožkou získání hebkosti a ochrany před chladem nebo vnějšími vlivy, jakož i zajištění vynikající hydratace.

Představuje a trochu hustá nažloutlá barva, jako kdyby to byla vazelína, a extrahuje se po ostříhání ovcí. Získaná vlna se ponoří do lihu.

Lanolin je hypoalergenní, takže má velmi nízké riziko alergické reakce. Díky baktericidní aktivitě je skvělým spojencem pro naši pokožku.

Vlastnosti a výhody lanolínu pro pokožku

Zvlhčovače

Je to skvělý zvlhčovač. Díky vrstvě, kterou na pokožce vytváří, brání ztrátě vody, čímž se daří udržovat normální hydrataci naší pokožky. Tato hydratační práce působí nejen v těch nejpovrchnějších vrstvách, ale také v některých hlubších, kam se vnější hydratace nedostane, proto je tato vlastnost lanolinu nezbytná k tomu, abychom jej považovali za jednu z nejlepších kosmetických složek.

zvlhčovače

Hydratační výhody lanolinu souvisí s jeho hydratačním účinkem. Vyhýbání se dehydrataci pomáhá pokožce být více hydratované. Kromě toho nabízí velkou měkkost a zachovává všechny své kvality v perfektním stavu.

Použití lanolinu

  • Jedním z nejběžnějších použití lanolinu je péče o těhotné ženy a děti. Během kojení mohou maminkám popraskat nebo podráždit bradavky, proto existuje spousta krémů s touto složkou jako jednou z jejích nejsilnějších účinných látek, která dokáže vytvářet ochrannou vrstvu a podporuje rychlejší hojení.
  • Lanolin se také používá k podráždění způsobené dětskými plenkami.
  • Vlasové produkty se vyrábějí také s lanolinem k léčbě dermatitidy nebo suchosti pokožky hlavy, což jí dodává větší schopnost hydratace.
  • Je přítomen iv mastných čistících prostředcích, jakož iv balzámech na rty, které ošetřují popraskané nebo extrémně suché rty.
  • Je ideální na tvrdé partie, díky své změkčující síle se používá na lokty, paty a kolena s výbornými výsledky.

Chcete-li se o lanolínové kosmetice dozvědět více, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

Nejlepší na blogu jsou recenze, některé tak zajímavé jako ta, kterou jsem dělala o lidl krému 😉

Napsat komentář