Kyselina vinná – Testovaná kosmetika

Co je kyselina vinná

Kyselina vinná patří spolu se svými bratry kyselinami glykolovou, mléčnou, jablečnou, citrónovou a mandlovou mezi takzvané alfa-hydroxykyseliny (AHA).

Konkrétně kyselina vinná pochází zejména z hroznů, ale také z jiného ovoce.

Ze všech je možné, že je nejméně probádaný a má nejméně referencí na jeho současné využití. Kromě toho a na základě několika výzkumů, které se s ním provedly, se ukázalo, že je dobrým antioxidantem a že když se rozloží na tartramid, jeho chemická struktura napodobuje strukturu vlastních ceramidů pokožky.

INCI: kyselina vinná

K čemu se používá kyselina vinná v kosmetice?

Používá se v kombinaci s jinými AHA kyselinami, jako je kyselina mléčná nebo kyselina glykolová ke zvýšení účinku, ale jeho největší využití v kosmetice je jeho antioxidační síla, která pomáhá regulovat pH receptur.

Vlastnosti kyseliny vinné

křoviny

Mezi vlastnosti připisované kyselině vinné patří exfoliant, jakož i ostatní alfa-hydroxykyseliny. Jak jsem však již řekl, není mnoho studií, které by to dokázaly, takže se používá jako booster pro jiné AHA.

antioxidanty

Použití kyseliny vinné v kosmetických přípravcích je také způsobeno její antioxidační aktivitou a aktivitou regulující pH, čímž se získají stabilnější produkty.

Napsat komentář