Kyselina tranexamová na skvrny a melasmu

Co je kyselina tranexamová

The kyselina tranexamová je majetek, který se používá v léčbě od hyperpigmentace díky svému depigmentačnímu účinku, který bojuje proti skvrnám a melasma.

The melasma je a tmavá pigmentace kůže způsobeno mnoha faktory, ačkoli všechny jsou v hormonální a genetické složce. Když se objeví melasma, kůže trpí zvýšenou produkcí melaninu. Obvykle se objevuje na čele, horním rtu, tvářích a lícních kostech, ačkoli je běžný i na spáncích nebo bradě.

INCI: Kyselina tranexamová

K čemu se kyselina tranexamová používá?

Působí jako bariéra prevence skvrn, tedy zamezení tvorby melaninu. Existují začínající studie, které hovoří o jeho vlastnostech, ale nejsou o něm moc jasné informace, zejména při jeho lokální léčbě, o které budu mluvit v tomto příspěvku.

Při lokálním použití se může použít koncentrace mezi 2 % a 5 %. Odborníci doporučují dávkovat mezi těmito množstvími a před zvýšením koncentrace prodloužit kúru na několik měsíců.

Kyselina tranexamová se může používat ráno a večer. V prvním případě se budete muset vždy natřít opalovacím krémem, abyste se dostali ven a natírat jej každé 2 nebo 3 hodiny.

Vlastnosti a výhody kyseliny tranexamové

depigmentace

Nejuznávanějšími vlastnostmi nebo výhodami kyseliny tranexamové je depigmentace, což není tento případ, ale spíše překážka k zabránění vzniku melasmy.

Proto předchází a léčí skvrny způsobené antikoncepcí či hormonální léčbou, kortikosteroidy, ale také těmi, které jsou způsobeny sluněním či znečištěním.

Tento způsob, jak se vyhnout tvorbě melaninu, je účinný i při léčbě hnědých kruhů, neboť pomáhá redukovat tmavost oblasti.

Vazokonstrikční

Bělící účinek kyseliny tranexamové snižuje načervenalý tón krevních cév obličeje, které často vedou k rosacei nebo rosacei. Proto je výborným doplňkem pro úpravu tohoto typu kožních problémů.

Při použití k tomuto účelu je kyselina tranexamová zodpovědná za snížení zarudnutí a obvykle je doprovázena niacinamidem pro její protizánětlivý účinek, což je také velmi prospěšné v případě aknózní pleti.

Synergie kyseliny tranexamové s jinými účinnými látkami

The kyselina tranexamová funguje velmi dobře v synergii s kyselinou azelaovou vzhledem k tomu, že ta je skutečně depigmentační aktivní složkou, tedy odstraňuje skvrnu z epidermy, zatímco kyselina tranexamová ji až tak neodstraňuje, ale spíše jí zabraňuje a přispívá k jejímu nevzhledu. Proto je často vidět v kosmetice s inhibitory tyrozinázy jako např. arbutina nebo hydrochinon.

také obvykle dobře se kombinuje s kyselinou askorbovou nebo jiné deriváty vitamínu C s větší stabilitou resp. kyselina kojová které jsou inhibitory měděné dráhy.

Pracujte dobře s reitinoidy k redukci melanomomů nebo jiných účinných látek jako např. niacinamid zvýšit jeho působení.

Recenze testované kosmetiky na kyselinu tranexamovou

Je to majetek, který se mně osobně moc líbí, ale vždy v kombinaci s jinými. Tandem, který tvoří s kyselinou azelaovou, je úžasný, protože tranexamic dokáže zastavit vznik melasmy, zatímco kyselina azelaová postupně depigmentuje již existující.

Neustále. Stejně jako v kosmetice je nutná konzistence, proto doporučuji používat tuto účinnou látku alespoň 4 měsíce, abyste viděli výsledky. Vždy jej doporučuji aplikovat v podzimních a zimních měsících.

Kromě toho je velmi důležité pamatovat na to, že opalovací krém je nezbytný, pokud se používá zejména tehdy, když už jste pacientem s melazmou, nejen k její léčbě, ale také k prevenci další tvorby.

Kosmetika s kyselinou tranexamovou

Na trhu je mnoho kosmetických produktů, které mají kyselinu tranexamovou jako jednu z hlavních složek. Nechám zde ty, které jsem používal a které se mi moc líbí.

Prvním je Sesderma Azelac Ru ser ve kterých tato kyselina přichází v kombinaci s jinými účinnými látkami, jako je retinol, sítnice nebo peptidy.

Další, který byl také velkým průlomem, byl Neoretinový přechodový krém ve kterých se kombinuje s niacinamidem, vitaminem C nebo retinolem.

Postupně a jak budu zkoušet víc, budu to doporučovat v tomto příspěvku, ale mezitím mi řekněte, používáte kosmetiku s touto složkou? které?

Napsat komentář