Kyselina salicylová (lokální): vlastnosti a výhody pro vaši pokožku

Co je kyselina salicylová

The Kyselina salicylová je kyselina ze skupiny BHA (beta hydroxykyselina) a jeho přírodní původ je v kůře vrby bílé, kterou již ve starověku používali Řekové a Féničané jako antiseptikum a analgetikum. Syntetická kyselina salicylová se v současnosti používá v kosmetice.

INCI: kyselina salicylová

K čemu se používá kyselina salicylová?

Jako činidlo se používá kyselina salicylová drhnout schopen odstranit nejpovrchnější vrstvy pokožky a provést čištění v případě akné nebo mastná pleť.

The kyselina salicylová na bradavice funguje dobře a hlavně v tvrdé oblasti jako jsou mozoly, kolena, lokty nebo paty. V těchto partiích s hrubší pokožkou provádí lehký peeling, čímž snižuje hromadění odumřelé kůže.

Vlastnosti kyseliny salicylové v kosmetice

Tato složka se používá pro své antibakteriální a keratin redukující vlastnosti. Níže vysvětluji jeden po druhém všechny výhody kyseliny salicylové pro pokožku:

  • křoviny
  • ANTIBAKTERIÁLNÍ
  • proti akné
  • Keratolytikum

křoviny

Je to pravděpodobně jeho nejznámější vlastnost, protože mnohé z takzvaných „chemických peelingů“ obsahují mezi složkami kyselinu salicylovou.

V koncentracích nepřesahujících 5% kyselina salicylová stimuluje regeneraci nejpovrchovější vrstvy pokožky a v procentech vyšším než 5% je keratolytická, čili exfoliuje pokožku. Z tohoto důvodu se používá jako kúra na mastnou pleť, protože má větší zhrubnutí a vyžaduje odstranění její nejpovrchovější vrstvy, aby vypadala jemněji a jasněji.

Kyselina salicylová odstraňuje odumřelé buňky bez potřeby mechanických exfoliantů (granulí) a proto pokožka méně trpí. Samozřejmě se doporučuje, aby se používala postupně, protože použití kyseliny salicylové na pokožku, která nepoužívá kyseliny, může způsobit opačný účinek a může způsobit citlivost nebo podráždění.

ANTIBAKTERIÁLNÍ

Je to stejná čistící aktivita, díky které je kyselina salicylová dobrým antibakteriálním prostředkem, který chrání pokožku před nečistotami a prvky, které způsobují některé kožní infekce, jako je akné.

kyselina salicylová na akné

Pokud je vaše pleť mastná nebo se sklonem k akné, tato účinná látka by měla být součástí vaší každodenní rutiny. Když je rozpuštěn v tuku, proniká přes póry, čistí je do hloubky, díky čemuž je ideální pro mastnou či aknózní pleť ak odstraňování černých teček.

Keratolytikum kyseliny salicylové u bradavic

Jeho keratolytické působení (které rozpouští stratum corneum pokožky) je fantastické pro odstranění nebo zmenšení tloušťky bradavic. Je to tatáž aktivita, která redukuje mozole a změkčuje tvrdá místa, jako jsou chodidla, kolena či lokty.

Tento peeling se používá také při psoriáze, seboroické dermatitidě nebo k odstranění lupů či šupinatění.

Vždy ho doporučuji do toniků, sér nebo krémů, protože jeho účinek je větší. mimo, není fotosenzibilizující takže se dá použít i přes léto.

Pro mastnou pleť je vhodné začít s nízkou koncentrací a dávku zvyšovat, když ji pleť přijme. V prvních dnech aplikace je normální cítit svědění. Pokud svědění nebo štípání přetrvává, je nejlepší jej přestat používat a jít ke dermatologovi.

Vedlejší účinky kyseliny salicylové

Lokálně aplikovaná kyselina salicylová nemá žádné výrazné vedlejší účinky, kromě lidí s alergií na tuto složku.

Co si můžete všimnout, když začnete používat kyselinu salicylovou na kůži, je mírné svědění nebo normální pálení v důsledku působení beta-hydroxykyseliny (BHA) na epidermis. Tato popálenina by se však měla přestat objevovat do 3 až 4 dnů od aplikace. Pokud to u vás po těchto dnech přetrvává, zajděte ke kožnímu lékaři.

Kyselinu salicylovou bez problémů zvládne i ta nejcitlivější pleť. Pokud se používá ve správných koncentracích produktů, které lze koupit v běžných obchodech.

Jeho funkce regulace kožního mazu je ideální pro ošetření pokožky s akné nebo přebytečným mazem bez vedlejších účinků a kontraindikací.

Funguje s kyselinou salicylovou, která funguje

V kosmetice se kyselina salicylová stala jednou z hvězdných složek v ošetřeních mastné, smíšené nebo aknózní pleti. Obsahují také odstraňovače bradavic či kalusů.

Obyčejná kyselina salicylová

The Ordinary se podařilo oslovit mnohé lidi díky svým jednoduchým, ale účinným formulkám. Mezi její nejprodávanější produkty patří sérum s kyselinou salicylovou The Ordinary s koncentrací této složky na úrovni 2%.

INCI: voda, voda z listů hammamelis virginiana, kokamidopropyldimethylamin, kyselina salicylová, dimethylizosorbid, ethylendiamintrisukcinát sodný, kyselina citrónová, polysorbát 20, hydroxyethylcelulóza, ethoxydiglykol, sorban dra.

Tento produkt se doporučuje používat po očištění obličeje ráno a večer. Po zaschnutí můžete přidat běžný hydratační krém vhodný pro typ pokožky, kterou ošetřujete.

Na trhu je mnohem více produktů s kyselinou salicylovou, zejména pro pleť se sklonem kakné Neostrata nebo Bioderma.

Napsat komentář