Kyselina salicylová: Hlavní vlastnosti a použití

The Kyselina salicylová Získává se z kůry vrby bílé. Díky svým exfoliačním vlastnostem je velice užitečný při léčbě různých kožních problémů.

Výběr kosmetických výrobků s kyselinou salicylovou

Jak mi může pomoci složení kyseliny salicylové?

východ kyselina Má složení, které podporuje změkčení a odstranění kožních buněk, čemuž prospívá adekvátní exfoliace.

Kyselina salicylová výrazně snižuje sekreci kožního mazu, což usnadňuje léčba proti akné je navíc skvělý protizánětlivý.

Mezi další výhody tohoto kyselina, je jeho kvalita a odstraňuje kožní skvrnya dokonce i léčit psoriázavidět výjimečné výsledky při častém používání.

Aplikace kyseliny salicylové

The
Kyselina salicylová má velkou rozmanitost Aplikace, a to jak v kosmetickém průmyslu, tak ve farmaceutickém a zemědělském průmyslu. Dále uvádíme jeho různé aplikace.

v kosmetickém průmyslu

The Kyselina salicylová Je to sloučenina přítomná v exfoliační krémy obzvlášť čím se dosáhne velmi rychlého čisticího efektu na pokožce, zanechá jí příjemný a velmi jemný vzhled.

východ
kyselina Je velmi rozpustný v olejích a jiných látkách a lehce proniká přes póry pokožky. Tímto způsobem lze odstranit nečistoty a dosáhnout velmi hlubokého čištění.

The Kyselina salicylová v tomto typu kosmetiky působí jako rozpouštědlo a umožňuje exfoliaci zevnitř pórů na povrch.

Bojuje proti akné kyselinou salicylovou

Na druhé straně, Kyselina salicylová používaný v masti (krémy) proti akné, protože velmi pomáhá rozpouštět zbytky na pokožce. Ucpávají póry a způsobují tento kožní problém.

východ kyselina stimuluje antibakteriální aktivitu v pokožce, rozpouští veškerý přebytečný nahromaděný maz, díky čemuž je velmi účinná při prevenci vzniku pupínků a černých teček. Dokáže je efektivně rozpouštět a eliminovat.

ve farmaceutickém průmyslu

The
Kyselina salicylová Je široce používán v farmaceutický nebo medicínský průmyslje hlavní složkou pro získání kyseliny acetylsalicylové (tradičně známé jako aspirin).

Proto toto kyselina Je velmi užitečný pro zmírnění horečky a akutních bolestí hlavy, způsobených alergiemi, spálením od slunce, nadměrnou konzumací alkoholických nápojů nebo virovými příčinami. Je také důležité předcházet mrtvicím.

Na druhé straně, Kyselina salicylová V kombinaci s dalšími složkami se vyrábějí léky, které kontrolují bolest žaludku a průjem.

Na druhé straně existují léčivé masti vyrobené s Kyselina salicylováideální k léčbě patologií, skvrn a citlivosti pokožky.

Existují také prostředky k odstranění mozolů a bradavic. Na druhé straně někteří specialisté používají léky, které obsahují kyselina salicylová u těhotných žen, které jsou ohroženy záchvaty.

V zemědělství

The
Kyselina salicylová Od r se široce používá v zemědělství růst, pěstovat
a Sebeobrana z podlahy proti napadení škůdci. To snižuje používání biocidů a chemických hnojiv, kromě toho se předchází ekonomickým ztrátám způsobeným škůdci.

Navíc při použití vody s Kyselina salicylová na poli dochází k rychlému růstu rostlin, které zůstávají velmi zdravé.

Způsoby aplikace kyseliny salicylové

z Aplikace uvedeno výše, Kyselina salicylová má velmi důležité další a zde uvádíme správnou aplikaci.

Odstraňuje skvrny z oblečení způsobené deodoranty

Abyste toho dosáhli, kabát by měl být namočen přes noc v troše vodného roztoku Kyselina salicylováomyjte to následující den.

vyčistit dlaždice

Přidejte z ní několik kapek kyselina
v přípravku vybraném k čištění, čímž se zvyšuje jeho účinnost a účinnost.

Zkrášlujte a pečujte o své vlasy

Pomocí několika kapek Kyselina salicylová ve vodě nebo ve vašem důvěryhodném šamponu můžete svým vlasům dodat zvláštní lesk a hebkost. Nezapomeňte jej při nanášení nechat několik minut působit, poté dobře opláchněte.

Vyhněte se štípnutí komárem

The Kyselina salicylová Slouží jako repelent na komáryna druhé straně zmírňuje svědění a nepohodlí po přidání do tělového krému.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky kyseliny salicylové

The
přebytek v ní použití z Kyselina salicylová
může způsobit určité kožní problémy. Tato situace se může zvýšit u lidí s velmi citlivou pokožkou, což způsobuje zarudnutí, suchost, olupování a podráždění pokožky.

Na druhé straně, užívání tohoto léku může způsobit určité nepohodlí těm, kteří mají běžně gastritidu a jiné žaludeční problémy.

Doporučuje se vyhnout se aplikaci Kyselina salicylová na pokožku, pokud používáte silná mýdla nebo produkty s obsahem alkoholu, benzoylperoxidu, síry a jiných léčivých kosmetických přípravků. Jejich kombinace může způsobit vážné podráždění pokožky. The teenagerů Y CHLAPCI které prezentuje plané neštovice nesmí používat Kyselina salicylová místní. Dámské těhotnákteří jsou ohroženi eklampsií, mohou mít riziko krvácení při použití této kyseliny.

Napsat komentář