Kyselina mléčná – Testovaná kosmetika

co je kyselina mléčná

Kyselina mléčná je kyselina, která vzniká při fermentaci potravin, jako je mléko. Považuje se za alfa hydroxykyselinu (AHA) a ve složení kosmetiky ji najdeme jako exfoliační prostředek, je-li na začátku INCI a nachází-li se na konci tabulky, jeho funkcí bude upravte pH kosmetického výrobku. .

INCI: kyselina mléčná

vlastnosti kyseliny mléčné

  • křoviny
  • depigmentace
  • regulátory pH

křoviny

V kosmetice se používá jako aktivní složka k exfoliaci pokožky a odstranění slunečních skvrn a ke zlepšení textury a tonu pokožky.

Jedná se o jemnější AHA, proto je ideální pro použití na suchou nebo citlivou pleť. Proto je velmi šetrný k pokožce, ale účinný. Kůži s rosaceou nebo dermatitidou je však lepší nepoužívat.

Stejný exfoliační účinek se používá na bradavice, kuří oka a mozoly. A spolu s aktivující hydratací se používá pro suchou pokožku pro větší pocit hebkosti. Je proto ideální pro lokty, paty nebo kolena, která jsou obvykle nejtvrdší oblasti.

depigmentace

Kyselina mléčná také zlepšuje vzhled příznaků způsobených akné a pupínky nebo slunečními skvrnami.

regulátory pH

Předchozí dvě vlastnosti jsou pro vyšší koncentrace. Podíváme-li se však na INCI, vidíme, že kyselina mléčná nebo kyselina mléčná jsou od středu po konec seznamu, jejich funkcí je pravděpodobně upravit pH receptury.

Bezpečnostní opatření při používání kyseliny mléčné

Jedná se sice o méně agresivní kyselinu, ale stále se jedná o alfa hydroxykyselinu, a proto její aplikace činí pokožku citlivější na agrese slunečních paprsků, proto při používání při používání je důležité používat opalovací krém během dne. Samozřejmě, že je třeba tuto ochranu znovu aplikovat každé dvě hodiny, abychom ozdravili naše zdraví.

Napsat komentář