Kyselina mandlová a její vlastnosti pro pokožku

Co je kyselina mandlová

Kyselina mandlová pochází z mandlí a provádí jemnější exfoliaci než jiní partneři AHA, jako například kyselina glykolová.

Je ideální pro citlivou pokožku díky své vysoké molekulové hmotnosti, která neproniká tak moc, a proto způsobuje menší podráždění.

INCI: Kyselina mandlová

K čemu se kyselina mandlová používá?

Jeho exfoliační účinek je mírnější než u jiných AHA, a proto je indikován pro citlivou pokožku.

Kromě toho se kyselina mandlová používá jako produkt proti stárnutí, který může pomoci pokožce vytvářet kolagen a elastin samostatně, obnovovat ji a udržovat ji déle mladou.

Patří mezi ně i kosmetika proti akné, zejména k udržení čistoty místa a zabránění vzniku jizev či pupínků v důsledku peelingového působení.

Pomáhá i při skvrnách, proto je součástí jiných depigmentačních kúr.

Vlastnosti kyseliny mandlové

  • křoviny
  • proti stárnutí
  • depigmentace

křoviny

Působí jako exfoliant, odstraňuje nejpovrchnější vrstvy pokožky, ale nezpůsobuje podráždění. Protože má vysokou molekulovou hmotnost, méně proniká a exfoliace je jemnější. To je důvod, proč se používá jako chemický exfoliant pro citlivou kůži.

proti stárnutí

Stimulací syntézy kolagenu exfoliací zlepšuje normální činnost pokožky, podporuje její hydrataci a tím zlepšuje její vzhled, šťavnatost a výskyt vrásek a známek stárnutí.

depigmentace

Objevuje se v různých kosmetických výrobcích, které dokončují depigmentaci jiných silných stránek. Z tohoto důvodu může být tato složka použita na pokožku s melazmou nebo slunečními skvrnami, pokud je pokožka dobře chráněna před sluncem opalovacím krémem.

Podle odborníků se může použít během těhotenství a laktace pro boj proti melasmu, která se obvykle vyskytuje během těchto procesů.

Stejně jako ostatní AHA je vhodnější používat jej v noci a během dne vždy používat dobrý opalovací krém.

Napsat komentář