Kyselina kojová: vlastnosti pro vaši pokožku

The kyselina kojová je relativně mladá kyselina. V 1989 zjistilo se, že lidé, kteří se zabývají saké (alkoholický nápoj získaný kvašením rýže) měl velmi bílé ruce, bez fleků a krtků, navzdory rokům. Tehdy objevili houbu zodpovědnou za toto bělidlo s názvem „koji“.

palce: kyselina kojová

K čemu je kyselina kojová?

The kyselina kojová inhibuje produkci melaninu. Dělá to blokováním modifikace L-tyrosinu, který zabraňuje tvorbě melaninu a tím pomáhá redukovat tmavé skvrny a zabraňuje vzniku dalších.

Potom kosmetický průmysl viděl v této složce skvělou spojenec proti skvrnám a melasma. Z tohoto důvodu se začala vyvíjet kosmetika jako séra nebo mýdla s obsahem kyseliny kojové.

Poznamenáno pro ni depigmentační, antibakteriální a antioxidační vlastnosti což z něj udělalo důležitou složku v péči o naši pokožku.

Bojuje proti skvrnám způsobeným vystavení slunci (hyperpigmentace), také sjednocuje tón velmi pihavá kůže. Dá se použít iv některých případy akné pro své antibakteriální působení, které zabraňuje množení pupínků.

Výhody a vlastnosti kyseliny kojové

  • depigmentace
  • ANTIBAKTERIÁLNÍ
  • antioxidanty

depigmentace

Jak již bylo uvedeno výše, houba koji je schopna redukuje skvrny tak se stala jednou z hvězdných ingrediencí kosmetiky depigmentace a bělení. Inhibice enzymu tyrozinázy vede ke snížení melaninu. To zabraňuje vzniku skvrn a rozjasňuje pokožku.

Antibakteriální a proti akné

Má také jasnou sílu antibakteriální, který pomáhá eradikovat množení bakterií způsobujících akné. Z tohoto důvodu se používá v kosmetice na aknózní pleť, přičemž dokáže nejen zastavit výskyt černých teček, ale také vyčistit póry a v mnoha případech předcházet skvrnám, které pupínky zanechávají.

antioxidanty

Na závěr je třeba zdůraznit jeho činnost. antioxidanty vyhýbání se poškození, které volné radikály způsobují epidermis.

Kyselina kojová není fotosenzibilizující

Na rozdíl od jiných kyselin kyselina kojová NENÍ fotosenzibilizující, tj. nevytváří skvrny na kůži po slunění. Problémem je, že při této depigmentaci se snižuje produkce melaninu, který nás chrání před sluncem a tím pádem i před pokožkou. Potřebujete také opalovací krém aby nedošlo k popálení.

Obvykle se objevuje na trhu v kombinaci s jinými kyselinami, jako je glykolová nebo salicylová a existuje mnoho sér, krémů, mýdel a toniků, které jej obsahují. Je to další možnost depigmentace, která stojí za zvážení.

Kyselina kojová a citlivá pokožka

Alergické reakce nebo vedlejší účinky kyseliny kojové jsou obvykle nižší než u jiných, jako je například kyselina glykolová. Mohou se však vyskytnout kožní onemocnění, která mohou způsobit alergické účinky při jednorázovém použití, a proto je důležité, když poprvé začnete používat sérum nebo krém s touto složkou, abyste jej otestovali na malé ploše pokožky. vidět jeho reakci…

Je to jedna z nejjemnějších zvažovaných kyselin a mohou ji používat téměř všechny typy pleti. Některá citlivá pokožka to ovšem nemusí dobře snášet, takže postup by byl stejný jako dosud. Otestujte na malé ploše a pokud pokožka nemá žádné příznaky, může se použít jako obvykle.

Chcete-li znát kosmetiku Kojic acid, stačí se přihlásit k odběru Kosmetika na zkušebním zpravodaji a velmi brzy dostanete poštou všechny produkty, které doporučuji s touto ingrediencí.

Jakou kosmetiku s kyselinou kojovou používáte?

Napsat komentář