Kyselina hyaluronová. Vlastnosti kůže

Co je kyselina hyaluronová

The Kyselina hyaluronová (HA) je polysacharid, který tělo produkuje přirozeně. Ale od 25. roku se jeho koncentrace v našem těle snižuje. Toto nedostatek kyseliny hyaluronové je jednou z příčin nedostatek pevnosti a objemujakož i výskyt vrásek.

K čemu je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová, kterou tělo produkuje přirozeně, má dobrou kvalitu smáčecí kapacita, který dokáže zadržet vodu v ekvivalentu 1000násobku své molekulové hmotnosti. Z tohoto důvodu je kyselina hyaluronová považována za jeden z nejlepších zvlhčovačů v kosmetice. Díky němu zlepšuje se hydratace naší pokožkyupřednostňuje jeho „plnější“ a „šťavnatější“ vzhled, a tím předchází vzniku vrásek a mimických linek.

I když se to nazývá „kyselina“ ne kyselá skořepina jako je kyselina glykolová nebo kyselina mléčná. Takže se nezalekněte, když o něm uslyšíte, protože neprovádí chemický peeling. Jeho úkolem je jen zabránit dehydrataci.

Vlastnosti kyseliny hyaluronové

  • Zvlhčovače
  • zvlhčovače
  • vrásčitost

Zvlhčovače

Jeho hydratační vlastnost zabraňuje dehydrataci díky vrstvě, kterou na pokožce vytváří kyselina hyaluronová a zajišťuje, aby se přirozená voda v naší pokožce neztrácela. Z tohoto důvodu jsou krémy s kyselinou hyaluronovou pro dehydrovanou pleť velmi běžné.

zvlhčovače

Má také skvělý hydratační účinek, protože nejen zabraňuje dehydrataci, ale také dodává pokožce vodu, aby byla déle hydratována. Během hydratace bude záviset na typu kyseliny hyaluronové, protože ty s vysokou molekulovou hmotností působí na povrchu, zatímco ty s nízkou molekulovou hmotností zajišťují hydrataci v hlubších vrstvách pokožky.

vrásčitost

Předchozí dvě kvality dokáží oddálit vznik vrásek, protože pokud je pleť dlouhodobě hydratovaná, tak snadno se nezhoršuje a „neláme“ a proto se neobjeví mimikové linky, které se časem změní na vrásky.

Druhy kyseliny hyaluronové v kosmetice

Je jich mnoho typy kyseliny hyaluronové v závislosti na velikosti molekuly. Nejdůležitější jsou:

  • Kyselina hyaluronová s vysokou molekulovou hmotností

Tato kyselina má a největší molekula který zůstává v povrchových vrstvách kůže a vytváří film pro zadržovat vodu a zachycuje vnější vlhkost a tím zabraňuje dehydrataci. Zabránění této ztrátě vody zpožďuje výskyt vrásek a jemných linek.

Na kosmetických etiketách (INCI) ho poznáte podle názvu Hyaluronát sodný nebo kyselina hyaluronová.

  • kyselina hyaluronová s nízkou molekulovou hmotností

Je mnohem menší a proto proniká do nejhlubších vrstev pokožky a redukuje vrásky uvnitř. Jelikož je tak malý, je ideální pro zadržování vody ve středu buňky, čímž podporuje pružnost a pevnost od prvního momentu. Nachází se mezi složkami krémů, sér či čistících prostředků tzv. Hydrolyzovaná kyselina hyaluronová nebo hydrolyzovaný hyaluronát sodný.

Obě jsou zapotřebí, první působí v povrchové oblasti pokožky a druhá hlouběji, a proto by bylo ideální, kdyby byly obě ve stejném produktu, ačkoli nejběžnější kyselinou hyaluronovou v kosmetice je vždy hyaluronová . kyselina.vysokomolekulární.

Krémy s kyselinou hyaluronovou

Na trhu je mnoho krémů s kyselinou hyaluronovou. Je to velmi rozšířená sloučenina a rozšířená mezi běžnou kosmetikou.

Krémy s kyselinou hyaluronovou obsahují nižší dávky této složky než některá séra s kyselinou hyaluronovou, které bývají koncentrovanější. Existuje ovšem několik krémů s touto složkou, které fungují velmi dobře a které bych vždy doporučila.

Absolute Cream od Micleo & Co

Je to jedna z nejlepších značek přírodní kosmetiky, jakou znám.

Zvlhčení pokožky s ním je mimořádně jemné a zanechává pocit pohodlí a zároveň restrukturalizuje epidermis. Lahůdka pro smysly!

Denní a noční krém Segle Skin Factor

Toto, stejně jako Micleo & Co., je vysoce kvalitní španělská značka.

Tento krém, který lze používat na den i na noc, svými ingrediencemi nabízí pleti ideální hydrataci bez zanechání pocitu mastnoty a pro všechny typy pleti.

Sérum s kyselinou hyaluronovou s vysokou molekulovou hmotností

Z vysokomolekulárních kosmetických přípravků s kyselinou hyaluronovou, které jsem vyzkoušel nebo které mi byly doporučeny, vyzdvihuji následující:

Kyselina hyaluronová 100 (Mizon)

Je to jedno z nejznámějších sér s kyselinou hyaluronovou v korejské kosmetice.

Jeho textura a absorpce světla z něj učinily 10 produkt, pokud chcete použít tuto složku.

Kyselina hyaluronová Hell Pore Control 97% (Elizavecca)

O tomto séru jsme na blogu obšírně mluvili. Líbí se mi a má super cenu (necelých 8 €).

Navíc kyselina hyaluronová obsahuje niacinamid, takže za mě super produkt.

Zobrazit celý příspěvek Tady.

Posilovač vlhkosti Hidraluron (skutečně)

Jedná se o ideální cestovní sérum s kyselinou hyaluronovou.

Praktický formát plastové tuby zabraňuje rozbití dózy a jelikož obsahuje 75 ml, je ideální pro nošení v příručním zavazadle.

Dokončete odeslání kliknutím Tady.

Nízkomolekulární sérum s kyselinou hyaluronovou

Na druhé straně, produkty s kyselinou hyaluronovou s nízkou molekulovou hmotností se na trhu hledají obtížněji, ale zde je výběr těch, které jsou pro mě nejlepší:

Hyalu B5 (La Roche Posay)

Nízkomolekulární kyselina hyaluronová je nejlepší volbou pro hlubší hydrataci pokožky.

Toto sérum dokáže poskytnout spoustu hydratace a zároveň zabránit dehydrataci pokožky.

MMHC2 multimolekulární hyaluronový komplex (Niod)

Niod je jednou z těch značek Deciem, které musíte vyzkoušet ano nebo ne.

Chcete-li začít s některým z jejich produktů, doporučuji tento, který je tvořen mnoha různými druhy kyseliny hyaluronové pro skvělou péči o pleť.

Nechám zde seznam ingrediencí pro případ, že byste se na to chtěli podívat, protože je docela dobrý?

INCI: Aqua (voda), hydrolyzovaný kvasnicový extrakt, glycerín, kyselina hyalurónová, hyaluronát sodný, butyrylhyaluronát sodný, cross-polymér hyaluronátu sodného, ​​​​hydrolyzovaný hyaluronát sodný, acetylglukózamín fosforečnan sodný, tetradecyl ametetovatát sodný, treaminobutyroilát sodný, treaminobutyroilát sodný, skúmaný extrakt sporokarpa fuciformis sodného, ​​guma ceratonia siliqua, myristoyl nonapeptid-3, extrakt z listů plantago kopí, extrakt ze šalvěje sclarea, arginin, kyselina asparagová, glycin, valin, isoleucin, prolin, treonin, hist laktát, epigalokatechin galatyl glukosid, galyl glukosid, extrakt z mořských řas, salicylát sodný, lecitin, kyselina polyglukuronová, xantanová pryž disuminum, ethylendiam sklerotium, polyluxolbid, , propylgalát, kyselina dehydrooctová, benzylalkohol, sorbát draselný, benz oát sodný, ethylhexylglycerol, 1,2-hexandiol, kaprylylglykol, fenoxyethanol.

injekční kyselina hyaluronová

Kromě kyseliny hyaluronové, kterou najdeme v krémech a kosmetice, existují také injekce s kyselinou hyaluronovou, které aplikují odborný personál v centrech estetické medicíny.

To, co se získá injekcí kyseliny hyaluronové, je dosáhnout nejhlubší vrstvy pokožky rychleji než kosmetika.

Navíc, jak jsem již vysvětlil, kyselina hyaluronová obsažená ve většině krémů, sér atp. má vysokou molekulovou hmotnost, takže neproniká do pokožky a obtížněji se vyplňují vrásky, než se to stává. s tím, který se podává injekčně. .

kyselina hyaluronová v tmavé kruhy

Konečným cílem injekce kyseliny hyaluronové je ošetření a vyplnění vrásek nebo ucpaných částí obličeje, jako jsou tmavé kruhy nebo nosoústní rýhy.

Kyselina hyaluronová výplň kruhů je jedním z nejúčinnějších ošetření pro ty, kteří mají tmavé kruhy. Modrý nebo fialový okulár, který není nic jiného než výsledek velmi tenké kůže v okuláru a koncentrace žilních cév, které spolu dávají ten namodralý nebo fialový tón, který dává vzhled neklidného obličeje, i když jste spali 10 hodin.

kyselina hyaluronová ve rtech

Ale bezpochyby místo, kde se tato aktivní složka nejvíce používá, jsou rty, které jim dodávají objem a vyplňují jejich obrysy.

Výplň na rty s kyselinou hyaluronovou dosahuje neuvěřitelných výsledků pro ty, kteří mají tenké rty a chtějí zvětšit jejich tloušťku. Je také velmi vhodný pro lidi s asymetrií rtů, ať už od narození nebo v důsledku typu vnějšího faktoru. S kyselinou hyaluronovou budou rty vypadat jako obnovené.

Je důležité vybrat si dobré centrum se spolehlivými odborníky, aby se předešlo dalším problémům a aby bylo neustále navštěvováno, protože ačkoli se nejedná o komplikovaný proces, vyžaduje dobrou léčbu a údržbu, protože časem se tato injekční kyselina hyaluronová vstřebá. bude vyžadovat opětovnou aplikaci.

Chcete-li znát nějakou moji oblíbenou kosmetiku s kyselinou hyaluronovou, stačí se přihlásit k odběru Kosmetika na zkušebním zpravodaji.

Napsat komentář