Kyselina glykolová: vlastnosti a výhody pro vaši pokožku

Co je kyselina glykolová

Kyselina glykolová je a kyselina alfa hydroxy (AHA) přírodního původu, který byl extrahován z Cukrová třtina. Je to jedna z nejznámějších kyselin ai když má řadu výhod pro pokožku, při používání této účinné látky je třeba dbát na preventivní opatření.

INCI: Kyselina glykolová

Je to kosmetická přísada rozpustné ve vodě a ze všech AHA Je to nejmenší molekulová velikost. Z tohoto důvodu proniká hlouběji, ale o to více dráždí.

Je také důležité vzít v úvahu pH a koncentraci kyseliny glykolové.

co tak pH, je-li <3 mít více efektivní ale ještě více podráždění. Zatímco pokud váš pH je > 4,5 má lepší toleranci i když jeho exfoliační síla také klesá.

V kosmetické obvykle to najdeme v koncentrace od mezi 8 % a 25 %. A je důležité zavést ho do našich rutin postupně a berouce v úvahu, že čím vyšší je koncentrace účinné látky, tím vyšší je podráždění.

K čemu se kyselina glykolová používá v kosmetice?

Kyselina glykolová ničí spojení mezi rohovkami epidermu, což usnadňuje jejich oddělení a tím i obnovu buněk.

V závislosti na koncentraci, ve které se kyselina glykolová používá, může provádět jednu nebo druhou akci.

Při nízkých koncentracích je jeho funkce hlavně drhnout. Díky své vysoké penetrační schopnosti provádí chemický peeling na nejpovrchovější vrstvě pokožky, čímž získává jemnější a zářivější vzhled a texturu.

Pokud jej použijeme ve vyšších koncentracích stimuluje syntézu kolagenu pomáhání znovu zahustí pokožku, hydratuje ji a následně zlepšuje vzhled mimických vrásek.

Ve velkých dávkách se používají také krémy s kyselinou glykolovou odstraňte skvrny a jizvy nebo jizvy po akné. Tato funkce bude dosažena, pokud se bude používat v kombinaci s jinými složkami, jako je hydrochinon nebo jiné kyseliny.

Také se používá kyselina glykolová na akné nebo mastnou pleť, protože funguje velmi dobře tím, že kontroluje přebytečný maz a podporuje obnovu buněk.

Vlastnosti kyseliny glykolové

  • křoviny
  • Zvlhčovače nezvlhčovače
  • vrásčitost
  • Proti skvrnám a stopám

křoviny

Mezi vlastnosti kyseliny glykolové patří exfoliant. Používá se při mnoha ošetřeních k odstranění vrstvy odumřelých buněk z naší epidermy a ke zlepšení jejího vzhledu. Tato funkce je ideální pro zanechání jemnější a hladší pleti, které velmi prospívá hrubší pokožka, jako je mastná nebo aknózní pleť.

Zvlhčovače a zvlhčovače

Jako všechny kyseliny AHA, i kyselina glykolová má schopnost pronikat do hlubších vrstev, čímž stimuluje syntézu přirozeného kolagenu v naší pokožce. Proto zlepšuje hydrataci bez potřeby vnějších intenzivních hydratačních produktů.

vrásčitost

Jeho funkce proti stárnutí nebo proti vráskám zahrnuje dvě vlastnosti, které jsme již zmínili, neboť díky exfoliaci se odstraňují povrchové vrstvy a redukují se mimické vrásky. Navíc, jelikož tvorba kolagenu a elastinu funguje zevnitř, pleť zlepšuje svou funkci a oddaluje stárnutí pleti.

Kyselina glykolová na akné a skvrny

Glykolové krémy nebo séra mají také vlastnosti proti skvrnám díky jejich exfoliaci. Kůže se obnovuje a skvrny, které jsou obvykle v nejpovrchovější oblasti stratum corneum, se snadněji odstraňují.

Jak používat kyselinu glykolovou a její preventivní opatření

V současnosti existuje mnoho kosmetických přípravků, jako jsou mimo jiné krémy s kyselinou glykolovou, tonery nebo séra. Glykolová se v nich může objevit jako hlavní složka nebo v kombinaci s jinými účinnými látkami, které zvyšují nebo doplňují její účinky.

Může se použít kyselina glykolová všechny typy pleti i když je pravda, že citlivý je třeba si vždy vybrat nízké koncentrace využívat jeho vlastnosti, ale aniž by došlo k podráždění. V současnosti existuje mnoho sér nebo toniků s kyselinou glykolovou, které jsou ideální pro tento typ pleti, jako např. NudeBooster ze španělské laboratoře Označení kosmetiky nebo Obyčejný toner s kyselinou glykolovou.

A může se používat často nebo týdně. Zde bude záležet také na koncentraci a typu pleti.

Kyselina glykolová vždy v noci

Jedná se o transformující aktivní složku, a proto se její použití doporučuje při nočních rutinách, aby působilo na regeneraci pokožky a zároveň předcházelo její reakci na slunce. Vždy je však vhodné použít opalovací krém druhý den ráno.

V jaké fázi noční rutiny se kyselina glykolová zavádí, to bude obvykle po vyčištění a aplikaci očního okolí. A před krémem.

Kyselina glykolová od nejnižší po nejvyšší

Je však důležité vědět, že kyselina glykolová musí zmizet Prezentujte ho v rutinách od méně po vícejmenovitě progresivní. Nemůžeme předstírat, že chceme být dokonalí za 2 dny na základě koncentrací glykolu 25 %. Proto moje doporučení a doporučení všech specialistů je, že pokud se chystáte začít užívat kyselinu glykolovou, je třeba to dělat od menší koncentrace k vyšší.

Můžete jej začít používat jednou týdně a pokud to po několika týdnech pokožka dobře snáší, můžete frekvenci zvýšit na dvě nebo tři noci (v závislosti na typu pokožky a potřeb, které chcete ošetřovat). K tomuto účelu je nejlepší svěřit se do rukou profesionálů, kteří to dokážou proveďte personalizovanou kožní konzultaci. Chcete-li, abych vám pomohl s kosmetickými rutinami, napište mi na [email protected]

Přestože však začínáme s nízkými koncentracemi, jsem i první zkuste jej aplikovat na oblast čelisti a uvidíte, jak vaše pokožka zareaguje následující den. Jelikož jde o jednu z nejsilnějších kyselin, mohou existovat různé typy pleti, které ji nesnášejí.

Pokud byl po tomto testu výsledek pozitivní, můžeme jej bez problémů dále používat. A pokud z jakéhokoli důvodu pokožka začne červenat nebo být podrážděná a trvá to déle než 4 dny, je lepší jeho aplikaci přerušit.

kyselina glykolová a slunce

Může způsobit přecitlivělost, protože pokožku odlupuje a zanechává ji tenčí, proto se obvykle používá od podzimu do zimy, na noc a druhý den je třeba pokožku vždy chránit kvalitním opalovacím krémem.

Namáčení v kyselinách je málo užitečné, pokud pokožku nechráníme před jedním z jejích velkých nepřátel: sluncem.

kyselina glykolová v těhotenství

Není zakázán v případě těhotenství nebo laktace, ale vždy by se měl používat ve velmi nízkých koncentracích, protože pokožka je obvykle citlivější.

Vyrážka, když začnete používat kyselinu glykolovou: očistěte ji

Když začnete používat alfa-hydroxykyseliny (AHA), mohou se objevit pupínky. Je to normální, protože zrychlujeme proces obnovy buněk a je pravděpodobné, že ty pupínky, které by dříve či později vyšly, se urychlí a objeví se najednou.

Naštěstí tyto bobule rychle přecházejí. Takže pokud je to váš případ a stane se to i vám, doporučuji vám nepozastavit rutinu kyselinou glykolovou (pokud budete pár dní odolávat, výsledek bude stát za to, věřte mi! Chcete-li léčit ty pupínky, které se objevily, zkuste použít nekomedogenní hydratační produkty , jako je mimo jiné kyselina hyaluronová, centella asiatica, bisabolol nebo panthenol. ostatní).

Na závěr vám doporučuji, pokud se chystáte začít s kyselinou glykolovou, nezavádějte do své rutiny nové produkty pro případ, že nastanou změny, abyste věděli, z jakého produktu pochází a samozřejmě, pokud jste právě uprostřed léčby, zařaďte do rutin jiné kyseliny, aby jste pleť nepřetížili.

Krémy s kyselinou glykolovou

I když je to pravda, protože na trhu je velké množství krémů s kyselinou glykolovou, tato kosmetická složka je obvykle více ve formě gelu nebo séra.

Stal se jednou z hvězdných ingrediencí mnoha kosmetických přípravků a v nich budeme muset zhodnotit jeho % či koncentraci.

Kyselina glykolová mezi 5 a 10%

Pro všechny, kteří nikdy nepoužívali kyselinu glykolovou a chtějí začít nebo pro citlivou pleť, některé z mých doporučení jsou Nude Booster od Labelist Cosmetics, The Ordinary toner se 7% nebo Balancing Peel toner od Transparent Lab.

Kyselina glykolová mezi 10 a 15%

Pokud půjdeme nahoru z koncentrace mezi 10% a 15% najdeme jinou výkonnější kosmetiku než např. 10% obnovovací noční gel od VuestraFarma nebo gel 25 Glykoizin Isdin formulován s 25% částečně neutralizovanou kyselinou glykolovou (ekvivalent 9,5% volné kyseliny glykolové). A pokud ho upřednostňujete ve formě ampulí, je to tak Vichy Liftactiv Glycol-C ampule s 10% kyselinou glykolovou.

Kyselina glykolová mezi 15 a 20 %

Pokud budeme pokračovat ve zvyšování koncentrace (mezi 15% a 20%), některé z mých oblíbených jsou Glukózový peeling Kosei s 15% kyselinou glykolovou a 2% kyselinou salicylovou. Rozjasňující sérum 15% od Revolution Skincare nebo Segle’s Glycolmix s 15% kyselinou glykolovou, 4% kyselinou mléčnou a 1% kyselinou citrónovou.

Kyselina glykolová mezi 20 a 30%

A pro odolnou pokožku nebo již zvyklou na další používání této alfa hydroxykyseliny (AHA) ji najdeme v koncentracích 20% až 30%. Z nich vyzdvihuji tyto tři:

Ten, kterého znám, je nejsilnější. Kyselina glykolová Youth 30% slupka. Vyzdvihuji také Neostrata Resurface High Potency R 25 AHA s 23% kyselinou glykolovou a 2% kyselinou citrónovou). A nakonec mluvím o 20% séru Just Glycolic Acid od Revox.

Používáte ve své rutině kyselinu glykolovou? Napište mi své zkušenosti do komentářů

Napsat komentář