Kyselina citrónová – Testovaná kosmetika

Co je kyselina citrónová

Jedná se o alfa hydroxykyselinu (AHA), která se vyrábí v citrusových plodech, jako je citron, pomeranč nebo grapefruit.

INCI: kyselina citrónová

Vlastnosti kyseliny citrónové

  • křoviny
  • regulátory pH

křoviny

Jako všechny alfa-hydroxykyseliny, jednou z jeho hlavních vlastností je exfoliace. V tomto případě musíme říci, že nepatří k nejpoužívanějším pro tuto funkci, neboť je ještě plynulejší. A aby udělal skutečný peeling, měl by být přítomen ve velmi vysokých koncentracích.

Díky tomuto exfoliačnímu působení je pokožka obnovena a vyhlazené linie a vrásky. Odstraněním nejpovrchovější vrstvy napomáhá lepšímu čištění a čistším pórům, proto je velmi prospěšný při akné.

regulátory pH

Stejně jako kyselina mléčná se v kosmetice používá jako regulátor pH, čímž se dosahuje lepší hydratace a rovnováhy pokožky.

Použití kyseliny citrónové

Jak již bylo zmíněno, běžně se používá v kosmetice jako regulátor pH, aby složky a složky sér, krémů, gelů či šamponů měly vhodné pH pro naši pokožku.

Ve specifických případech pomáhá při konzervaci díky svému antioxidačnímu působení a někdy se používá jako exfoliant.

Ale jinými způsoby se používá větší rozmanitost. Estery této kyseliny chrání před dehydratací nebo citrát hlinitý, který pomáhá adstringentní kosmetice.

Běžná je také v zubních pastách či ústních vodách, u kterých zabraňuje vzniku zubního kamene a svojí kyselostí eliminuje některé bakterie, které se v ústech množí.

Chcete-li si přečíst jednu z nejsledovanějších Kosmetik na Testovacích příspěvcích, přejděte na příspěvek Lidl krém 😉

Napsat komentář