Kyselina azelaová: výhody a vlastnosti pro pokožku

The kyselina azelaová (INCI: Kyselina azelaová) je jednou z nejpoužívanějších kyselin v léčbě melasma. Protože kromě jeho výhod pro aknózní pleť, dokonce i skvrnitá pokožka může těžit ze všech jejích vlastností. Dále budu mluvit trochu víc o tomto důležitém kosmetickém aktivu, které obsahuje produkty stejně dobré jako Sesderma Azelac Ru.

Co je kyselina azelaová?

Nejdu se pouštět do technických záležitostí, nechávám to na kamarádku Veroniku, která je v tom Blog královské kosmetiky vysvětluje mnohem lépe. Ale rozumíš kyselina azelaováTaké známá jako kyselina nonandiová, je to aktivní složka přírodního původu, která má antibakteriální a protizánětlivá kapacita.

V současnosti se používá v mnoha depigmentačních a aknózních kosmetických přípravcích. A obvykle je to jedna z nejlepších účinných látek, chcete-li používat kyseliny a máte citlivou pokožku.

Vlastnosti kyseliny azelainové

  • ANTIBAKTERIÁLNÍ
  • proti akné
  • zánětlivé
  • depigmentace

Soustřeďme se však na důležité věci. Proč je kyselina azelaová tak dobrá. Je složkou s mnoha vlastnostmi, včetně baktericidní síly, léčící kožní záněty, proto se nepoužívá jen při akné, ale také při rosacei či citlivé pleti.

ANTIBAKTERIÁLNÍ

Jednou z jeho vlastností je, že se jedná o produkt ANTIBAKTERIÁLNÍ zabránění množení organismů, které způsobují kožní infekce, které jsou výsledkem toho komedony a akné.

proti akné

Z tohoto důvodu se považuje za dobrou dosažitelnou léčbu proti akné výrazně redukuje černé tečky vychází na kůži.

Kyselina azelaová je také seborea redukuje kožní maz produkovaný naší pokožkou, zabraňuje hromadění tuku v pórech a pomáhá tak předcházet vzniku nepříjemných pupínků.

Působí jako jiné aktivní složky, které jsou na pokožku agresivnější, takže při použití kyseliny azelaové jsou kožní změny vždy menší. Protože jak už jsem zmiňoval může jej použít i citlivá pleť nízký risk.

zánětlivé

Jeho práce antioxidanty činí to z něj dobrý prvek schopen vyfouknout podrážděnou nebo citlivou pokožku, podle okolností rosacea.

depigmentace

Jedna z vlastností, pro kterou je v posledních letech nejznámější Kyselina azelaová je dobrý depigmentant. A jak jsme již zmínili v předchozí části, na povrchu pokožky vyvolává méně reakcí než jiné depigmentanty, jako je retinol nebo glykolová, a proto jej mohou používat všechny typy pleti.

Možná právě proto je to tak důležité to je Co je to selektivní. Jejich úkolem je ošetřit místa postižená nadměrnou pigmentací, ale část, která nemá hyperpigmentaci, není ošetřena.

Použití kyseliny azelaové

V kosmetice jej lze použít až do 20%, což je jeho nejvyšší koncentrace při ošetřeních, které můžete provádět doma.

Typy pleti, které mohou těžit z aktivity kyseliny azelaové, jsou mastná pleť resp. sklon k akné. Také pokožka se zarudnutím resp. rosacea a samozřejmě trpící pokožku melasma.

V druhém případě platí, že čím větší je barva kůže, tím lépe azelaica působí. Jinými slovy, pokud máte velmi světlou kůži, účinek této účinné látky bude trvat déle.

Protože je to kyselina, přestože je mírnější než ostatní, působí i na pokožku, proto vždy doporučuji, použijete-li ji na ochranu pokožky před sluncem, abyste předešli reakcím nebo množení více skvrn. Pokud jste těhotná nebo kojíte, vyhněte se kyselině azelainové.

A jaké produkty kyseliny azelaové používáte ve své rutině?

Chcete-li znát kosmetiku s kyselinou azelainovou, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

Napsat komentář