Kudrnatá metoda: starejte se o své kudrnaté vlasy| Zdravápleť

07 Oct Curly metoda: postarejte se o své kudrnaté vlasy

Zveřejněno v 10:32 v sekci Vlasy od Carmen

Slyšeli jste o křídová metoda ale… Nejste si jisti, o co tady jde? Nebojte se, řekneme si dnes podrobně o této metodě na kudrnaté vlasy?

The křídová metoda Sestává ze série technik, které vám pomohou získat přirozeně definované kudrny a zároveň je udržet. zvlhčuje a redukuje velkou část ošklivých „vrásek“ (kulmování vlasů).

Zdroj: halayalex

The produkty používané při křídové metodě Vyznačuje se tím, že se vyrábějí bez:

  • sírany
  • silikony
  • Parafín
  • vosk
  • Minerální oleje
  • Sušení alkoholů

Jaké jsou kroky kadeřavé metody?

1️⃣ Konečné umytí nebo hloubkové čištění: spočívá v odstranění zbytků silikonů z vlasů šamponem, který obsahuje sulfáty a neobsahuje silikony. Tento typ šamponu se již při křídové metodě nebude používat.

Tento krok uděláme pouze jednou a poté jej změníme na „Cowash: umyjte si vlasy kondicionérem bez silikonů nebo sulfátů, hloubkově masírujte a poté naneste stejný kondicionér na zbytek vlasů. Pokud chcete, můžete kondicionér nechat a použít jej jako stylingový krém (toto je známo jako technika „Leave-in“).

Zdroj: torwaiphoto

2️⃣ Hloubkové společné mytí nebo zvlhčování vlasů s maskou, jednou nebo dvakrát týdně. Naneste masku na vlasy a nechte působit 20 minut až 2 hodiny. Udělejte to prsty nebo hřebenem se širokými zuby a poté zcela nebo částečně opláchněte.

Budeme to dělat jednou nebo dvakrát týdně.

3️⃣ Bezoplachový nebo kondicionér pro utěsnění vlhkosti. Naneste kondicionér na vlasy, manipulujte s ním prsty nebo hřebenem se širokými zuby a zcela nebo částečně opláchněte.

Pokud potřebujete extra hydrataci, použijte kondicionér s těmito vlastnostmi.

4️⃣ Zpevnění nebo styling vlasů: při tomto kroku nezapomeňte použít stylingový krém, pěnu a/nebo gel vhodný na křídovou metodu.

Nikdy si nečešte vlasy, když jsou suché, a pokud ne, použijte vhodný hřeben (široké štětiny). Nechte vlasy vyschnout na vzduchu nebo použijte speciální kulmu.

V tomto kroku se doporučuje použít techniku ​​„Scrunch“: vyždímejte kudrny zdola nahoru, přerušte tvrdou vrstvu, která zůstala po stylingových produktech, a vytvarujte ji prsty.

Metoda Scrunch Curly

Odvážíte se to uvést do praxe křídová metoda? Ano? Geniální! Poradíme vám, jaké produkty budete potřebovat…

Závěrečné mytí: hloubkové čištění

Co-Wash: hloubková hydratace

Bezoplachost: bez pochyb kondicionér

Stříhání: úprava vlasů

Po tomto příspěvku jsme si jisti, že jste úplný odborník křídová metoda ??

O čem byste chtěli mluvit v dalším příspěvku? Řekněte nám to v komentářích! ?

Napsat komentář