Který produkt na obličej je nejlepší na mé akné?

V tomto příspěvku na blogu bychom vám rádi vysvětlili pravdu o tom. Který produkt na obličej je nejlepší na mé akné?

.

Máte-li akné, můžete mít pocit, že vždy hledáte jediný lék.

Bohužel, toto není tvář. Ale může to uklidnit stav.

Účinnost závisí na několika věcech: na produktech, které používáte, na tom, jak pravidelně je používáte, a na dovednosti kosmetičky.

Zkušený odborník ví, jak pracovat s vaším individuálním typem pleti.

Zde je návod, jak si vybrat ten správný obličej pro vaši pokožku, co můžete očekávat během vaší návštěvy a další.

Lidé s menším akné mohou zjistit, že tvář činí zázraky, když se používá spolu se správnými výrobky péče o pleť.

Ti, kteří mají středně těžké až těžké akné – celkem alespoň 30 vyrážek – se možná budou chtít vyhnout ošetření obličeje nebo jej zkombinovat s něčím silnějším, než jsou léky na předpis.

Některé přípravky na obličej bojují proti aktivnímu akné, zatímco jiné pomáhají redukovat zbývající jizvy nebo změnu barvy.

Klasická

 • Z čeho se skládá? Několik standardních procesů. V pořadí jsou to napařování, exfoliační peeling, masáž a nanášení masky. Můžete také použít toner a hydratační krém.
 • Co to dělá pro vaši kůži? Vaše pokožka se zpravidla hloubkově čistí a exfoliuje. Tím se odstraní odumřelé kožní buňky a pokožka zůstane hydratovaná a rovnoměrnější.
 • Na jaký typ akné to nejlépe funguje? Černé tečky nebo bílé tečky lze extrahovat.
 • Jaká je průměrná cena za pořad? Přibližně 75 dolarů, ale může dosáhnout až několik stovek dolarů.

vykládka

 • Z čeho se skládá? V podstatě klasická tvář se zaměřením na odblokování pórů. Kosmetička použije buď prsty, nebo extrakční nástroj k odstranění drobných prasklin.
 • Co to dělá pro vaši kůži? Ucpané póry se pročistí a pleť bude hladší. Nezaměřuje se však na hlavní příčinu akné a možná budete potřebovat více než jeden, abyste viděli výrazné zlepšení.
 • Na jaký typ akné to nejlépe funguje? Bílé a černé tečky lze úspěšně léčit. Hlubší léze, jako jsou cysty a uzliny, by neměly být odstraňovány.
 • Jaká je průměrná cena za pořad? Ta se může pohybovat od 70 do 200 USD.

mikrodermabraze

 • Z čeho se skládá? Mikrodermabraze je neinvazivní zákrok, při kterém ruční přístroj jemně odlupuje svrchní vrstvu pokožky. Trvá to 30 až 40 minut, po kterých se aplikuje hydratační krém.
 • Co to dělá pro vaši kůži? Po krátkém cyklu sezení by měla být vaše pokožka jasnější a hladší a její tón rovnoměrnější.
 • Na jaký typ akné to nejlépe funguje? Černé tečky a bílé tečky lze léčit. Depresivní jizvy a změna barvy se mohou také zlepšit.
 • Jaká je průměrná cena za pořad? Průměrné náklady na jeden postup v roce byly 137 USD.

VEL

 • Z čeho se skládá? Pokožka se před ošetřením vyčistí LED strojkem. Vyzařuje kombinaci bílého, červeného a modrého infračerveného světla. Bílá proniká nejhlouběji a působí na tón pleti, červená stimuluje tvorbu kolagenu a modrá zabíjí bakterie akné.
 • Co to dělá pro vaši kůži? Léčba může bojovat proti aktivnímu akné a působí protizánětlivě. Je ideální pro citlivou pokožku a jeho výhody by měly být patrné již po jednom sezení.
 • Na jaký typ akné to nejlépe funguje? Tento typ světelné terapie je účinný hlavně při akné.
 • Jaká je průměrná cena za pořad? Ceny mohou začínat na 35 dolarech a dosahovat téměř 200 dolarů.

Zesvětlení

 • Z čeho se skládá? Využívá směs kyselých peelingů, masek a sér s obsahem antioxidantů, jako je vitamín C. Délka jejich působení závisí na typu a stavu vaší pleti.
 • Co to dělá pro vaši kůži? Používané produkty jsou zaměřeny na snížení zabarvení, které zanechává akné. Děje se tak zpomalením produkce melaninu nebo stimulací exfoliace svrchních vrstev kůže. Zlepšit lze i textura pokožky.
 • Na jaký typ akné to nejlépe funguje? Terčem jsou tmavé skvrny, známé také jako hyperpigmentace.
 • Jaká je průměrná cena za pořad? Mají tendenci být o něco dražší, ceny začínají na 100 dolarech.

enzym

 • Z čeho se skládá? Enzymy jsou přírodní látky, které stimulují regeneraci nových kožních buněk. Často se nacházejí v ovoci a jsou součástí peelingů na obličej.
 • Co to dělá pro vaši kůži? Vrchní vrstvu pokožky tvoří odumřelé kožní buňky obsahující protein keratin. Enzymy ve slupce rozkládají tento protein a zanechávají pokožku hladší a rovnoměrnější.
 • Na jaký typ akné to nejlépe funguje? Enzymové pleťové masky jsou nejlépe vhodné pro depresivní jizvy nebo změnu barvy. Výsledky se mohou lišit, protože enzymy vyžadují pečlivé skladování, aby zůstaly stabilní.
 • Jaká je průměrná cena za pořad? Běžná počáteční cena je kolem 150 dolarů.

Máte dvě možnosti: dermatolog nebo kosmetolog.

Všeobecný dermatolog si poradí s jednoduchými problémy s akné, zatímco kosmetický dermatolog se specializuje na složitější problémy, jako je změna barvy nebo jizvení.

Kosmetičky jsou oprávněny provádět pravidelné ošetření obličeje, peeling a mikrodermabrazi.

Dobrý dermatolog musí být certifikován Americkou akademií dermatologie. Většina států vyžaduje, aby kosmetologové měli také licenci.

Ať už hledáte jakéhokoli specialistu, nezapomeňte mu položit následující otázky:

 • Kolik let praxe máte?
 • Jak často provádíte proceduru, o kterou máte zájem?
 • Můžete mi ukázat fotografie předchozích klientů před a po?

Zeptejte se v okolí a zkontrolujte doporučení online. Ujistěte se, že se cítíte pohodlně a že odborník může odpovědět na všechny vaše dotazy.

Dříve

Zapište si všechny léky, které v současné době užíváte, a svoji obvyklou rutinu péče o pleť.

Když přijedete, budete požádáni o vyplnění konzultačního formuláře. Budou zde dotazy týkající se vaší pokožky, celkového zdraví a současných léků. Tady se tato poznámka hodí.

Ujistěte se, že na vše odpovídáte co nejúplněji a nejúpřímněji a nezapomeňte sdělit svému dermatologovi nebo estetikovi o jakýchkoli konkrétních obavách.

Během

Potom vás převezou do místnosti k ošetření. Některá ošetření obličeje mohou vyžadovat, abyste si složili top a podprsenku, pokud je máte na sobě. Než se budete svlékat, specialista opustí místnost.

Zbývá už jen pohodlně se usadit na posteli s dodanou plachtou nebo ručníkem.

Potom začne vaše tvář. Postup bude záviset na postupu, který jste si vybrali. Ale každý typ začíná dobrým čištěním make-upu a nečistot.

Pokud se jedná o běžnou tvář, můžete očekávat, že budete v místnosti asi hodinu. Ošetření jako mikrodermabraze a LED terapie mohou trvat kratší dobu.

Žádná část obličeje by neměla být bolestivá. Pokud máte pocit nepohodlí, okamžitě to sdělte specialistovi.

Jakmile tvář skončí, zůstanete opět sami, abyste se oblékli.

Po

Před odchodem dostanete pokyny k péči a rady, jak si udržet pokožku takovou, jaká je nyní.

Některé kliniky vám mohou poskytnout možnost koupit produkty, které již byly použity.

Váš dermatolog nebo estetik vám také poradí, kdy se objednat pro kontrolní vyšetření.

Příliš agresivní léčba může akné zhoršit. Mějte na paměti, že intenzivní exfoliace může vést k zarudnutí a otoku.

Totéž platí pro nadměrnou extrakci. Všechny tyto vedlejší účinky může a měl by minimalizovat zkušený dermatolog nebo kosmetolog.

Některé postupy jsou spojeny s několika dalšími riziky. Například každý s akné, kdo má zájem o LED terapii a mikrodermabrazi, by se měl před zákrokem poradit s odborníkem.

Pokud užíváte isotretinoin nebo jste jej užíval během posledních šesti měsíců, mohou se u vás objevit jizvy po mikrodermabrazi.

Méně časté nežádoucí účinky této léčby jsou modřiny, pálení, brnění a citlivost na sluneční světlo.

Po většině ošetření obličeje můžete žít svůj život jako obvykle. Udržování výsledků doma bude zahrnovat začlenění určitých produktů do vaší každodenní rutiny péče o pleť.

Nebuďte agresivní ve svém domácím přístupu. Jemné čištění pomocí produktů, které obsahují málo nebo žádný alkohol, může pomoci předcházet vyrážkám. Peeling lze provádět jednou týdně.

Složitější procedury, jako je mikrodermabraze, mohou vyžadovat, abyste se poté nanesli opalovacím krémem. Opět vám s tím poradí odborník.

Zažíváte-li nový průlom, odolejte pokušení zmenšit se. Místo toho se přihlaste na další setkání a nechte odborníky, aby si udělali svou věc.

Obvykle je rozumné léčit každé dva týdny nebo každý měsíc v závislosti na závažnosti akné.

Většinu obličejových ošetření můžete opakovat doma. Pro ty, kteří nevyžadují stroj, dodržujte následující postup.

 1. Vyčistěte si pleť jemným, nepěnivým čistícím prostředkem. Potom si napařujte obličej, abyste pokožku zjemnili.
 2. Před aplikací masky nebo peelingu použijte AHA nebo BHA tonikum k odstranění nečistot. Na akné je dobré vše, co obsahuje hlínu, jako například Glamglow’s Super Mud Clearing Treatment nebo síru.
 3. Po odstranění masky můžete extrahovat jakékoli viditelné bílé nebo černé tečky. Použijte sterilní extraktor nebo kryt prsty hadříkem a jemně zatlačte.
 4. Hydratace je posledním krokem. Vyzkoušejte šípkový olej na obličej namísto tradičního krému na zklidnění pokožky.

Mikrodermabrazi nebo LED ošetření můžete vyzkoušet i doma.

Osobní nástroj Microderm od PMD trvá několik minut a lze jej používat týdně, zatímco maska ​​na akné od Neutrogeny Light Therapy kombinuje červené a modré světlo a může se používat denně po dobu 10 minut.

Než se ponoříte do světa péče o obličej, domluvte si schůzku se svým lékařem nebo dermatologem. Mohou vám poradit nejlepší postup léčby a jakým kosmetickým přípravkům se vyhnout.

Při jakémkoli ošetření obličeje je důležité pochopit, že z místnosti neodejdete s čistou pokožkou.

Tyto léčby jsou určeny k boji proti akné nebo ke zlepšení zbytkových účinků stavu v průběhu času. Může trvat více než jedno sezení, než pocítíte účinek.

I když některé kosmetické úpravy lze provést doma sami, možná nedosáhnete stejných výsledků jako s profesionálem.

Omezte tedy svá očekávání od domácí kutily, buďte trpěliví a v případě pochybností vždy vyhledejte odbornou radu.

.

Napsat komentář