Krémy na spálení, které ozdraví vaši pokožku| Zdravápleť

23. dubna Krémy na popáleniny, které ozdraví vaši pokožku

Zveřejněno ve 12:00 v Cosmetics by Fabra Communication

Předtím, než prozkoumám, co jsou zač krémy na pálení které nám zahojí pokožku, musíme si ujasnit, o jaký typ popálenin mluvíme. Přestože existují chemické popáleniny způsobené kyselinami, tepelné popáleniny v důsledku nadměrného tepla nebo tření o vysoce kvalitní drsné povrchy, v tomto článku budeme hovořit o podráždění kůže, která lze vyléčit krémy a doma. Tedy ty, které nejsou závažné nebo známé jako I. stupeň. Ty lze léčit doma bez nutnosti konzultace s lékařem, protože postihují jen nejpovrchnější část pokožky. Prakticky se léčí aplikací krémů na popáleniny a kosmetiky.

Co dělat, když se spálíte?

Nejdůležitější věc při popálení je lokální teplota rychle klesá. Co nejdříve přejděte ke kohoutku nebo zdroji chladu. I když se odpojíte od zdroje energie, teplo zůstává na naší pokožce a zhoršuje způsobené škody. Pokud jde o popáleniny za studena, měli byste zvýšit teplotu. Později, když se teplota stabilizuje, můžete aplikovat lokální kortikosteroid a udržovat ránu čistou. Jedním z největších problémů s popáleninami je infekce.

Čemu se vyhnout, když se popálíte

  • Nevybírejte puchýře. Nikdy neodstraňujte kryt blistru. Můžete jej propíchnout, abyste odčerpali tekutinu, ale střecha blistru slouží jako přirozený obvaz, který zabraňuje infekci a podporuje reepitelizaci (jizvení).
  • Nevystavujte úpalu. Záření a teplo by mohly stav zhoršit. Pokud se potřebujete dostat ven, přikryjte jej speciálním obkladem na popáleniny. Předejdete tak i tření, které může oblast poškodit nebo infikovat.
  • Zapomeňte na babské léky. Určitě jste už slyšeli spoustu „domácích triků“ na popáleniny: natřít solí, zubní pastou, máslem či olejem… Zapomeňte na ně. Nejlepší je udržujte ránu čistou a pokud je to nutné, aplikovat lokální antibiotikum a / nebo kortikosteroid, ale nic víc. Ostatní prostředky mohou pomoci infikovat ránu.

Proč je důležité mít popáleniny?

Jelikož obecně dochází k popáleninám způsobeným domácími nehodami v důsledku každodenního života (vaření, mytí nádobí, oprava domácích spotřebičů, úklid domu atd.), všichni jsme jim otevřeni. Jinými slovy, je lepší předcházet než léčit a je lepší mít krém na popáleniny v toaletní soupravě (nebo lékárničce), než zůstat bez ní, když se nám stane malé neštěstí.

Co jsou krémy na popáleniny?

Krémy či masti na popáleniny jsou podle odborníků a velmi obecně ošetřujícími přípravky, které pomáhají regenerovat pokožku postiženého místa, poskytují okamžitou hydrataci a úlevu. Některé jsou antiseptické nebo mají dezinfekční vlastnosti. Všechny se opravují, regenerují a léčí. Musíme hledat krémy, které obsahují aloe vera, vitamín C, čajovníkový olej, šípky, měsíček …

Jaký krém je dobrý na popáleniny? Jaké složky by měl obsahovat?

K ošetření popálenin často se používají kortikosteroidykteré zmírňují zánět a jsou velmi užitečné v počáteční fázi, a antibiotika, ke snížení rizika infekce.

Při popáleninách prvního a druhého stupně, které jsou povrchové, můžete aplikovat Kyselina hyaluronová k udržení hydratace, termální voda (úleva od bolesti), síran měďnatý Y síranu zinečnatého, glukonát od měď a zinek, mangan (všechny antibakteriální), sulfadiazin stříbrný, pantenol a centella asiatica, měsíček (úleva od bolesti) nebo niacinamid.

V případě již zhojených popálenin, přísady jako např. silikon (hydratuje, zjemňuje, uklidňuje a uklidňuje), vitamín E (zjemňuje, čistí a pomáhá při hojení), kyselina hyaluronová (zlepšuje texturu pokožky a vybledne jizvy), epidermální růstové faktory a peptidy, fytosteroly (všechny urychlují zotavení po zranění), Asijská jiskra (léčení), PANTENOL (regenerace), bambucké máslo (opravář buněk), brier (změkčovač a zvlhčovač) atp. Po několika týdnech hojení můžeme začít s aplikací retinol (stimuluje obnovu buněk, urychluje hojení a odstraňuje následky) k opravě pokožky.

Nejlepší krémy na popáleniny

Udělal jsem to výběr krémů na popáleniny z lékárny, které vám pomohou léčit ty povrchové. Vždy máte jednu po ruce na to, co se může stát. Je lepší předcházet…

z Avène

© Avène Cicalfate Cream (9,75 EUR)

Tato mast je tři v jednom účinný při popáleninách: opravuje, zklidňuje a zabraňuje infekci.Jak to děláš? Vytvoření ochranného filmu na lézi, který podporuje regeneraci poškozené tkáně. Kromě toho bojuje proti rozvoji choroboplodných zárodků a zklidňuje podráždění díky termální vodě Avène přítomné v jeho složení.

Přes egyptskou magii

© Egyptský magický krém (39,95 EUR)

Tato pleťová emulze je speciálně vyvinuta pro léčit spáleniny od slunce, povrchové popáleniny I. a II. stupně. Jeho složky zvlhčují a chrání spálený povrch, poskytují pocit úlevy a podporují hojení.

De Rilastil

© Rilastil uklidňující emulze na popáleniny (6,50 €)

Tato mast je ideální pro péči o popáleniny a také pro suchou, citlivou a podrážděnou pokožku. Jeho formulace aktivuje regenerační procesy pokožky a má velkou léčivou, uklidňující a hydratační sílu Okamžité.

společnosti Eucerin

Eucerin Aquaphor tělová mast ve spreji (19,94 eur)

Díky svému sprejovému formátu nabízí tato kúra příjemný chladivý efekt v dané oblasti. Je to dobrá volba pro usnadňuje chlazení popálenin a zabraňuje dalšímu poškození. Navíc na popáleninách vytváří ochranný film, který udržuje místo čisté a hydratované.

sítě ISDN

© Krém ISDIN Nutraisdin (7,99 €)

Tento krém kombinuje aktivní antiseptické, adstringentní, regenerační a hydratační složky (40% oxid zinečnatý, glycerin, dexpantenol a bambucké máslo), které neutralizují enzymy zodpovědné za podráždění pokožky.

Časopisy

© Regenerační gel na popáleniny (1,50 €)

Obohacený o D-panthenol, aktivní složku, která se rychle vstřebává kožními buňkami, aby ji obnovila. Regenerační gelové časopisy zklidňuje podráždění a popáleniny poškozené pokožky, zlepšuje její stav.

Přes sedermu

© Sesderma Aloe Gel (12,55 €)

The Aloe vera Je to jedna z nejlepších bylin na popáleniny. Gel, který se získává z rostliny, má velmi prospěšné vlastnosti pro pokožku, což z něj činí vynikající přírodní lék.

Martina Gebhartová

© Martina Gebhardt měsíčkový krém (9,39 €)

The měsíček Má velkou léčivou sílu a antiseptikum, kromě toho regeneruje pokožku a produkuje kolagen Co je to Důrazně se doporučuje k hojení ran, ošetřování jizev, popraskaných rukou a nohou, spálené kůže nebo akné, vředů v ústech a ekzémů.

Od KIEHL’S

© KIEHL’S Cream (39,00 €)

Jedním z hlavních rizik popálenin je infekce. Tento krém je speciálně indikován pro popáleniny kůže, zejména pro ty, kterým hrozí infekce. mimo, jeho obsah v bambuckém másle a jojobě zlepšuje vzhled a hydrataci pokožky a usnadňuje hojení.

Ozdraví vaši pokožku, takže je máte vždy doma.

Napsat komentář