Kompletní průvodce holením nohou – protože je to těžší, než to vypadá

Pokud jste zde, protože se chcete dozvědět více o Kompletní průvodce holením nohou – protože je to těžší, než to vypadá

.

Zvedněte ruce, pokud vám první zkušenost s holením nohou nepřipadala jako reklama na růžový a lesklý holicí strojek, ale spíše ukvapený a jakýsi krvavý trapas s otcovým holicím strojkem za zamčenými dveřmi koupelny.

Vaše holicí schopnosti se od té doby pravděpodobně zlepšily. My vám ale prozradíme, jak zvládnout další úroveň holení, peklo, hladké oholení.

Všechno je to o módě a akceptování různých úrovní nahoty.

Až do začátku 20. století se odstraňování chloupků dělalo pouze na odhalené kůži, kterou byla za starých časů tvář, krk a někdy – ach! – předloktí.

Rychle vpřed do 20. let 20. století: spodní lemy sahaly po kolena a odstraňování chloupků sahalo pod kolena. Trend k bezsrstým nohám se během několika následujících let zintenzivnil (ha!) a zeslábl.

Ve 40. letech minulého století byly nohy bez chloupků standardem pro „dámy“ (existují uvozovky „tvrdý vzduch“, protože nohy si neholí jen ženy).

Existuje nekonečné množství zařízení na holení nohou. Protože žiletky a bezpečnostní břity vyžadují určité zvyknutí a obvykle nejsou vhodné na holení mimo obličeje, zaměříme se na obvyklé podezřelé: kazety, elektrické holicí strojky a spotřební materiál na jedno použití.

Kazetové holicí strojky

Kazetové holicí strojky jsou nejoblíbenější volbou pro holení nohou, protože často poskytují co nejblíže možné oholení. Mají jednorázové „hlavy“ – takové jsou nábojnice – se třemi až šesti čepelemi.

Agilní kazety jsou oblíbené, protože jsou schopny klouzat po obrysech.

Při výběru kazetového holicího strojku platí, že čím více čepelí a čím blíže k sobě, tím lépe pro hladké oholení s menším počtem řezů.

Elektrické holicí strojky

Elektrické holicí strojky mohou být kabelové nebo bezdrátové, na baterie nebo dobíjecí. Už nevypadají jako objemné, hlučné holicí strojky s automatickým zaostřováním, které používal váš dědeček, ale rozhodně jsou výkonnější než běžné holicí strojky.

Pokud je vaším cílem rychlost, vyhraje elektrický holicí strojek. Skryté čepele pokrývají při každém průchodu více půdy a je méně pravděpodobné, že přeříznou kůži.

Jen mějte na paměti, že nedostatek přímého kontaktu mezi břity a pokožkou znamená, že ani při vícenásobném průchodu se nikdy neoholíte tak, jako byste to udělali s manuálním holicím strojkem.

Jednorázové žiletky

Jednorázové holicí strojky byly kdysi každodenní možností, ale nyní jsou lépe uloženy pro zoufalé situace, jako je holení na toaletě čerpací stanice při improvizovaném výletu na pláž.

Zvládnou to, jen ne tak dobře jako holicí strojky. Mají méně čepelí, které se po pár použitích vyhodí.

To znamená, že pokud dáváte přednost nebo si můžete dovolit jednorázové holení, pomocí správné techniky (viz níže) vám pomůže dosáhnout lepšího a méně nepříjemného oholení.

Vyhledávání Google pro „jak si oholit nohy“ přináší více než 51 milionů výsledků. Vause! Odpověď na otázku, kterým směrem si oholit nohy, je rozdělena. Někteří lidé jsou #TeamWithTheGrain a jiní jsou #TeamAgainstTheGrain.

Co je tedy správné?

Abychom to objasnili, oslovili jsme Maggie Sullivan, MD, dermatoložku a konzultantku společnosti Royal zabývající se péčí o tělo. Ukazuje se, že oba směry jsou správné, v závislosti na více věcí.

„Technicky si nohy můžete holit ve směru růstu chloupků nebo proti nim. Při rozhodování je ovšem třeba zvážit několik důležitých faktorů, jako je tloušťka vašich vlasů, struktura vlasů a to, jak vaše pokožka obvykle reaguje na žiletku,“ říká Sullivan.

„Přestože může být holení proti směru růstu chloupků efektivnější, kompromisem je často podráždění pokožky a zarůstání chloupků. Pokud nejste jedním z mála šťastlivců, kteří to nezažili, pravděpodobně budete chtít jít se zrnem.“

Jste připraveni na to, aby vaše chodidla byla jemná a hladká jako dětská? Přejděme k byznysu!

Co budete potřebovat

 • žiletka
 • krém na holení (pokud se chystáte na kartuši)
 • pleťová voda

Jak se holit

 1. Navlhčete pokožku teplou vodou, abyste otevřeli póry a zjemnili pokožku a vlasy.
 2. Udělejte si peeling pomocí lufy nebo tělového peelingu, abyste odstranili odumřelou kůži, která může ucpat žiletku.
 3. Používáte-li holicí strojek, naneste krém na holení, aby břity hladce klouzaly po pokožce.
 4. Oholte si nohu nejdříve ve směru růstu chloupků a poté, chcete-li, v opačném směru.
 5. Po každém průchodu čepele opláchněte, abyste zabránili ucpávání kůží a vlasy.
 6. Opláchněte si nohy teplou vodou, abyste odstranili zbytky holicího krému a chloupky. Potom přidejte studenou vodu, abyste uzavřeli póry. (Nevyhnutelné, pokud používáte samoopalovací přípravek, který se může usadit v otevřených pórech a vypadá nerovnoměrně. Wow!)
 7. Pohlaďte nebo osušte si čerstvě oholené nohy, abyste předešli zarudnutí a podráždění.
 8. Naneste pleťovou vodu, ideálně se zklidňujícím zvlhčovačem, jako je aloe vera.

Tady jak se orientovat v těch těžkých místech, kde je kůže tenčí nebo těžší dostupná.

Lap

Kolena obvykle nejsou pokryta vlasy, ale jsou známé tím, že po holení a řezných ranách způsobují zuřivost.

Ohněte koleno jen natolik, abyste si napnuli pokožku, abyste se oholili hladší a vyhnuli se záhybům, o které by se žiletka mohla zachytit.

Zadní strana stehen

Při holení zadní části stehen vám vaše zrcadlo pomůže víc než Pilates.

Postavte se před zrcadlo nebo použijte ruční zrcadlo, abyste viděli, kde jsou vlasy a kterým směrem rostou, co se, upřímně řečeno, obvykle děje v obou směrech.

Potom se postavte nebo posaďte – pokud stojíte pevně, abyste se vyhnuli sklouznutí nohy nebo žiletky. Potom se začněte holit podle růstu chloupků.

Kotníky

Effinovy ​​kotníky. Lehce se pořežou, zraní a krvácejí.

Zvedněte nohu na okraj vany nebo sprchové lavice pro rovnováhu a snadnější přístup. Potom tuto oblast pomalu oholte, přičemž dávejte pozor zejména na kotníky a kolem zad.

oblast bikin

Oblast bikin je posledním místem, kde byste chtěli svědit jako žiletka nebo zarostlé chloupky, proto je třeba věnovat zvláštní pozornost.

Zhluboka se nadechněte a udělejte následující:

 1. Stravte několik minut navíc namáčením oblasti, abyste zjemnili drsnou pubis.
 2. Naneste krém na holení a holte ve směru růstu chloupků, ne proti nim.
 3. Používejte pomalé a plynulé pohyby.
 4. Pokud máte koule, které se pokoušíte oholit nebo zastřihnout, jemně stáhněte pokožku, abyste se vyhnuli pořezání.
 5. Aplikujte sérum nebo olej po holení, abyste předešli zarudnutí a drsnostem, jako například koncentrát zarostlé srsti.

Pro informaci: Existují nástroje vyrobené speciálně pro oblast bikin, jako je Schick Hydro Silk TrimStyle Shaver a Bikini Trimmer.

Několik dalších tipů, které vám pomohou rozloučit se s vynechanými chloupky a potenciálně bolestivými neúspěchy:

 • Žiletku často vyměňujte. Pokud je váš holicí strojek matný, rezavý nebo pokrytý špínou, která se obtížně myje, existuje vyšší riziko podráždění, pořezání a infekcí.
 • Před holením si zastřihněte dlouhé chloupky. Pokud máte dlouhé vlasy, upravte je nejprve elektrickým zastřihovačem a poté kazetovým holicím strojkem.
 • Ráno se neholte jako první. Zadržování tekutin během noci může způsobit, že chloupky ustoupí do folikulů, což ztěžuje hladké oholení.
 • Žiletku správně vyčistěte a uskladněte. Abyste předešli bakteriím a rzi, holicí strojek vždy ihned po použití opláchněte a uskladněte ve svislé poloze na čistém a suchém místě.

Správné nástroje jsou klíčem ke správnému provedení jakékoli práce.

Chcete-li zlepšit své dovednosti při holení, vyzkoušejte jeden z těchto nejlépe hodnocených holicích strojků:

Zde jsou naše nejlepší elektrické výběry:

Pokud se rozhodnete, že odstraňování chloupků je pro vás to pravé, pomocí ostrého holicího strojku, krému na holení a trochy sádla na lokty na odstranění odumřelé kůže bude vaše oholení hladší než pyré. Naneste trochu hydratačního krému a máte hotovo.

.

Napsat komentář