Komedogenní a nekomedogenní oleje

O kosmetiku jsem se začala zajímat, když mi do života přišlo akné a musela jsem začít starat o svou velmi mladou pleť.

Kolem akné koluje mnoho mýtů. Jeden z nich věc je nelze použít oleje nebo máslo na pleti, neboť vystupuje více pupínků. Takže, jak si dovedete představit, žádný olej se mé tváře nedotkl ze strachu, že by se mi na pleti rozmnožily ty otravné pupínky.

Postupem času jsem zjistil, že to není úplně správné a to existuje mnoho olejů, které mohou používat všechny typy pleti bez rizik, i ty nejmastnější či náchylné k akné.

Co znamená komedogenní?

Myslím si, že je důležité tento pojem objasnit. Mnohé z vás budou unavené ze čtení všemožné kosmetiky na etiketách, ale pro ty, kteří nevědí, co to je, je vysvětlení jednoduché. Jsem všelijaký produkty, které ucpávají póry a proto podporuje vzhled pupínků, černých teček nebo komedony (které mu dali jeho jméno), které jsou slavnými obilovinami a které definuje Wikipedia Takže.

Tuky a oleje vzhledem k jejich povaze jsou některé ze složek, které jsou nejblíže pojmu komedogen.

A Mastná nebo aknózní pleť může používat oleje třídy 0 až 2Všechny výše uvedené jsou podezřelé, že způsobují určitá ohniska akné a pupínků.

Když je vaše pleť mastná nebo se sklonem k akné, doporučuje se, aby všechny produkty, které používáte ve své každodenní rutině, nesly frázi „nekomedogenní“. Těmito dvěma slovy laboratoř garantuje, že se jedná o přípravek, který nezpůsobí zmnožení kožního mazu na pokožce a že se vám tedy nebudou dělat pupínky.

Z tohoto důvodu a díky množství otázek, které mi kladete prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí, jsem se rozhodl udělat úplný seznam olejů a tuků, které jsou o komedogenní pro pokožku, a tak se k ní můžete uchýlit pokaždé, když vás přepadnou pochybnosti.

Seznam komedogenních a nekomedogenních olejů a tuků

Než začnu rozebírat celou tabulku, musím vám to vysvětlit existují různé stupně klasifikace, zda je olej komedogenní nebo ne. Tato klasifikace není přesná a je poněkud přibližná, abychom věděli víceméně stupeň komedogenity produktu.

Používají se čísla od 0 do 5bytí nulová nejnižší komedogenní úroveň Y pět ten, který představuje oleje z větší kapacita komedogenní.

Roztřídím tedy ty nejběžnější oleje a ty, které se nejčastěji vyskytují mezi složkami naší kosmetiky nebo které nejčastěji používáme samostatně.

Jak jste si mohli všimnout, v tabulce nejsou jen rostlinné oleje, ale přidali jsme je parafín (minerální olej) příp vazelína protože jsou dva Ropné produkty ale co V žádném případě neovlivňuje vzhled více než jednoho akné a že patří do méně komedogenní skupiny.

Je také třeba objasnit, že ačkoli jde o standardní seznam, každá pleť je jiná, a proto mohou existovat „nekomedogenní“ oleje, které sice lze použít na mastnou pleť, ale mnohé z nich je netvoří. přijmout je a dostat akné.

Napsat komentář