Koloidní ovesné vločky: Co přesně jsou koloidní ovesné vločky a jak mohou pomoci vaší citlivé pokožce?– Tipy, jak pečovat o vlasy

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Koloidní ovesné vločky: Co přesně jsou koloidní ovesné vločky a jak mohou pomoci vaší citlivé pokožce?

.

Co jsou koloidní ovesné vločky?

Koloidní ovesné vločky jsou mleté ​​ovesné vločky, které byly přeměněny na tekutinu, aby se mohly lépe absorbovat přes pokožku. Koloidní ovesné vločky se používají v produktech péče o pleť, protože pomáhají hydratovat pokožku, zklidňují podráždění a léčí ekzémy a dermatitidu.

Koloidní ovesné vločky se obvykle používají ke zlepšení hydratace a hydratace pokožky. Tradičně je důležitou součástí léčby ekzémů, ale nové využití našel i při uklidňování podráždění spojeného s produkty péče o pleť. Složky jako AHA, BHA a retinoidy mohou dráždit pokožku a narušovat přirozenou bariéru pokožky, koloidní ovesné vločky mohou pomoci toto podráždění snížit.

divize

Koloidní ovesné vločky

Dobré: Pomáhá snižovat podráždění a svědění. Pomáhá také snižovat ztráty vody a chránit pokožku před poškozením a porušením ochranné bariéry.

ne tak dobré: V závislosti na úrovni podráždění a citlivosti, kterou zažíváte, dokonce i koloidní ovesné vločky mohou způsobit štípání a pálení.

Pro koho to je? Všechny typy pleti, kromě těch, u kterých je známa alergie.

Synergické složky: Funguje dobře s většinou složek.

Sledujte: Pokud jste alergičtí na oves, je nejlepší vyhnout se koloidním ovesným vločkám.

Jaké jsou výhody koloidních ovesných vloček?

Většina hlavních výhod koloidních ovesných vloček je chránit, zvlhčovat a zklidňovat pokožku se zaměřením na udržení zdraví přirozené bariéry pokožky.

Chrání pokožku

Koloidní ovesné vločky podporují zdraví kožní bariéry. Kožní bariéra se skládá z několika prvních vnějších vrstev kůže, mastných kyselin, ceramidů a cholesterolu, které pomáhají zadržovat vlhkost a vodu v pokožce. Často, když je pokožka podrážděná, nadměrně šupinatá nebo zanícená, může být kožní bariéra narušena. To umožňuje, aby vlhkost na bázi vody lehce opouštěla ​​pokožku, čímž se snižuje její schopnost udržovat přiměřenou hladinu vody. Tento proces se nazývá transepidermální ztráta vody nebo TEWL.

Uklidňuje

Koloidní ovesné vločky se používají zejména pro své uklidňující vlastnosti, zejména při podrážděné nebo narušené kožní bariéře. Jeho uklidňující vlastnosti pocházejí z jeho schopnosti zadržovat vlhkost a působit jako změkčovač pokožky, který uklidňuje zarudnutí a zmírňuje svědění. Také se věří, že koloidní ovesné vločky mohou mít také mírný protizánětlivý účinek na pokožku. Může to být způsobeno fenoly, které jsou přirozeně přítomny v ovsu, který se používá k výrobě ovesných vloček. Fenoly mohou dokonce pomoci snížit UV záření. I když neměňte opalovací krém na koloidní ovesné vločky, je to jen mírný účinek.

Je bezpečné používat koloidní ovesné vločky, pokud nemáte lepek nebo celiakii?

Ano, koloidní ovesné vločky jsou bezpečné pro celiakii a lidi s nesnášenlivostí lepku. Výzkum naznačuje, že tělové produkty obsahující lepek jsou problémem pro lidi s celiakií jen tehdy, když se konzumují velké množství produktu. Jelikož celiakie i intolerance lepku jsou střevní stavy, výrobek obsahující lepek by se musel požít, aby způsobil nějaké poškození.

Neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že lepek může být absorbován přes kůži, což způsobí reakci nebo zvýšení zánětlivých markerů v krvi. Někteří lidé s celiakií mohou pociťovat typ dermatitidy, který je způsoben spíše konzumací lepku než lokální expozicí.

Je koloidní ovesná kaše bezpečná?

Studie publikovaná v International Journal of Toxicology hodnotila bezpečnost ovesných produktů. Revizní studie zkoumala některé z koloidních ovesných produktů, ze kterých byly odvozeny Avena sativa, specifická odrůda ovsa. Přezkum dospěl k závěru, že existují omezené důkazy, které by naznačovaly, že ovesný produkt způsobuje podráždění, citlivost nebo toxické vedlejší účinky a je bezpečný při současně indikovaných použitích a koncentracích.

Bibliografie:
Sobhan M, Hojati M, Vafaie SY, Ahmadimoghaddam D, Mohammadi Y, Mehrpooya M. Účinnost koloidního ovesného krému 1% jako přídavné terapie při léčbě chronického ekzému rukou: dvojitě zaslepená studie. Clin Cosmet Bada Dermatol. ; 13: 241-251. Zveřejněno 25. března
Reynertson KA, Garay M, Nebus J, Chon S, Kaur S, Mahmood K, Kizoulis M, Southall MD. Protizánětlivý účinek koloidních ovesných vloček (Avena sativa) přispívá k účinnosti ovsa při léčbě svědění spojeného se suchou, podrážděnou pokožkou. J Drugs Dermatol. 14. ledna (1): 43-8.

Napsat komentář