kolagen. Kosmetické vlastnosti pro pokožku

The kolagen Jedná se o protein, který se přirozeně nachází v našem těle a je součástí naší pokožky. Je zodpovědný za dodává dermis pevnost a hladkost vykonávající funkci „lepidla“.

Od 25. roku života ho začínáme ztrácet, protože syntéza kolagenu neprobíhá tak rychle.

Co je kolagen ak čemu slouží?

Místní aplikace této aktivní složky zajistí hydratace a ochrana před vnějšími vlivy který napadá kůži. Jelikož jde o velkou molekulu, bude účinná jen v těch nejpovrchnějších vrstvách. Z tohoto důvodu mnozí odborníci doporučují jiné typy účinných látek, které stimulují syntézu kolagenu, protože tímto způsobem pečujete nejen o vnější vrstvu, ale zlepšujete i nejhlubší.

Vlastnosti kolagenu v kosmetice

  • zvlhčovače
  • Podporuje absorpci a zadržování vody

Osobně si myslím, že je to hodně kolagen účinnější v nutrikosmetice. Odkdy se spolkne, lépe se dostane do vnitřních tkání. V současnosti je na trhu mnoho kolagenových doplňků. V některých případech je smíchán s dalšími složkami, jako je hořčík nebo vitamín C a lze jej zakoupit ve formě kapslí nebo prášku.

hydrolyzovaný kolagen pro pokožku

Požitý kolagen dosáhne obnovy pokožky zevnitř, funkci, kterou lokální kolagen nedokáže splnit kvůli velké velikosti molekuly, takže zůstává jen na povrchu a poskytuje hydrataci.

Kolagen to koupit v kapslích nebo prášku je obvykle hydrolyzovaný kolagen, tedy kolagen rozložen tak, že je lehce stravitelný. Získává se z kostí a chrupavek dobytka, i když existuje i jiná varianta mořského původu, která pochází ze šupin a hrotů a prý se doporučuje více než obvykle.

Uvnitř kapslí je mnoho značek, které prodávají tento hydrolyzovaný kolagen. Ty, které doporučuji jsou:

Hydrolyzovaný mořský kolagen Drasanvi Colmar s hořčíkem, kyselinou hyaluronovou a vitamínem C.

Pro mě Colmar je jednou z nejlepších značek kolagenu. Je velmi kompletní, protože kromě toho, že obsahuje a hydrolyzovaný mořský kolagen (který je podle odborníků nejlepší, protože ho tělo snáze stráví) obsahuje kyselinu hyaluronovou, hořčík a vitamín C, díky čemuž je tento produkt kompletním doplňkem stravy, který nám pomůže zlepšit funkci kloubů, vytvoří kolagen na oddálení stárnutí chrupavek, kostí a kůže.

cena: 8 € (přibližně)

Přímý odkaz

Kolagen s hořčíkem od Ana María Lajusticia

Toto je jeden z nejznámějších kolagenů, ale zároveň i ten, který funguje nejlépe. V tomto případě je to jednoduše kolagen hydrolyzovaný spolu s hořčíkem. Tento kolagen je na rozdíl od předchozího prasečího nebo hovězího původu.

Jeho kombinace s hořčíkem je každodenním příspěvkem potřebným k udržení zdraví našich kostí, chrupavek a šlach. Tyto kontejnery rodinné velikosti jsou také ideální, neboť jsou hospodárnější.

Cena: 29 € (přibližně)

Přímý odkaz

Který je nejlepší kolagen

Na otázku, který kolagen je nejlepší, bych odpověděla, že je v kapslích nebo prášku. A pokud jde o mořský kolagen, tím lépe.

Tak jako ostatní kosmetické aktivní složky stimulují syntézu kolagenu v hlubších vrstvách, kolagen samotný zůstává jen na povrchu. Z tohoto důvodu, když naleznete kolagen v INCI kosmetického výrobku, měli byste vědět, že jeho funkcí bude hydratovat a chránit dermis, ale v žádném případě nebude redukovat vrásky.

Ti, kdo chtějí ošetření proti stárnutí, se budou muset uchýlit k jiným aktivním složkám, jako je retinol nebo vitamín C, které aktivují přirozenou produkci kolagenu v pokožce a které to udělají ve všech vrstvách stratum corneum.

Přesto jsou na trhu různé krémy, které obsahují kolagen a používají se ke zlepšení hydratace naší pokožky:

Xhekpon krém proti vráskám

Je to možná jeden z nejznámějších krémů všech dob. Důvodem bylo, že se říkalo, že tento krém byl ten, na který byla Isabel Preisler tak mladá a pravdou je, že to byl dobrý nárok. Pravdou je, že je to naprosto základní krém, ale s dobrým INCI, ve kterém je jasně vidět velké množství kolagenu.

cena: 8 € (přibližně)

Přímý odkaz

Buďte Matriskin Collagen

Ano, BT se mi také nelíbí. Značka Matriskin je velmi dobrá, protože spojuje kosmetiku s farmacií s vysokoúrovňovými formulacemi, s nimiž jsou pozorovány výsledky.

cena: 2499 Kč

Přímý odkaz

Chcete-li znát mou oblíbenou kolagenovou kosmetiku, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a řeknu ti jaká je pro mě nejlepší kosmetika.

A pokud vás více zajímají recenze produktů, měli byste si přečíst demontážní etikety, které jsme krému Lidl věnovali 😉

Napsat komentář