Kokosový olej na obličej: jak jej používat? ⁇

The Kokosový olej Je to jeden z trendových přírodních produktů díky svému mnohočetnému použití. Používá se v potravinách, ale je dobrý také na obličej a vlasy.

Ve skutečnosti existuje mnoho celebrit, které tvrdí, že tomuto přírodnímu oleji na péči o pleť věří. Kokosový olej se získává lisováním nebo extrakcí za studena z dužiny kokosového ořechu (Cocos nucifera).

Obsahuje nasycené mastné kyseliny, jako je laurová, myristová a palmitová, jakož i vitamíny E a K. Je to výborná kúra proti stárnutí, ačkoli má i jiné využití.

Výhody kokosového oleje pro obličej

Hydratační vlastnosti: Díky vysokému obsahu mastných kyselin je kokosový olej výborným hydratačním prostředkem na obličej. Je ideální pro hydrataci nejsušší pokožky a také atopické pokožky.

Antioxidační vlastnosti: Kokosový olej bohatý na vitamín E, který je antioxidantem, chrání pokožku před volnými radikály, které způsobují vrásky a předčasné stárnutí, takže je také spojencem proti stárnutí.

Bojuje proti akné: Kokosový olej má antimikrobiální, antibiotické a protizánětlivé vlastnosti, takže pomáhá při úlevě od akné. Nesmíme však zapomínat, že jde o komedogenní produkt, tedy může ucpávat póry.

Zklidňuje pokožku: Díky svým protizánětlivým vlastnostem se kokosový olej používá také ke zklidnění podráždění, jako je dermatitida.

Chrání před slunečním zářením: blokuje UVA paprsky a navíc díky své regenerační síle slouží ke zklidnění a zklidnění pokožky po slunění.

Kontraindikace kokosového oleje na obličej

Kokosový olej je sice výborným spojencem pro výživu suché pokožky, ale kromě poškozených vlasů je třeba při jeho používání zvážit i jistá opatření.

Jen pro mastnou pleť se sklonem kakné třeba použít zředěný kokosový olej. Jak už jsem zmínila, jde o komedogenní produkt, čili může ucpávat póry, což by komplikovalo akné. Je také vhodné používat jej v malých dávkách, aby tento typ pleti nezasytil.

Na druhé straně, pokud se použije jako Očista, zbytky by měly být odstraněny později pomocí jiného produktu pro hygienu obličeje. Není vhodné jej používat jako jediný čistící prostředek.

Před aplikací na obličej proveďte test na alergii na jinou oblast těla, například na paži, protože pokud jste alergičtí, může způsobit zarudnutí a svědění.

Jak používat kokosový olej na obličej

Pokud se zvážíte použít kokosový olej na obličej Zde jsou nejlepší způsoby aplikace:

Jako první krok při dvojím čištění

Kokosový olej je vynikající čistící prostředek, který vám pomůže odstranit kosmetiku, UV filtry, znečištění a jiné částečky nečistot. Je však nezbytné jej vždy použít jako první krok při dvojím čištění.

To znamená, že potom použijte další čisticí prostředek na vodní bázi k odstranění zbytků oleje z obličeje.

Ca je tvář

Pokud je vaše pokožka velmi suchá, doporučujeme použít kokosový olej jako sérum. Po očištění obličeje naneste 4-5 kapek tohoto rostlinného oleje na celý obličej a jemně masírujte, dokud se úplně nevstřebá. Využijte příležitosti masírovat si tvář svitkem jadeitu.

Přidání několika kapek do krému na obličej

Dalším způsobem, jak využít výhod kokosového oleje na tváři, je aplikovat několik kapek do běžného krému. Můžete jej používat ve dne i v noci.

jako balzám na rty

Kokosový olej je také dobrým spojencem pro zvlhčení rtů díky svým výživným vlastnostem.

jako maska

Tento multifunkční olej je také vynikající přírodní složkou pro přípravu domácích masek, jako jsou ty, které navrhujeme níže.

Pleťové masky s kokosovým olejem

Sdílíme s vámi dva jednoduché recepty, pomocí kterých si masky připravíte doma kokosový olej na obličej.

Pleťová maska ​​z kokosového oleje pro suchou pleť

K jeho přípravě potřebujete dvě lžičky čistého kokosového oleje, lžičku medu a polovinu avokáda. Avokádo rozdrtíme vidličkou a přidáme med a kokosový olej. Naneste na čistý obličej, nechte působit 15-20 minut a odstraňte teplou vodou.

Tato maska ​​je velmi výživná, takže je ideální pro navrácení hydratace a šťavnatosti suché a mdlé pleti.

Pleťová maska ​​z kokosového oleje pro mastnou pleť

Ingredience: půl lžíce čistého kokosového oleje, lžíce přírodního jogurtu a půl lžíce citrónové šťávy. Smíchejte 3 a naneste na čistou pokožku a nechte působit 15 minut.

Po uplynutí této doby odstraňte teplou vodou. Tato maska ​​je ideální pro mastnou pleť, neboť pomáhá odlupovat a čistit póry bez vysušení obličeje.

Další články o esenciálních olejích

Napsat komentář