Kokosová voda na pleť: Co říkají odborníci– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Andrea S. doporučuje:

Kokosová voda: je opravdu lektvarem života? Nedávný nárůst popularity tohoto nápoje přitahuje mnoho zvědavců na jeho dlouhý seznam zdravotních a kosmetických výhod. Ve snaze zjistit pravdu jsem požádal odborníky, aby rozebrali některé z těchto tvrzení, zejména o kokosové vodě na pokožku.

1. Kokosová voda je bohatá na živiny, ale možná je nebudete moci všechny vstřebat.

Kokosová voda je organický produkt bohatý na živiny a vitamíny. Registrovaná výživová poradkyně Stacey B. Schulman, MS, RDN, CEDRD, CDN označuje vitamín C, který pomáhá při tvorbě kolagenu. Kokosová voda obsahuje také vitamíny A a K a je „výborným zdrojem vitamínů B-komplexu“. Antioxidanty jsou životně důležitou složkou, neboť budou pracovat na odstranění toxinů z těla. Kromě bílkovin a železa má kokosová voda vysoký obsah draslíku, který podle Schulmana podporuje rovnováhu hydratace a vápníku, který podporuje růst pokožky. Dr. Erin Gilbert, MD, PhD, certifikovaná dermatologka, říká, že pro systematické vstřebávání živin z kokosové vody si musíme udržovat zdravá střeva.

2. Kokosová voda může pomoci v boji proti akné.

Schulman vysvětluje, že kokosová voda „působí protizánětlivě, detoxikačně a antimikrobiálně – to vše působí na snížení výskytu akné“. Kromě toho poznamenává, že „kokosová voda může snížit přebytečný maz na kůži, což snižuje vyrážky.“

3. Kokosová voda obsahuje vlastnosti proti stárnutí.

Dr. Gilbert říká, že vitamíny v kokosové vodě „prokázaly, že snižují rychlost stárnutí pokožky, což umožňuje pokožce efektivněji se opravovat a zotavovat.“ Přítomné proteiny (cytokiny) jsou zodpovědné za povzbuzení růstu buněk a aktivaci buněk. Kromě toho Schulman poukazuje na vitamin C, který může chránit a opravovat poškození způsobená sluncem.

4. Při použití na pokožku kokosová voda čistí a hydratuje.

Kokosová voda má neuvěřitelné hydratační vlastnosti a je velmi účinná jako čistící prostředek. Jak poznamenává doktor Gilbert, „mnoho lidí není správně hydratováno“, což má mimořádně nepříznivé účinky na pokožku (suchost, svědění, tmavé kruhy, jemné linky). Kokosová voda hydratuje přirozeně, bez přidání přebytečného oleje, a jak říká Schulman, přítomnost draslíku pomáhá vyrovnávat hydrataci tekutin a hladiny elektrolytů v těle.

5. Konzumace kokosové vody může inspirovat k dalším zdravým návykům.

Konzumace kokosové vody je zdravý zvyk, který, jak vysvětluje Dr. Gilbert, může inspirovat ke zdravějšímu chování. Říká: „Lidé se díky tomu vzdálí od nápojů, které mají vyšší obsah cukru“ a pijí více vody, což je často přímo spojeno se zdravější výživou pokožky.

Poznámka: Může být příliš mnoho dobrých věcí.

Dávejte si pozor, kolik kokosové vody vypijete. Jak zdůrazňuje Schulman, „pití příliš velkého množství kokosové vody by mohlo zvýšit hladinu cukru v krvi.“ Také vysoké hladiny draslíku (alias hyperkalemie) jsou velmi nebezpečné a mohou vést k život ohrožujícímu srdečnímu onemocnění.

Napsat komentář