Kofein a jeho kosmetické vlastnosti na kůži

Kofein je látka, která při požití nejen stimuluje nervový systém, ale při aplikaci na pokožku má také kosmetické účinky.

INCI: Kofein

CO DĚLÁ KÁVA S KŮŽÍ?
Kofein má dekongestantní účinek, podporuje cirkulaci krve. Je perfektní pro zlepšení mikrocirkulace pokožky a proto jej obsahuje množství produktů, které nanášíme kolem očí. To, co dělá konkrétně, je mírná vazokonstrikce, která způsobuje vyblednutí tmavých kruhů.

Má také anticelulitidní účinek, který také souvisí se zlepšením krevního oběhu, protože čím je krevní oběh lepší, tím je celulitidy méně.

Zvýrazňuje také svoji antioxidační sílu, která zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky, protože neutralizuje aktivitu volných radikálů.

VLASTNOSTI KÁVY V KOSMETICE
dekongestanty
Oběhový
Proti celulitidě

Mám spoustu tmavých kruhů pod očima (je to dáno geneticky), takže většinou nepozoruji velké zlepšení u žádného z produktů, které jsem dosud používala. Ale lidé s jiným pozadím mají tendenci upřednostňovat své kofeinové korektorové produkty.
V každém případě tento aktivní princip, stejně jako mnohé jiné, vyžaduje neustálou aplikaci, protože výsledky začínají vynikat ve střednědobém a dlouhodobém horizontu.
.
V každém případě, pokud víte o kofeinových produktech, které vám zabírají, dejte mi vědět do komentářů, rád je otestuji

Napsat komentář