Když je tenké obočí znakem problémů– Tipy, jak pečovat o vlasy přečtěte si moje doporučení

Vaše tělo má úžasnou schopnost vysílat signály, když má problémy, a ani vaše obočí není výjimkou. Stárnutí obecně způsobuje neškodné řídnutí vlasů, takže může přispět k méně než bujnému obočí. Ale když se k řídnutí přidruží další příznaky, návštěva vašeho lékaře nebo dermatologa je na místě. Díky včasné léčbě se vaše obočí – a co je důležitější, vaše tělo – může stabilně a zdravě zotavit.

Tenké obočí: normální nebo ne?

Podívejme se na některé z běžných příčin tenkého obočí – některé z nich jsou znepokojující, zatímco jiné jsou jen poněkud frustrující. Zde je to, co je třeba hledat při výběru lékaře pro vaše obočí.

Řídnutí a štítná žláza

Hormonální nerovnováha známá jako hypotyreóza je častou příčinou abnormálního řídnutí obočí, zejména u žen; asi 27 milionů Američanů trpí onemocněním štítné žlázy a asi 80 % z nich jsou ženy. Tenké obočí se objevuje jako příznak hypotyreózy (nedostatečná tvorba štítné žlázy) i hypertyreózy (nadměrná tvorba štítné žlázy) spolu s problémy jako nadměrná únava, potíže s hubnutím a neustálý pocit chladu. Pokud vaše obočí vypadá po okrajích velmi tenké, navštivte svého lékaře na screening štítné žlázy, který by měl zahrnovat důkladné krevní testy. Díky předepsaným lékům by se vaše obočí mělo v příštích měsících opět naplnit.

Náplasti na obočí

Řídnutí obočí, které se projevuje nepravidelnými skvrnami doprovázenými zejména červenou kůží a svěděním, může poukazovat na atopickou dermatitidu. Tento stav, běžně nazývaný ekzém, se může vyskytnout téměř kdekoli na těle a je obvykle dědičný. Lidé s atopickou dermatitidou mohou být citlivější na lokální dráždivé látky, ale ekzém jen z lokálních dráždivých látek se nazývá alergická kontaktní dermatitida nebo dráždivá kontaktní dermatitida. Během čekání na setkání s dermatologem si můžete pomoci zmírnit ekzém kolem obočí nanesením jemných mýdel nebo bezmýdlového přípravku na obličej a do tří minut po koupání nanesením intenzivního hydratačního krému na obličej.

Viník z jídla

Trvá více než jablko denně, aby se doktor nedostal; Pokud ve vaší stravě chybí klíčové vitamíny A, B, D a E nebo živiny jako železo, vápník či aminokyselina L-lysin, vaše vlasy mohou trpět. Nedostatek živin nepostihuje jen obočí, ale kromě jiných závažných symptomů může vést také k vypadávání vlasů na pokožce hlavy, pocitům únavy a fyzické slabosti, závratím nebo snížené koncentraci, bušení srdce a bledé pokožce.

Estetické poradenství

Pokud jste zdravá, ale chcete mít obočí o něco plnější, máte spoustu možností. Asi třikrát týdně si do obočí vmasírujte trochu hydratačního kokosového oleje, aby byly vaše vlasy zdravější, lesklejší a atraktivnější. Tužky na obočí zůstávají efektivní volbou jako základní výplň; pro přirozený vzhled použijte světlejší odstín než obočí. Chcete-li věci trochu rozhýbat, rozhodněte se pro odstín obočí. Tyto pudry, které vypadají jako oční stíny, pokračují štětcem a vyplňují tenké obočí nebo náplasti jemnou a jemnou plností.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář