Kaméliový olej – Testovaná kosmetika

Co je olej z japonské kamélie

The kaméliový olej Je to olej, který se získává z Semena keřů Camellia Sinensis. Tento olej je znám také jako čajovníkový olej a proto se často zaměňuje s čajovníkovým olejem, který s ním nemá nic společného.

INCI: Olej z Camellia oleifera Olej z kamélie japonské Olej Camellia Sinensis

The kaméliový olej lze i nazvat čajový olej, olej ze semen kamélie nebo olej z čajových semen. Ve všech případech mluvíme o čistém oleji, který jea extrahované z prvního lisování semen za studena této rostliny původem z Číny (jako ty na obrázku níže).

A proč je znám jako čajovníkový olej? protože rostlina Camellia Sinensis je rostlina, ze které se vyrábí nálevový čaj. Tyto listy jsou bohaté na polyfenoly a semena, ze kterých se olej získává, mají vysoký obsah omega 3, 6 a 9 mastných kyselin.

Kamélie je široce používána v asijské kosmetice a její vlastnosti jsou známé již od starověku. Proto už gejši používali tento olej, o kterém se uvažovalo tajemství dokonalé pleti, kterou gejši vždy nosili.

K čemu se používá kaméliový olej v kosmetice?

Používání oleje z kamélie je staré a přetrvalo léta díky své vysoké účinnosti. Všechny čistý kaméliový olej a první lisování za studena je a suchý olej co se stane rychle absorbovat na pokožce bez zanechání pocitu mastnoty. Tato kvalita je možná pouze v olejích tradičně vyráběných a získávaných tímto procesem. Navíc tyto čisté oleje lépe proniká a pomáhá obnovit hlubší vrstvy pokožky.

V každém případě, když původ a čistota nejsou známy ropy je dobré uchýlit se seznam komedogenních olejů který nám v případě pochybností ukáže přibližnou úroveň komedogenity. The kaméliový olej je nalezen z olejů s nižší hladinou aby jej mohli používat všechny typy pleti, dokonce i ty nejmastnější.

The olej ze semen kamélie se používá na obě péče o vlasy a péče o obličej a tělo. Proto je považován za olej 3v1 s vynikajícími výsledky pro všechny typy pleti.

Používá se jako sérum pro hydrataci suché, citlivé nebo zralé pleti ráno i večer. Pro mastnou nebo smíšenou pleť lze použít také jako noční ošetření.

Jeho použití se doporučuje v oblasti oční obrys nakrmit ho a zabránit vzniku výrazových vrásek a vranových nožek.

Používá se také k léčbě STRIE a kůže s dermatitidou nebo ekzémem velmi těží ze všech svých vlastností.

Vlastnosti a výhody oleje z kamélie

  • numinózní
  • regenerující
  • antioxidanty

numinózní

Jeho vyživující síla je dobře známá a prospěšná pro suchou pokožku. Díky různým mastným kyselinám a vitamínům dokáže vyživit pokožku, obnovit její obvyklý jas a získat zdravější pleť.

regenerující

Jeho regenerační účinek je vlastnost, kterou má pouze čistý za studena extrahovaný čistý olej z kamélie. Jeho vlastnosti jej předurčují k lepšímu pronikání do pokožky a dosažení vrstev, kam se jiné oleje nedostanou.

Proto se používá k regeneraci pokožky při dermatitidě, striích či striích.

antioxidanty

Díky vysokému obsahu vitamínu E je olej z kamélie silným antioxidantem, který zabraňuje oxidačnímu poškození sluncem nebo znečištěním.

kaméliový olej na vlasy

Kaméliový olej je prospěšný pro celé tělo ale také zejména pro vlasy. Aplikováním na vlasy zůstávají hedvábnější a vyživenější.

Ideální způsob použití tohoto oleje ze semínek kamélie by byl po umytí, s ještě vlhkými vlasy, nanést několik kapek na ruce a rozetřít je po vlasech.

Pokud jde o čistý kaméliový olej, lze jej aplikovat i na vlasovou pokožku ke snížení lupů nebo odlupování a svědění.

Nakonec další možnost použití je se suchými vlasy. Nanášení čajového oleje pouze na konečky, abyste získali lepší těsnění a více lesku.

Doporučená kosmetika s olejem z kamélie

Slibuji, že tuto sekci dokončím při zkoušení nových produktů, které obsahují Camellia Sinensis. Jak již bylo zmíněno, v korejské kosmetice a celkově v asijské kosmetice je tato ingredience nejbohatší.

Před časem jsem vyzkoušela masku Red Energy od značky Yadah a zdálo se mi, že je to ta nejlepší materiálová maska, jakou jsem kdy vyzkoušela, tak vám ji tady nechám, kdybyste se na ni chtěli mrknout.

Dalším produktem, který jsem nezkoušela, ale myslím si, že si zaslouží být v této sekci, je olej z kamélie z Acemelie. 100% čistý olej, o kterém jsme mluvili v celém příspěvku a který si zachovává všechny své vlastnosti, aby se stal víceúčelovým. rozcházím se s tebou Tady a odkaz, pokud byste to chtěli vědět.

A pokud znáte jiné produkty s kamélií nebo kaméliovým olejem, zanechte mi komentář, protože je to přínos, který bude vždy potěšením vyzkoušet 😉

Napsat komentář