K čemu se hydrolyzovaný kolagen používá? Využití v kosmetice ✔

The kolagen Je to nezbytný protein pro lidské tělo, který se nachází v mnoha tkáních, jako je kůže, chrupavka, kosti, šlachy a vazy. Jeho role je nezbytná například pro udržení mládí a hladkosti pokožky. A také pro zdraví kostí a kloubů.

Problém je v tom, že v průběhu let jej naše tělo přestává přirozeně vytvářet. A zde přichází hydrolyzovaný kolagen, který je doplňkem stravy se spoustou výhod.

Co je hydrolyzovaný kolagen?

Čistý kolagen je bílkovina s vysokým obsahem bílkovin, kterou tělo obtížně asimiluje. místo toho hydrolyzovaný kolagen ano, dá se to asimilovat. Jedná se o doplněk stravy vyrobený z látek bohatých na zdroje kolagenu enzymatickou a chemickou hydrolýzou.

Tento proces, kterému podléhá, ​​znamená, že se dokáže vstřebat a tělo tak může využít všech jeho výhod. Tato forma kolagenu se doporučuje, když chcete doplnit svoji stravu tímto doplňkem stravy.

K čemu se hydrolyzovaný kolagen používá?

Doprovázen zdravým životním stylem, vyváženou stravou, péčí o pleť, odpočinkem…hydrolyzovaný kolagen má mnoho výhod, jak pro pokožku, tak pro tělo. Přezkoumáme ty hlavní:

 • ZLEPŠUJE pevnost a pružnost pokožky.
 • brání tvoření VRÁSKY.
 • posiluje a nehty a vlasy.
 • oddaluje stárnutí předčasné.
 • Udržujte své klouby ve formě, šlachy Y vazy, vyhýbání se zraněním kolena a jiným.
 • Přispívá k dobrému zdraví kostízásadně, zejména u žen po menopauze.
 • Urychluje proces regenerace po úrazechdíky čemuž je ideální pro sportovce.

Má hydrolyzovaný kolagen nějaké kontraindikace?

Konzumace hydrolyzovaného kolagenu nemá žádné zásadní kontraindikace, jelikož se jedná o přírodní produkt. Před koupí se samozřejmě ujistěte, že je kvalitní a vždy si dejte dávku doporučenou výrobcem.

Obecně je hydrolyzovaný kolagen v gastrointestinálním traktu dobře snášen. Jako u každého produktu, někteří lidé mohou být alergičtí, takže je vhodné si před požitím prohlédnout všechny ingredience. V závislosti na zdroji extrakce může hydrolyzovaný kolagen obsahovat potravinové alergeny, jako jsou ryby, vejce nebo měkkýši.

Hydrolyzovaný kolagen pro pokožku: všechny jeho výhody

Kolagen pomáhá udržovat pokožku hydratovanou, pružnou a pevnou. Je to jeden z proteinů zodpovědných za vaše mládí. však Od 25. roku života začíná jeho přirozená produkce klesat..

Faktory jako nechráněné slunění, stres, tabák… mohou urychlit jeho degradaci. Užívání hydrolyzovaného kolagenu v kombinaci se zdravým životním stylem pomáhá výrazně zlepšit pleť.

Kromě toho se hydrolyzované kolagenové doplňky obvykle kombinují s dalšími složkami, které zlepšují jejich účinnost, jako je kyselina hyaluronová, vitamin C atp.

 • Pravidelný příjem hydrolyzovaného kolagenu bojuje proti uvolněné pokožce a to nejen tváře, ale také těla.
 • Inovovatnormální, vzhled pokožkyzvýšením jeho hydratace, pružnosti a hustoty.
 • mimo, bojuje proti stárnutí předčasně, redukcí vrásek a mimických linek.
 • hydrolyzovaný kolagen urychluje proces hojeníminimalizace znamének a jizev.

Hydrolyzovaný kolagenový prášek nebo kapalina

Hydrolyzovaný kolagen má různé podoby, nejběžnější je prášek nebo tekutina. Ve skutečnosti jsou obě účinné. Při výběru jednoho nebo druhého si přečtěte štítek, abyste zjistili, jaké další složky jsou zahrnuty ve vzorci.

Vyberte si formát, který vám nejvíce vyhovuje. Hydrolyzovaný kolagenový prášek můžete užívat rozpuštěný v polévkách, šťávach, smoothies, aby bylo jeho vstřebávání rychlejší a koncentrovanější. Hydrolyzovaný tekutý kolagen lze užívat přímo, což je také velká výhoda. V tobolkách je také hydrolyzovaný kolagen.

Jak užívat hydrolyzovaný kolagen?

Obecně je vhodné užívat ho nalačno, protože tak jej tělo lépe asimiluje, protože nedochází k interferenci s jinými látkami. Ale předtím, než si ho vezmete, přečtěte si pokyny a postupujte podle doporučení výrobce.

Od prvních dní si začnete všímat, že vaše pokožka je jasnější a hydratovaná, vaše nehty a vlasy silnější, ale benefity jsou vnímány více a lépe z dlouhodobého hlediska. Proto je vhodné dbát na příjem hydrolyzovaného kolagenu a vždy jej kombinovat s pestrou a vyváženou stravou i se zdravým životním stylem. Nejvhodnější je ber to 3 měsíce po sobě aby byly účinky viditelnější.

Napsat komentář