K čemu je kolagen? 5 výhod, o kterých jste nevěděli ✔

The kolagen Je to nejrozšířenější přírodní protein v našem těle. Nachází se v různých částech těla, v kostech, svalech, vazivech, chrupavkách a samozřejmě v kůži. Jak můžeš vidět, Je to základní protein v celé svalové struktuře.kloub a kost lidské bytosti. Výhody této látky pro lidi byly důkladně testovány a studovány.

Co je kolagen ak čemu slouží?

Jedná se o bílkovinnou sloučeninu, jejíž hlavní funkcí je udržovat strukturu a pevnost tkání a posilovat celý kosterní, svalový a kardiovaskulární systém. Konkrétně, buňky, které jej vylučují, jsou známé jako fibroblasty. Ve velkém počtu se nacházejí v pojivové tkáni obratlovců včetně lidí. Tato tkáň je oporou našeho těla. Je vyroben z kolagenových vláken, která zajišťují pevnost v tahu; z elastinu, který dodává elasticitu a retikulin, který udržuje spojení mezi všemi strukturami.

K čemu je kolagen?

Jak jsem ti řekl předtím, jeho hlavní funkcí je zvyšování odolnosti našich tkání a buněk a působí jako přírodní lepidlo. Přestože je nezbytný pro správné fungování svalů a působí také jako ochranná bariéra pro orgány, především tyto bílkovinné buňky najdeme ve vaší kůži. Je tedy zodpovědný za to, že vypadá pružněji, hladší a hydratovanější a působí jako podpora dermální tkáně. Přestože se přirozeně nachází v našem těle, V průběhu let se produkce tohoto proteinu zpomalila.. Když se začne zmenšovat, začnete mít jasné příznaky, jako je výskyt vrásek a ochablé kůže, bolesti kloubů a svalů.

Jak získat kolagen

Abyste předešli přirozenému opotřebení a zachovali správnou rovnováhu této látky v těle, můžete jíst potraviny, které ji obsahují. Velmi prospěšné jsou mastné kyseliny, které se nacházejí v tučných rybách a ořechách. Vitamin A lze nalézt v potravinách, jako je mrkev a pomáhá předcházet ztrátě tohoto důležitého proteinu. Nakonec, vitamin C je také dobrým spojencem a najdete ho ve většině ovoce, zejména v citrusech jako pomeranč, mandarinka a citron.

Kromě toho, že se přirozeně, existují také Hydrolyzovaný kolagen. Pro větší efektivitu je ideální kombinovat tento typ stravy s tímto doplňkem. To podporuje produkci přirozeného kolagenu. Rozpuštěním v citrusových šťávach se zlepší jeho vstřebávání. Hydrolyzát je velmi prospěšný pro vaše tělo, a jeho používání má viditelné výsledky na pokožce, která bude působit hydratovaněji a pevněji. Posílíte si i nehty a vlasy. A z dlouhodobého hlediska zaznamenáte zlepšení zdraví vašich kloubů.

Hlavní výhody kolagenu jsou následující:

1. Dobré pro kardiovaskulární systém

Některé výzkumy naznačují užitečnost tohoto proteinu ke zlepšení krevního oběhu. Poskytuje strukturu různým orgánům, včetně krevních cév a tepen, zodpovědný za transport krve přes vaše tělo ze srdce. Proto čím více bílkovin máte, tím lépe by měly tyto životně důležité orgány fungovat. Kromě toho sníží riziko kardiovaskulárních onemocnění.

2. Zlepšete naši pleť

Nepochybně nejvýznamnějším přínosem tohoto proteinu jsou jeho vlastnosti ke zlepšení vzhledu a zdraví naší pokožky. Kolagen je primárně zodpovědný za udržení elasticity a zabránění ochabnutí pokožky, čímž se snižuje výskyt vrásek. Je docela dokázáno, že oddaluje stárnutí naší pokožky a udržuje ji více hydratovanou.

3. Posílení svalové hmoty

Poskytuje soudržnost svalové tkáně a naše svaly potřebují velké množství, aby správně fungovaly. Chrání nás před poškozením svalů a pomáhá při rychlé regeneraci.

4. Zabraňuje předčasnému opotřebení kloubů a zlepšuje kostní tkáň

Spolu s různými přírodními látkami činí chrupavku pružnější a odolnější. Lépe tak tlumí nárazy pohybu a snižují bolest kloubů, čímž brání i zánětům.

Na druhé straně tento protein přímo ovlivňuje i kosti, ze kterých se převážně skládají. Extra příjem bílkovin může zabránit ztrátě kostní hmoty a zároveň snižuje riziko onemocnění, jako je osteoporóza.

5. Velmi dobré na nehty a vlasy

Důrazně se doporučuje dodatečné množství tohoto proteinu posiluje poškozené vlasy nebo nudné. Je třeba podpořit růst vašich vlasů, ale také to, aby vypadaly zdravě a rostly silněji. Stejně jako vlasy, i nehty: Kolagen jim brání v tak snadném lámání nebo praskánícož je udrží silnějšími.

Napsat komentář